fot. Mikołaj Olszewski

Jak podaje Twitterowy informator @Janekx89, młody gruziński skrzydłowy Arki Gdynia Luka Zarandia jest łączony z naszym klubem. „Miedziowi” złożyli transferową ofertę dołączając do niej Martina Nešpora – według kolejnej informacji @Janekx89 została ona odrzucona. Zagłębie szuka zawodników na pozycję skrzydłowego, ale to, że do Lubina przejdzie właśnie Zarandia nie jest przesądzone.

Dyrektor sportowy Zagłębia Michał Żewłakow wspominał w pierwszym wywiadzie po dołączeniu do “Miedziowych”, że pozycja skrzydłowego zostanie wzmocniona. Trwają poszukiwania kandydata do gry w naszym klubie.

Luka Zarandia dla Arki rozegrał 29 spotkań, w których udało mu się zdobyć 4 bramki i zanotować 4 asysty. W sezonie, który właśnie się zakończył, Luka zdołał zagrać 20 spotkań, z czego 15 w ekstraklasie gdzie zdobył 1 bramkę i 3 asysty, 4 mecze w pucharze Polski i 1 mecz w kwalifikacjach do Ligi Europy. Zarandia na swoim koncie ma również zaliczone 9 występów w reprezentacji Gruzji, w której strzelił 2 bramki. Gdyński klub ma z Luką Zarandią podpisany kontrakt do 30 czerwca 2019 roku.

Autor: Adrian Maa

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

10 KOMENTARZE

 1. Ten Zarandia nie ma sily by grac pelne 90 minut. Pobiega 1 polowe i ma dosc – pozniej tylko statustuje na boisku. Jokerem wchodzacym z lawki tez nie jest jakims wybitnym.

  Kante widzialem w zaspole rok temu to mnie wysmaino. Teraz zabiego o niego Legia.
  Slask juz chyba 5ciu zawodnikow juz zakontraktowal.
  Ten sezon moze byc ciezki.

 2. Zarandią byliśmy mocno zainteresowani chyba jeszcze za Sadowskiego i Motały. Dziwne, że nowy prezes i dyrektor sportowy idą znów w niego kierunku, tym bardziej że Żewłakow kontakty jednak ma i stać go na znalezienie jeszcze lepszego zawodnika.

  Co do samego Zarandii, jest to przynajmniej przyzwoity grajek, ma umiejętności, może być rozwojowy, lecz czy na pewno będzie nam potrzebny? Trener Lewandowski chyba skłania się do taktyki z wahadłami, więc mógłby być problem z regularną grą – dokładnie to samo, co działo się z Janusem i Mazkiem, a w mniejszym stopniu – chociażby z Woźniakiem. Lepiej chyba ściągnąć prawego obrońcę, gdyby Alan miał odejść, niż mieszać i próbować skrzydłowych na wahadle.

  Inna sprawa, że taki transfer niebezpiecznie przypomina mi powrót do Lubin Shore. Jasna sprawa, że Zarandia jest wciąż młody i jednak pokazał już umiejętności, lecz mam złe przeczucie co do ruchów tego typu. Tak samo przejście Sobiecha nie byłoby dość racjonalne.

  Zahaczę również temat już obecnych skrzydłowych w naszym klubie. O przyszłości Wąskiego wciąż nie poinformowano; Moneta raczej nie wykorzystał danych mu szans i być może powinien wrócić z wypożyczenia i spróbować sił w innym klubie; Mazek zmarnował kolejną rundę i nie wiadomo, czy Lewandowski spróbuję reanimować jego karierę; Andrzejczak i Żmijewski najprawdopodobniej pożegnają się z Zagłębiem po 30 czerwca. Szkoda obu, a Konrada szczególnie, zasługuje na prawdziwą szansę.

  • Żewłakow sam powiedział że szukają skrzydłowych, czyli Lewandowski chce grać skrzydłami tylko jego zdaniem nie ma do tego zawodników.

   A sam Zaradia to rzeczywiście perspyktywiczny gracz, jego atutem jest ponad przeciętny drybling i nieszablonowe rozwiązania. Nie wiem dlaczego przypomina ci to stare Zagłębie, gość ma 22, nie jest szczególnie drogi i nie powinien mieć wygórowanych żądań finansowych.

   Stawiam go ponad naszymi skrzydłowymi, jednak jego jego gra często może być bardzo efektowna i niestety niekoniecznie efektywna.

 3. Arka dementuje jakoby otrzymała od Zagłębia Lubin ofertę transferową odnośnie Luki Zarandii, a w rozliczeniu za gruzińskiego skrzydłowego miała otrzymać m.in. czeskiego napastnika Martina Nespora.

  Arka nie ma obecnie oficjalnej oferty odnośnie Zarandii nie tylko Zagłębia, ale także ze strony żadnego innego klubu. Jednak zainteresowanie w luźnych rozmowach 22-latkiem się pojawia. Na przykład Jagiellonia Białystok rozpatruje go w kontekście kandydatów do zastąpienia Przemysława Frankowskiego, gdyby latem doszło do transferu tego piłkarza, a w Wiśle Płock byłby opcją po ewentualnym odejściu innego Gruzina – Giorgi Merebashviliego.

  https://sport.trojmiasto.pl/Arka-nie-ma-oferty-sprzedazy-Luki-Zarandii-Dzis-werdykt-PZPN-w-sprawie-odwolania-od-kary-n124681.html#tri