fot. Facebook.com/Mateusz Kuchta

22-letni bramkarz Mateusz Kuchta został nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin! W minionym sezonie Kuchta występował w I-ligowej Odrze Opole, gdzie był wypożyczony z Górnika Zabrze. Kuchta do Zagłębia dołączy na zasadzie transferu definitywnego. Z „Miedziowymi” związał się trzyletnim kontraktem.

W poprzednim sezonie młody bramkarz grał w Odrze Opole. W 16 spotkaniach I Ligi siedmiokrotnie zachował czyste konto. Początkowo nie był pierwszym wyborem sztabu szkoleniowego. Z biegiem czasu wygrał jednak rywalizację z Tobiaszem Weinzettelem i miejsca między słupkami nie oddał do końca sezonu.

O miejsce w bramce Zagłębia Kuchta rywalizował będzie z Dominikiem Hładunem i Konradem Forencem.

Powodzenia „Kuchcik”!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

22 KOMENTARZE

 1. Nie wiem, czy Mateusz to czyta, na pewno życzę mu powodzenia, ale kompletnie nie rozumiem ostatnich ruchów Zagłębia, żeby nie powiedzieć mocniej. Przedłużenie kontraktu z Forencem (wciąż nie wiadomo, czy plotki o chorobie są prawdziwe) i Woźniakiem – z czego ten pierwszy, nie bójmy się tego powiedzieć, pod względem sportowym nic przez ostatnie 2,5 roku nie pokazał, jeśli faktycznie jest chory to współczuję i zdecydowanie popieram pomoc dla niego. Mam nadzieję, że Forenc jest zdrowy i zarząd z niewiadomych przyczyn przedłużył z nim kontakt, tak by było najlepiej. 🙂 Woźniak to coś innego – miał w swojej karierze udane i nieudane okresy – ostatnio padło na ten drugi. Z jednej strony ja nie widzę perspektyw, by Arkadiusz znów grał dobrze przez cały sezon, no ale ma przynajmniej coś do udowodnienia.

  Transfer Kuchty bardzo dziwny. Był Martin, był Leciej – pozbywamy się ich wolną ręką, choć o Piotra walczyliśmy latami. Nie wiem, czy wyróżniał się w 1 lidze, nie wiem, czy mając 22 lata, będzie chciał siedzieć na ławce. A może zarząd pokpił sprawę z kontraktem Hładuna i Dominik odejdzie? Oby nie…

  • Ja strzelam, że bardziej to Leciejewski chce grać(najmłodszy to już nie jest, to nie wiek by sobie siedzieć na ławce) niż Zagłębie go wywalać z klubu. Woźniak imo zasłużył na szansę, bo przypominam, że ciągnął nas do pucharów w 2015/16 a w 2016/17 był motorem napędowym całego zespołu. Ten sezon-owszem, cieniutki, ale wątpie by miał ciężki dla kasy klubowej kontrakt. Bardziej niż w obronie patrzyłbym na wzmocnienie przednich formacji, bo póki co mamy jednego skrzydłowego, który grał regularnie(Pawłowski), ale i tak była z nim lipa, Woźniaka, który chyba będzie grać na wahadle i Janoszka, który grał tak często jak Milik podawał do Lewandowskiego w meczu z Senegalem. A taktyki bez skrzydłowych to ja już nie chcę widzieć, nawet na powtórkach.

  • Papagol czasami lubisz farmazonic… 2,5 roku acha…. a mi się wydaje ze w poprzednim sezonie wąski miał 9 goli i 5 asyst… masz racje padaka totalna. Ostatni Zgoda bardzo nędznie, ale pisanie ze od 2,5 roku nic to jest po prostu kłamstwo

 2. Dziwne ruchy w obsadzie bramkarzy…Odchodzi doswiadczony bramkarz ,kupujemy nastepnego mlodego, od kogo oni maja sie uczyc ??? wychodzi na to ,ze skoro dwoch z nich jest utalentowanych to jeden z nich bedzie siedzial na lawie nie majac nawet na treningu nikogo doswiadczonego od kogo moglby sie uczyc …… dziwne to wszystko ,mial byc juz koniec z amatorka a dalej karuzela sie kreci ….

 3. A to już bramkarzy w akademii nie ma? Kupili rezerwowego zamiast poszukać u siebie. Przedłużyli kontrakt ze słabiutkim zawsze tym trzecim. Co będzie jak Hładun straci formę? Przedłużenie kontraktu z Wozniakiem również uważam za kpinę z kibiców. Ktoś mówił ze będą 3-4 transfery … no i są. Forenc, Kuchna, Woźniak ….hahahahahahaha. To chyba Żewłakow ich wynalazł. Leżę i płaczę ze śmiechu. Zachęcacie żeby przyjść na mecz ojjj kusicie wręcz

  • Bramkarze w akademii są ale pytanie czy są już gotowi na ekstraklasę ? A co do Woźniaka to jak nic nie pokaże teraz to będzie jego ostatni sezon na pewno a jest to chłopak która oda wszytko że WZL wygrał także może lepiej taki grajek z ambicją niż tylko dla kasy

   • Nie rozumiem fenomenu Woźniaka wśród kibiców. Co z tego, że ma ambicje jak nie ma umiejętności? On nigdy NIC nie pokazał. Facet ma 27 lat? Jeśli do teraz nic nie pokazał to już nie pokaże. Skoro dobro Zagłębia leży mu na sercu to dlaczego nie odejdzie? Jego gra zaniża poziom sportowy drużyny, więc na logikę jeśli chce aby Zagłębie święciło sukcesy to powinien odejść a pieniądze zaoszczędzone na jego odejściu powinny być zapłacone komuś z umiejętnościami. Jeśli piszesz o ambicji to nie powinieneś wspominać o Woźniaku. Każdy ambitny piłkarz wybiera klub w którym gra a nie grzeje ławkę. Amen

    • A który piłkarz w Zagłębiu czy polskiej lidze coś pokazał?
     Wozniak dał w sumie Zagłębiu kilkadziesiąt bramek (bramki+ asysty)

     Miał tragiczny zeszły sezon, ale wcześniej najlepszy strzelec jak wchodziliśmy do Ekstraklasy, potem dobry sezon gdy mieliśymy 3 miejsce i 9 bramek + asysty w kolejnym sezonie (jako skrzydłowy): razem 3 przyzwoite sezony i parę naprawdę, kapitalnych bramek.
     Dziadkiem jeszcze nie jest, serce zostawia, komu dawac szanse jak nie jemu?!

     • Arkadiusz Woźniak strzelił dla Zagłębia 29 bramek przez ostatnie 6 lat. Daje to 4,84 bramki na sezon. Czy uważasz, że na napastnika to dobry wynik? Dla porównania Jakub Świerczok w tym samym czasie strzelił 55 bramek. Daje to prawie 10/ sezon. Widzisz już różnicę kto jest napastnikiem a kto nie? Jakich wyników oczekujesz od Zagłębia w zbliżającym się sezonie? Bo z takim napastnikiem to walka o utrzymanie i to rozpaczliwa. A komu dawać szansę? MŁODYM Z PERSPEKTYWAMI. Woźniak ani młody ani perspektywiczny. A w lidze pokazał się wspomniany Świerczok …

    • Gdyby którykolwiek z zawodników Zagłębia miał tyle umiejętności co Wąski ambicji i serca.. dawno bylibyśmy w innym miejscu. Dla takich chłopaków przychodzi się na stadion, wolę 5 lat oglądać Wożniaka niż Świerczoka przez jedną rundę. Ktoś niedawno pod postem o mistrzostwie U15 pisał że „kto da szansę tym chłopakom skoro i tak będzie grał Woźniak” .. dla przypomnienia Woźniak też był MP juniorów, więc dajecie świetny przykład młodym – po co pracować skoro wasi kibice i tak będą was wyśmiewać. Banda hipokrytów i anonimowych internetowych pieniaczy. Wszyscy teraz płaczą za Piotrkiem Burlikowskim a to on w wywiadzie dla regionalnej telewizji powiedział wprost że nie widział innego takiego miejsca w Polsce gdzie ludzie wokół tak bardzo pluliby na swój klub i srali we własne gniazdo, co – nie ukrywał – było jednym z głównych powodów dla których bez żalu stąd odszedł. To dzięki takim jak Wy. Ja osobiście nie widziałem jeszcze drugiego takiego miasta gdzie byłoby tylu ludzi przeciwnych lokalnemu klubowi, to jest kolejny lubiński fenomen. Wymagacie od piłkarzy zaangażowania i walki o wasze barwy, a tego, który ma to we krwi wyzywacie od kpin, bo miał jedną słabszą rundę – a przypomnę że na jesieni był podstawowym zawodnikiem i w kilku meczach ciągnął grę. Serwis mks chce się rozwijać, dodawać shoutboxa i inne takie, słuchać głosu kibiców… , ja proponuję jako pierwszą zmianę zrezygnować z komentarzy, bo większość przynosi większy wstyd niż porażka we wrocławiu. Albo niech się przynajmniej taki jeden z drugim podpisze z imienia i nazwiska, jeśli ma czelność innych personalnie obrażać. Pozdrowienia dla zwykłych kibiców – żeby nie było że anonimowy – Tomek Lizoń

     • Według Twojej logiki to nikt nie powinien pisać co myśli. Krytykuje Woźniaka, krytykuje Forenca, krytykuje zarząd a wiesz dlaczego? Bo mam do tego prawo. Nie wyzywam nikogo i nie sram we własne gniazdo, zwyczajnie wyrażam swoją opinię i jej nie zmienię. Uważam że obecna polityka klubu to dno i o tym mówię bo tak uważam. Co Ci da że każdy będzie się podpisywał imieniem i nazwiskiem? Pójdziesz i zbijesz czy jak? Zablokowanie komentarzy? Kiedyś już był ustrój w którym cenzura była modna. Chcesz aby wszyscy klaskali na forum? Proponuje wyjedź do Korei Północnej. Pozdrawiam Król Dżordż

 4. Niedawno jakoś Woźniak w składzie nie przeszkadzał Zagłębiu zdobyć 3 miejsce i walczyć z Partizanem? Porównanie do Swierczoka? Przecież Woźniak od lat nie gra w napadzie tylko na skrzydle, chcesz porównywać to porównuj z piłkarzami na tej pozycji. A nie z napastnikiem co się nam raz na 20 lat trafił.

 5. A kto powiedział ze mi Woźniak nie przeszkadzal z Partizanem?A ile ten Woźniak na skrzydle się nagrał? Skoro taki super to czemu go jeszcze ktoś nie podkupił? Skoro taki super skrzydłowy to czemu klub ciagle szuka na tą pozycje a jemu nie udało sie wywalczyć miejsca w podstawowym składzie? Czasem wchodził z ławy. Odpowiem Ci…bo jest słaby. Nie przekonuje mnie niczym. Jak wychodził w ataku to tez był słaby. Brak celności, przyspieszenia, dryblingu. Serio chcesz żeby taki piłkarz stanowił o sile Zagłębia? Apropos napastników nie tylko Świerczok był od niego lepszy. Papadopulos, Micański, Piątek tez byli od niego lepsi. Przegrał rywalizację z każdym. Zobacz na Adriana Błąda, nie grał ale był ambitny i odszedł do Katowic bo chciał grać i gra! Woźniak tyle ambicji nie ma niestety, jemu ława nie przeszkadza….