fot. Maciej Kluza

Mateusz Dróżdż został wybrany na stanowisko prezesa Zagłębia Lubin. Dotychczas był on jedynie pełniącym obowiązki prezesa ze względu na wakat po Robercie Sadowskim. Nowy sternik Zagłębia swoją pracę rozpocznie 5 czerwca.

W przeszłości Mateusz Dróżdż był już związany z Zagłębiem Lubin. W kwietniu 2016 roku objął funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Z tej funkcji został odwołany z końcem roku 2016. Zasiadał jednak nadal w Radzie Nadzorczej. Więcej o nowym prezesie można przeczytać na naszej stronie poniżej:

PILNE: Dr Mateusz Drożdż przewodniczącym rady nadzorczej!

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

16 KOMENTARZE

 1. Dzizes…

  Moim zdaniem wybór najgorszy z możliwych. Na stronie głównej Zagłębia jest wywiad, i czytam te same śpiewki co czytałem ponad 2 lata temu jak obejmował stanowisko w RN. Jota w jotę cukierkownie i woda na młyn.
  Minęły dwa lata , gdy ten Pan jest w klubie i niestety zrobiliśmy dwa kroki w tył i żadna z jego początkowych wizji się nie spełniła.
  Dlaczego nikt nie napisze prawdy, że ten Pan wraz z innymi członkami RN pogonił Prezesa, który miał wizję co się sprawdzała i z którym zdobyliśmy III miejsce w lidze ?
  Dlaczego nikt nie napisze, że gdy ten Pan był Przewodniczącym RN, to nie awansowaliśmy do ósemki ?, a w tym roku gdyby nie wpadka Cracovii to powielilibyśmy ubiegłoroczny schemat ?
  Dlaczego nikt nie napisze, że ten Pan klepał, monitorował i nadzorował wszystkie decyzje Sadowskiego, żeby na końcu zrobić z niego dudka i wyciąć go ze stołka ?

  Dla mnie wygląda to tak, jakby od samego początku miał parcie wyłącznie na Prezesurę i budował wokół siebie aurę pracusia i nieomylności.

  Lubię ludzi charyzmatycznych, a tu tej charyzmy nie widzę. Wręcz przeciwnie od dwóch lat widzę tzw. męczenie buły.

  Przypomina mi się co mawiał słynny Kombinacki Dyrektor Błądek. „Profesorowie i doktorzy są dobrzy na uczelnię….a do pracy najlepsi są fachowcy – im niej tytułów naukowych tym lepiej dla wszystkich”

 2. No właśnie, pamiętajmy że nowy prezes prezes dwa lat był w Radzie Nadzorczej, więc to to złe w klubie idzie też na jego konto. Chciałbym się mylić, ale nie widzę pana Drożdża rugającego piłkarzy czy twardo negocjonującego transfery.

 3. Dla mnie zasłuży na uznanie jak zrobi porządek w tej śmiesznej Akademii.
  Tak. Jacek Jurkiewicz (mam nadzieję, że nie przekręcam nazwiska) mówił, że po 7 latach będą efekty. A jest g….
  Jedyne sukcesy w szkoleniu to przejęcie gotowych pełnoletnich grajków typu Jach czy Piątek z Dzierżoniowa.

 4. ale niektórzy odpłynęli od rzeczywistości :)))
  rada winna a prezes, który podejmował decyzje juz nie?
  Były Prezes miał wizje? To czemu ich nie realizował a dopiero jak wiedział, że mu się grunt pali ogłosił „słynny plan rozwojowy”?
  Rada nadzorcza jest od nadzorowania Dionozzosie a prezes od rządzenia klubem i albo nie ma bladego pojęcia na czym polega zarządzanie firmą albo piszesz celowo bzdury!
  Rada ma wpływ, ale nie pracuje w klubie na co dzień i jeśli prezes i jego pracownicy są marni to nawet najlepsza rada nie pomoże. Tak więc dajmy MD szansę i rozliczmy go tak jak rozliczaliśmy poprzedniego prezesa, który niestety nic dobrego nie zrobił, dalej trzymał klub poniżej średniej e-klasy, tak jak to bywało wcześniej, a to przeciez tego od niego wymagaliśmy jako kibice, żeby były sukcesy, żeby Zagłębie grało, oddawało serce. Ja tego nie widziałem, poza małymi przebłyskami. Mam nadzieję, że teraz to zobaczę!

  • Zgadza się, lecz posługujesz się pustosłowiem, bowiem Rada Nadzoruje w swoich uprawnieniach i kompetencjach ma zatwierdzanie planów rozwoju, działania, budżetów, transferów itp. Rada i Zarząd jest wiec układem naczyń połączonych. Skoro rozliczyło się Zarząd (negatywnie) to trzeba rozliczyć również Rade Nadzorcza (negatywnie).
   Proste jak budowa Cepa.
   Nie może być tak jak jest teraz – czyli Cygan zawinił a konia powiesili.

 5. Stary Zagłębiaku. Były Prezes miał wizję. Nazywał się Dębicki. Zdobył on z Zagłębiem III miejsce w lidze. Przyszedł Przewodniczący Dróżd i go strącił że stołka. Od tamtego momentu opowieści jak będzie lepiej i co robili źle poprzednicy ciągną się dwa lata. Jak pokazuje rzeczywistość bajki bajkami a do pięt nie dorastają bajkopisarze tym kogo zwolnili (Dębickiego) i kim zastąpili (Sadowskiego).

  • Kolego co ty piszesz. Tobie zasłoniło obraz zdobycie 3 miejsca przez ZL. Teraz pytanie w jakim stopniu uczestniczył w tym Dębicki. Gość który bywał w klubie jako gość najczęściej przy bankomacie. Miał szczęście że był w klubie taki ktoś jak Burlikowski. On rządził w klubie od strony sportowej Dębicki tylko podpisywał. Wszyscy o tym wiedzieli widać oprócz Ciebie widocznie tak się interesujesz klubem – lubisz siać ferment, wiem takie dowartościowanie.
   Dajmy nowemu Prezesowi popracować a jak jesteście jasnowidzami, przewidujecie przyszłość i wiecie ze MD się nie uda to proszę o numery na najbliższy totolotek .
   Kurna czemu ten Lubin jest taki skażony. Tylko sianie nienawiści i zazdrość. Czy wy wszyscy jesteście tacy niedowartościowani czy nikt poważny tym się nie interesuje tylko Ci sterowani.