fot Mikołaj Olszewski

W swoim drugim meczu sparingowym Zagłębie Lubin pokonało przed własną publicznością Górnika Zabrze 3:0. Bramki dla Zagłębia zdobyli Łukasz Janoszka, Patryk Tuszyński i Maciej Dąbrowski.

Dla podopiecznych Mariusza Lewandowskiego było to drugie spotkanie kontrolne. W pierwszym meczu lubinianie musieli uznać wyższość Śląska Wrocław. Pierwotnie Zagłębie miało zagrać z Miedzią Legnica jednak kością niezgody okazało się miejsce rozegrania spotkania. Ostatecznie rywalem „Miedziowych” był drugi garnitur Górnika Zabrze (najmocniejszy skład grał w Splicie z Hajdukiem).

Początek spotkania był wyrównany i nie oglądaliśmy klarownych sytuacji. Pierwszą dogodną sytuację lubinianie stworzyli sobie w 21 minucie meczu. Ładny, techniczny strzał oddał Pawłowski, ale na posterunku był bramkarz Górnika. Chwilę później Zagłębie już prowadziło. W polu karnym faulowany był Balić a rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Janoszka. Przewaga „Miedziowych” rosła z minuty na minutę efektem czego były kolejne sytuacje podbramkowe. Brakowało jednak skuteczności. Tuż przed przerwą lubinianie dopięli swego i zdobyli drugiego gola. Do dośrodkowania w polu karnym najwyżej wyskoczył Patryk Tuszyński i strzałem głową pokonał bramkarza gości. Na przerwę Zagłębie zeszło z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie szansę otrzymała inna jedenastka. Zagłębie nadal jednak stwarzało sobie sytuacje bramkowe. Jako pierwszy przed szansą staną Slisz. Jego strzał zatrzymał jednak bramkarz gości. Kolejną sytuację udało się zamienić na bramkę. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił strzałem głową Maciej Dąbrowski. Mimo kilku dogodnych sytuacji do końca meczu wynik już nie uległ zmianie. Zagłębie Lubin pewnie pokonało Górnika Zabrze 3:0.

 

Zagłębie Lubin 3:0 Górnik Zabrze

Bramki: Łukasz Janoszka (k.) 26′, Patryk Tuszyński 45′, Maciej Dąbrowski 67′.

Skład Zagłębia (I połowa): Kuchta – Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić – Pawłowski, Poręba, Tosik, Żyra, Janoszka – Tuszyński.
Skład Zagłębia (II połowa): Hładun – Woźniak, Matras, Dąbrowski, Dziwniel – Moneta, Slisz, Mucha (70′ Nowak), Pakulski (70′ Chodyna), Starzyński – Mares

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

2 KOMENTARZE

  1. Nawet nie byli w stanie podać składu Górnika – wstyd że my sparingi i formę budujemy na takich meczach po których nie wiadomo co powiedzieć. Najlepsze że nie ma żadnych transferów i zamiast ściągać perspektywiczną młodzież do akademi to bujamy się z tym samym składem co zawodzi nas co rok 🙁 – smutne.