Wznowili przygotowania

21
fot. Mikołaj Olszewski

„Miedziowi” po urlopach wrócili do treningów. Oprócz zawodników pierwszej drużyny na testach po urlopach pojawiło się kilku młodzieżowców.

Kadra Zagłębia:

Bramkarze: Konrad Forenc, Dominik Hładun, Piotr Leciejewski.

Obrońcy: Lubomir Guldan, Bartosz Kopacz, Maciej Dąbrowski, Sasa Balić, Daniel Dziwniel, Alan Czerwiński, Kamil Piątkowski.

Pomocnicy: Bartłomiej Pawłowski, Filip Jagiełło, Jakub Tosik, Łukasz Janoszka, Filip Starzyński, Adam Matuszczyk, Paweł Żyra, Mateusz Matras, Łukasz Moneta, Dawid Pakulski, Bartosz Slisz, Kacper Chodyna, Łukasz Poręba.

Napastnicy: Martin Nespor, Arkadiusz Woźniak, Jakub Mares, Patryk Tuszyński, Olaf Nowak.

W piątek dołączy powracający z wypożyczenia ze Stomilu Olsztyn Artur Siemaszko, a w poniedziałek treningi z zespołem rozpocznie Adam Borkowski z zespołu CLJ U-19.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

21 KOMENTARZE

 1. Mlodzi dopiero co skonczyli grac i juz w kierat? Nic dziwnego ze odstaja na treningach od starych wyg co pozniej skutkuje odpaleniem.

 2. Mam nadzieję, że Mazek po prostu dochodzi do siebie, bo chyba miał jakiś zabieg kolana. Odpalenie go byłoby nie w porządku, tym bardziej kiedy na treningu wylądowali również ci, którym kończą się umowy.

  Temat młodych mógłbym wałkować do woli. Szkoda mojego i waszego czasu, by znów pytać się o Andrzejczaka, Sobkowa, Muchę, Boneckiego i tak dalej, i tak dalej.

  • Pytać trzeba zawsze ,bo jeśli nie będzie zainteresowania kibiców tym tematem ,to znaczyłoby ,że jest całkowita aprobata ze strony fanów dla niektórych działań władz klubu… A chyba takiej zgody nie ma…?

  • Papa, to jak pytasz o młodych, to ja odpowiem – przynajmniej o Sobkowie – totalny drewniak, chłopowi leci 22 rok życia. Niestety nie podołał. Nie dał rady w Katowicach, nie da rady w Kotwicy i nie da rady w Pruszkowie, aż wrócił i gral w rezerwach gdzie tez nie dał rady. Koniec. Następni są w kolejce.

    • W Katowicach dobrze zaczął – potem jednak doszedł Lebedyński i się skończył dzień dziecka. Mimo wszystko dostał parę spotkań w Ekstraklasie za Stokowca, więc szkoda, że się nie sprawdził.

     Inna sprawa, że piłka nie jest zero-jedynkowa. Gdyby ktoś w Lechu odpalił Bednarka, bo nie poradził sobie w Łęcznej, to siłą rzeczy kopałby dziś w 1 lidze, a nie w Premier League. Nie dlatego, że był słaby, tylko że nie dostał szansy. Ja nie potrafię zrozumieć przetrzymywania Andrzejczaka w rezerwach – dostał szansę w meczu z Koroną i ją wykorzystał, a i tak sztab wolał wystawiać bezbarwnego Janusa, Janoszkę czy ściągnąć Monetę, który pokazał bardzo niewiele. Ile było hałasu o ściągnięcie Szoty z Lecha? Jak widać, gość nawet nie trenuje z pierwszym zespołem. Bonecki w przeszłości pokazał, że potrafi grać w Ekstraklasie, radzi sobie w 1 lidze, a i tak zostanie puszczony za darmo i pewnie wywalczy awans z jakąś Termalicą czy Chojniczanką. Klauzula wykupu Jończego właśnie w Chojnicach to ewenement – gość gra w reprezentacji młodzieżowej, a my chcemy go oddać za pół darmo do klubu z 1 ligi, który wcześniej sprzątnął nam Seweryna Michalskiego sprzed nosa. Z Buksy czy Piątka nie potrafiliśmy wiele wykrzesać, ten drugi odchodzi za 4 miliony euro. I to z klubu z dolnej połówki tabeli, rozumiałbym, gdyby poszedł do Legii i Lecha i tam się wypromował, a on zamienił siekierkę na kijek i poradził sobie o wiele lepiej. Taki Jach też poszedł za jakieś 2 miliony euro – kwota podana na Transfermarkcie jest zawyżona – co przy 4 milionach za Recę brzmi cieniutko. Można poruszać sprawę każdego młodego, który zasługiwał na szansę, można poruszać kwestię transferów (nawet taki Vlasko, wrócił do Spartaka i z tego co pamiętam został mistrzem Słowacji), a i tak niewiele to zmieni.

     • Piątek i tak by odszedł-nie chciał podpisać kontraktu, stąd sprzedaż w 2016 roku. Jach to inna pozycja niż Reca-na brak LB cierpi wiele klubów, stąd też większa kasa.

 3. Janoszka, Moneta, Nespor tylko zajmują miejsce na ławce. Potrzeba minimum dwóch szybkich pomocników, no i napastnika, choć bardzo liczę, że bez kompleksów i z buta do ligi wejdzie Siemaszko, który pokaże środkowy palec tym, którzy śmiali się w Łęcznej. Trzeba po prostu umieć przyjąć piłkę, zastawić się i trochę porozpychać łokciami, a będzie dobrze.

  • Nie koniecznie musza to byc szybcy pomocnivy – jak dla mnie to musza byc goscie ktorzy potrafia zrobic roznice z pilka przy nodze.
   Znajac naszych fachowcow to pewnie pokusza sie o Pawlowskiego…. 🙁

 4. Konrad Andrzejczak najbardziej niewykorzystany zawodnik z młodych. Świetny technicznie , szybki , dojrzały i świadomy zawodnik. Zapracował wielokrotnie na swoją szansę, w rezerwach ciągnął wielokrotnie wynik , oddawał wszytko za barwy ZGL. Proszę o odpowiedz PO CO JEST TA AKADEMIA -JEZELI TAKI ZAWODNIK NIE DOSTAJE PRAWDZIWEJ SZANSY?????

 5. Ten klub leci na dno. Niestety, ale przyszły sezon to walka dwóch Zagłebii o utrzymanie. Co w klubie jeszcze robi Woźniak, Forenc, Janoszka, Nespor, Tuszynski, Moneta? Co oni dają tej drużynie? Kogo kupiliśmy żeby odmienić ta żenująca grę z zeszłego sezonu?

   • Proszę abyś nie obrażał innych użytkowników forum. Nie jestem jełopem. Sparing już był, …w papę 2:0. Czy szanowny „ZL” widział kto pojechał na obóz? Bo jak tak, podtrzymuję co napisałem wcześniej. Po to jest okres przygotowawczy aby drużyna się zgrywała i ćwiczyła schematy. Oceniając Twój poziom po wypowiedzi, rozgrzeszam Cię z tej niewiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

twelve − 7 =