Wznowili przygotowania

21
fot. Mikołaj Olszewski

„Miedziowi” po urlopach wrócili do treningów. Oprócz zawodników pierwszej drużyny na testach po urlopach pojawiło się kilku młodzieżowców.

Kadra Zagłębia:

Bramkarze: Konrad Forenc, Dominik Hładun, Piotr Leciejewski.

Obrońcy: Lubomir Guldan, Bartosz Kopacz, Maciej Dąbrowski, Sasa Balić, Daniel Dziwniel, Alan Czerwiński, Kamil Piątkowski.

Pomocnicy: Bartłomiej Pawłowski, Filip Jagiełło, Jakub Tosik, Łukasz Janoszka, Filip Starzyński, Adam Matuszczyk, Paweł Żyra, Mateusz Matras, Łukasz Moneta, Dawid Pakulski, Bartosz Slisz, Kacper Chodyna, Łukasz Poręba.

Napastnicy: Martin Nespor, Arkadiusz Woźniak, Jakub Mares, Patryk Tuszyński, Olaf Nowak.

W piątek dołączy powracający z wypożyczenia ze Stomilu Olsztyn Artur Siemaszko, a w poniedziałek treningi z zespołem rozpocznie Adam Borkowski z zespołu CLJ U-19.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

21 KOMENTARZE

 1. Mam nadzieję, że Mazek po prostu dochodzi do siebie, bo chyba miał jakiś zabieg kolana. Odpalenie go byłoby nie w porządku, tym bardziej kiedy na treningu wylądowali również ci, którym kończą się umowy.

  Temat młodych mógłbym wałkować do woli. Szkoda mojego i waszego czasu, by znów pytać się o Andrzejczaka, Sobkowa, Muchę, Boneckiego i tak dalej, i tak dalej.

  • Papa, to jak pytasz o młodych, to ja odpowiem – przynajmniej o Sobkowie – totalny drewniak, chłopowi leci 22 rok życia. Niestety nie podołał. Nie dał rady w Katowicach, nie da rady w Kotwicy i nie da rady w Pruszkowie, aż wrócił i gral w rezerwach gdzie tez nie dał rady. Koniec. Następni są w kolejce.

    • W Katowicach dobrze zaczął – potem jednak doszedł Lebedyński i się skończył dzień dziecka. Mimo wszystko dostał parę spotkań w Ekstraklasie za Stokowca, więc szkoda, że się nie sprawdził.

     Inna sprawa, że piłka nie jest zero-jedynkowa. Gdyby ktoś w Lechu odpalił Bednarka, bo nie poradził sobie w Łęcznej, to siłą rzeczy kopałby dziś w 1 lidze, a nie w Premier League. Nie dlatego, że był słaby, tylko że nie dostał szansy. Ja nie potrafię zrozumieć przetrzymywania Andrzejczaka w rezerwach – dostał szansę w meczu z Koroną i ją wykorzystał, a i tak sztab wolał wystawiać bezbarwnego Janusa, Janoszkę czy ściągnąć Monetę, który pokazał bardzo niewiele. Ile było hałasu o ściągnięcie Szoty z Lecha? Jak widać, gość nawet nie trenuje z pierwszym zespołem. Bonecki w przeszłości pokazał, że potrafi grać w Ekstraklasie, radzi sobie w 1 lidze, a i tak zostanie puszczony za darmo i pewnie wywalczy awans z jakąś Termalicą czy Chojniczanką. Klauzula wykupu Jończego właśnie w Chojnicach to ewenement – gość gra w reprezentacji młodzieżowej, a my chcemy go oddać za pół darmo do klubu z 1 ligi, który wcześniej sprzątnął nam Seweryna Michalskiego sprzed nosa. Z Buksy czy Piątka nie potrafiliśmy wiele wykrzesać, ten drugi odchodzi za 4 miliony euro. I to z klubu z dolnej połówki tabeli, rozumiałbym, gdyby poszedł do Legii i Lecha i tam się wypromował, a on zamienił siekierkę na kijek i poradził sobie o wiele lepiej. Taki Jach też poszedł za jakieś 2 miliony euro – kwota podana na Transfermarkcie jest zawyżona – co przy 4 milionach za Recę brzmi cieniutko. Można poruszać sprawę każdego młodego, który zasługiwał na szansę, można poruszać kwestię transferów (nawet taki Vlasko, wrócił do Spartaka i z tego co pamiętam został mistrzem Słowacji), a i tak niewiele to zmieni.

 2. Janoszka, Moneta, Nespor tylko zajmują miejsce na ławce. Potrzeba minimum dwóch szybkich pomocników, no i napastnika, choć bardzo liczę, że bez kompleksów i z buta do ligi wejdzie Siemaszko, który pokaże środkowy palec tym, którzy śmiali się w Łęcznej. Trzeba po prostu umieć przyjąć piłkę, zastawić się i trochę porozpychać łokciami, a będzie dobrze.

 3. Konrad Andrzejczak najbardziej niewykorzystany zawodnik z młodych. Świetny technicznie , szybki , dojrzały i świadomy zawodnik. Zapracował wielokrotnie na swoją szansę, w rezerwach ciągnął wielokrotnie wynik , oddawał wszytko za barwy ZGL. Proszę o odpowiedz PO CO JEST TA AKADEMIA -JEZELI TAKI ZAWODNIK NIE DOSTAJE PRAWDZIWEJ SZANSY?????

 4. Ten klub leci na dno. Niestety, ale przyszły sezon to walka dwóch Zagłebii o utrzymanie. Co w klubie jeszcze robi Woźniak, Forenc, Janoszka, Nespor, Tuszynski, Moneta? Co oni dają tej drużynie? Kogo kupiliśmy żeby odmienić ta żenująca grę z zeszłego sezonu?