fot. Zagłębie Lubin S.A.

Zagłębie Lubin U-12 sięgnęło po główne trofeum turnieju Ostróda Cup 2018. Warto zaznaczyć, że młodzi reprezentanci Zagłębia są pierwszym Polskim zespołem, który wygrał turniej Ostróda Cup.

Nasza drużyna dołączyła do niemieckiej Borussii Dortmund, holenderskiego Feyenoordu Rotterdam i angielskiego West Bromwich Albion. Podczas 5. edycji turnieju młodzi piłkarze Zagłębia wyglądali najlepiej na boiskach. Zagłębie przegrało tylko jedno spotkanie. Przydarzyło im się to w piątkowej fazie meczów grupowych, w której 0:1 pokonała ich drużyna FC Wrocław Academy. Jednakże w decydującej fazie turnieju piłkarze z Lubina nie popełnili żadnego błędu. W półfinale Zagłębie rozgromiło 3:0 West Bromwich. Finałowym rywalem lubinian był SEMP Warszawa, który przegrał 0:4 z „Miedziowymi”. Nie było to jedyne trofeum, z jakim wrócili waleczni chłopcy z akademii piłkarskiej Zagłębia. W meczu o Superpuchar Ostróda Cup 2018 Zagłębie 1:0 pokonało Kosę Konstancin, która wcześniej wygrała Ligę Europy.

Adrian Małek

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl