fot. Mikołaj Olszewski

Zagłębie Lubin przegrało w pierwszym meczu sparingowym ze Śląskiem Wrocław 0:2. Na listę strzelców wpisali się Michał Chrapek i Arkadiusz Piech. Spotkanie rozegrano o godzinie 12:00 w Trzebnicy.

Już w 6. minucie wynik otworzył Michał Chrapek, który wykorzystał błąd naszej obrony i przelobował Dominika Hładuna. W 56. minucie Martin Nešpor mógł doprowadzić do wyrównania, ale nie udało mu się zamienić rzutu karnego na bramkę. Wynik w 81. minucie rezultat spotkania ustalił były zawodnik „Miedziowych”, Arkadiusz Piech.

Jak poinformowała oficjalna strona lubińskiego klubu, późne przekazanie informacji o miejscu i godzinie rozegrania meczu podyktowane zostało obustronnymi ustaleniami między klubami, które wynikały ze względów bezpieczeństwa.

Zagłębie Lubin: (I połowa) 30. Dominik Hładun – 9. Arkadiusz Woźniak, 33. Ľubomír Guldan, 27. Kamil Piątkowski (39, 3. Saša Balić), 23. Daniel Dziwniel – 36. Jakub Mareš (31, 77. Łukasz Moneta), 19. Filip Jagiełło, 25. Adam Matuszczyk, 18. Filip Starzyński, 11. Bartłomiej Pawłowski – 89. Patryk Tuszyński. (II połowa) 29. Piotr Leciejewski – 13. Dawid Pakulski, 2. Bartosz Kopacz, 5. Maciej Dąbrowski, 3. Saša Balić – 14. Łukasz Janoszka, 28. Mateusz Matras (70, 7. Łukasz Poręba), 24. Jakub Tosik, 16. Paweł Żyra, 77. Łukasz Moneta (58, 20. Artur Siemaszko; 73, 96. Kacper Chodyna) – 34. Martin Nešpor (70, 22. Olaf Nowak).

Śląsk Wrocław: 27. Jakub Słowik (46, 1. Jakub Wrąbel) – 30. Kamil Dankowski (46, 20. Marcel Ziemann), 3. Piotr Celeban (46, 17. Mariusz Pawelec), 21. Wojciech Golla (46, 4. Đorđe Čotra), 10. Mateusz Cholewiak (46, 24. Artur Bogusz) – 7. Jakub Kosecki (46, 26. Daniel Łuczak), 31. Maciej Pałaszewski (46, 22. Mateusz Radecki), 5. Augusto (46, 18. Jakub Łabojko), 6. Michał Chrapek (46, 25. Damian Gąska), 16. Róbert Pich (46, 15. Daniel Szczepan) – 9. Marcin Robak (46, 29. Arkadiusz Piech).

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

43 KOMENTARZE

 1. Pojawił się artykuł o tym meczu na Przeglądzie Sportowym. Trochę znaków poświęcono Woźniakowi – Lewy wypowiedział się, że widzi dla niego miejsce w drużynie. Arek dostał ofertę, lecz kością niezgody jest długość kontraktu – dostał propozycję przedłużenia o rok, a chciałby dłużej.

  Z całym szacunkiem dla Woźniaka, ale jak dla mnie jest to lekka bezczelność – raczej powinien całować po rączkach, że ktoś po tak słabym sezonie chce mu dać jeszcze jedną szansę. Gdyby nie to, że stał się troszkę legendą przez zasiedzenie (casus Rzeźniczaka), ale i nasz zarząd w takich kwestiach jest bardzo niezdecydowany, już dawno kopałby w jakiejś Chojniczance. Papen już pokazał kiedyś, jak można zyskać szacunek w kwestii kontraktu.

 2. W wywiadach słowa ,że chcą mocniejszego Zagłębia walczącego o wyższe cele a chcą przedłużyć z Wożniakiem . To są jakieś jaja. Po co te zapowiedzi wszyscy chcemy mocnego Zagłębia. To są jakieś jaja i głupie co sezonowe gadki .
  Wiedziałem , ze za Drożdża zaproponują mu kontrakt , a miał być do odstrzału .on i prawy obrońca .Prezesie nie tędy droga !

 3. Jest miejsce dla Woźniaka???? A niby za co???? To drewno jakich miało. Myślę, że I liga to dla niego za wysokie progi. Może niech trenejro sprawdzi go na bramce? Tam jeszcze nie grał. A nie sorry, tam już mamy super bramkarza Konrada z nowym kontraktem. O trenerze świadczy jego najsłabsze ogniwo w zespole. W Zagłębiu z tych ogniw wyszedłby łańcuch. Róbcie tak dalej a w przyszłym sezonie będziecie się cieszyć jak przyjdzie 3000 kibiców na mecz. Legnica i okolice już tak chętnie jeździć nie będzie i co wtedy??? Forencem i Woźniakiem chcecie przyciągnąć kibiców? Czy trenerem bez pomysłu? Odnoszę wrażenie, że rządzący chcą przypodobać się pewnej bardzo wąskiej grupie kibiców i spoko, oni na mecz przyjdą …. na trybunach będzie wąsko.

 4. Panie Drożdż, miało być tak ładnie jak Pan zapowiadał , a narazie jest kicha. Po co Pan Żewłaków? Skoro nie ma żadnych transferów, a przedłużacie umowy ze słabymi piłkarzami jak Woźniak, Forenc. Z taką polityką wylądujemy w I lidze 🙁

  • Niektorym to grubo sufit na leb sie spadl. Powiedz KIBICU czy trransfery w czerwcu to jest koniecznosc? PRZECIEZ OKNO OTWIUERA SIE DOPIERO 1 LIPCA i trwa 2 miesiace!

   Dajcie sobie co neiktorzy na wstrzymanie bo bo ch….a sie znacie a biadolicie.

   • Tylko wiesz, to że nie musimy ich już teraz ściągnąć, nie znaczy, że nie możemy, a tym bardziej że nie powinniśmy. Do 1 lipca to może sobie czekać Legia czy Lech, żeby ściągnąć odpady z czołowych lig w Europie. Mi się wydaje, że powinniśmy szukać wyróżniających się zawodników z 1 ligi oraz ciekawych grajków z podobnych czy nieco słabszych krajów np. Czech czy Słowacji. Zerknij chociażby tutaj: http://www.90minut.pl/transfery.php?id_sezon=93&runda=1
    Część klubów ściągnęła już po 2, 3 piłkarzy, część po 5 czy 6. Zawodnicy już się zgrywają, już jest budowany jakiś nowy projekt. Do nas dołączył tylko Siemaszko, odpuszczamy sobie grajków zasługujących na szansę (w komentarzach pod Forencem jest dużo nazwisk z rezerw, których oddajemy lekką ręką), część poszła na wypożyczenie, podpisujemy zaś nowe kontrakty z Forencem i Woźniakiem. No chyba coś jest nie tak.

    • Taaa tylko czy oprócz Banaszewskiego ze Stali jest ktoś kogo w tym momencie warto wziąć z 1 ligi do nas? Śląsk wziął dobrych piłkarzy z 1 ligi ale na pozycje, które mamy obsadzone bardzo dobrze lub dobrze. Łabojko, Gąska, Radecki to np. środkowi pomocnicy – my mamy ich w tym momencie w kadrze… DZIEWIĘCIU!!!

     • Patryk jak widać dla większości liczy się ilość nie jakość … Chcieliby aby ktokolwiek przyszedł tylko po to aby się coś działo. Jak dla mnie transfery mogą być nawet 2 tygodnie przed rozpoczęciem ligi pod warunkiem, że będą to zawodnicy którzy z miejsca podniosą poziom drużyny. 2 skrzydłowych napastnik i basta. Gdybyśmy chcieli robić te 5-6 transferów co okienko to jaki jest sens tej akademii ?

     • Dobrze panie Marenzo. Problem w tym, że kto powiedział o tym, że do drużyny przyjdą tacy, którzy momentalnie podniosą jej poziom? To nie ten program, tutaj ściąga się grajków, którzy strzelili 5 goli na Słowacji i może się nadadzą. Zresztą przykład Vlaski pokazał, jak ważne dla powodzenia transferu jest zgranie.

  • Te cieniasy wygrały z nami wczoraj 2:0. Nie jestem przekonany do ściągania aż tylu gości z 1 ligi i opierania na nich całego zespołu, ale pewnie i tak wyjdą na tym lepiej niż na ściąganiu Koseckich i innych Piechów czy… nieściąganiu kogokolwiek.

 5. Marenzooo 23 czerwca 2018 at 17:56

  KOLEGO mamy takie samo zdanie bo ja właśnie o tym. 2 albo 3 ale WZMOCNIENIA. Gdybym mógł wybrać to mogę poczekać na dobrego grajciara niż żeby Lewy miał mieć kogoś pokroju Pietrzaka lub Tuszyńskiego teraz.

 6. Kolejny wspanialy sezon sie szykuje… Nadal nie mamy pomocy, napastnika ktory strzeli wiecej niz 10 goli, z lawki nie wejdzie ktos kto zrobi roznice, a bramkarz gwiazdor ktory przyszedl zawalic ciezki mecz z legia mysli o innym klubie. I tym wszystko ma ogarnac celebryta z warszawki ktory przyjechal po pieniazki z kombinatu. Boże miej nas w swej opiece!

 7. AM-TT 24 czerwca 2018 at 14:57
  Ogłaszają na stronie klubu wywiady ( na żywo!) z prezesem i dyrektorem (facebook) . Całe pół godziny ,między 19.00 a 19.30 , mecz z Kolumbią jest chyba o 20-tej ,więc frekwencja zapowiada się duża 😉 Większa już byłaby chyba tylko w przerwie meczu – i ten pomysł podsuwam kierownictwu klubu.
  I jeszcze pytanie ,czy to będą konferencje/wywiady cykliczne ,czy to tylko taki jednorazowy ,,wyskok”?
  Wreszcie też wyjaśni się sprawa ze zdrowiem Konrada Forenca i skończą się te spekulacje i domysły ( wiem ,ale nie powiem ,kto ma wiedzieć ,ten wie, janusze i kumaci ,itd., itp.)
  Do TŁUKasz : moim zdanie ,ktoś kto jest już ,,dorobiony” niekoniecznie musi mieć odpowiednią motywację i zapał…
  I proszę mi czasem nie grozić ,bo jak pisałem jestem ;,, starszy i strachliwy”:)
  Odpowiedz

 8. Oj nie chcą włodarze silnego Zagłebia – Kontraktują pijawe i beztalencie Forenca który siedzi tu całe życie na dupie szczesliwy że nikomu nie przeszadzało że przez tyle lat jest na liście płac mimo że nie prezentuje poziomu sportowego na ekstraklase.

  A nasi mysliciele nie tylko pozwolili sie uchowac temu beztalenciu tak długo ale jeszcze przedłużluli mu kontrakt hahaha a to że chory i w odwiecznej nie dyspozycji nie szkodzi – Co tam dalej na wesoło jak walka o zatrudnienie – Wirtuoza Wożniaka który zarządął lepszych warunków finansowych własciwie to mu sie nie dziwie Arek widząc z jakimi Jeleniami ma do czynienia obserwując decyzje w sprawie kontraktu Forenca ma prawo myśleć że jak zarząda wiecej to dostanie co chce.

  A to że jest piłkarzem poprostu mocno przecietnym nie koniecznie nadającym sie na ekstraklase w niczym tu nie przeszkadza ( patrz przykłąd Forenca) Szukuje sie kolejny wesoły sezon z przymrużeniem oka Wzmocnienia już mamy Forenc + niebawem dołączy Arek z wyżsyzm kontraktem także można atakować podium !

 9. Śmiechy śmiechami, szydera szyderą, ale zbliża się lipiec a tu dalej nic się nie dzieje, jedyna osoba o której pisano że jest zainteresowanie czyli Zarandia właśnie przedłużył kontrakt z Arką, patrzę na 90minut na kadrę, która pojechała teraz na to zgrupowanie i chcąc czy nie trzeba otwarcie powiedzieć że na ten moment w tym sezonie walka o utrzymanie wcale nie będzie czymś niemożliwym. Sami młodzi tego nie pociągną, a po kompromitacji Polaków na mundialu fajnie było by zobaczyć solidne Zagłębie.

 10. Tak sobie myślę, że brak koncepcji i umiejętności nowego zarządu oraz zagubienie Żewłakowa w rzeczywistości, która jest mu obca powoduje, że nic sensownego się nie dzieje. Pewnie Zewłakow wyciągnie po 1 lipca jakieś odgrzane kotlety z negocjacji jakie prowadził u poprzedniego pracodawcy, zawodników, którzy przez Legie zostali odrzuceni – bo słabi. Aby uspokoić na jakiś czas kibiców pokaże się w jednym czasie kilka nazwisk ( tak jak z tymi młodymi na 90 minut ). Kontrakty będą dla przybyszów z zagranicy sowicie opłacone ( ostatecznie jest kasa za Jacha i Świerczoka ) Sukces zakupowy odtrąbiony a boisko zweryfikuje potencjał tych zawodników i po roku wypożyczenia albo wolny transfer

 11. A co wy myślicie że Żewłakow odmieni Zagłebie że jego praca przyniesie sporo korzysci dla klubu. Przecież on ma świadomość gdzie przyszedł i dlaczego akurat tutaj. Ktoś mu klepnoł ciepła i spokojną posadke .

  Jak ktoś ma już pewna historie i działa w branży futboolowej od pewnego czasu to albo a) wywiązuje sie ze swoich obowiązków należycie jest docenianym fachowcem i zabiegają o niego poważne kluby b) zbiera mało pochlebne opinie poprzedni pracodawcy nie specjalnie doceniają jego prace i leci w dół w hierarchi footbolowej.

  Zagłebie to kolejny przystanek dla Żewłakowa – ktoś mu to klepnoł gośc ma świadomość gdzie trafił jak pracowali jego poprzednicy na tym stanowisku i jak ten klub fukcjonuje. Z 2 strony musiałby byc wyjatkowo zdolny żeby wypasc gorzej od swojego poprzednika wiec poprzeczki nie na zawieszonej wysoko.

  Nie macie co sie spinac stresować i wierzyć w sukces w klubie od zawsze jak taki bajzel i bagno we wszystkich strukturach i decycjach personalnych że szkoda tracic nerwy – Wszystkie znaki na niebie i zmieni podpowiadają ze pograją o utrzymanie a za sukces bedzie można uznać miejsce 10-12 i tyle w temacie. Nikomu poza kibicami nie zależy na silnym Zagłebiu . Dodam na koniec to co każdy wie – Lewandowski to trener mało doświadczony z którym nie mamy szans walczyć o ambitne cele a osoba która odpowiada u nas za transfery to sabotażysta nie dość że nikogo istotne nie zakontraktowali to działają na szkode klubu przedłużając kontrakty tzw SZROTOWY piłkarskiemu który nie ma racji bytu w ekstraklasie ale klub chetnie takich u nas trzyma na liscie płac.

 12. Boneckiemu kończył się kontrakt 30.06.2018.Skoro został sprzedany ,to jak rozumiem klub przedłużył z nim umowę?
  Jeśli ktokolwiek wie na jaki czas (2 lata ?) i za jaką sumę go sprzedano ,niech coś napisze ! Ktokolwiek… ,proszę!
  PS. Forenc obecny na zgrupowaniu , więc jednak choroba ,jak tu niektórzy mówili (,,jest źle”) ,nie taka groźna ?
  Bo przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie zabierze ciężko chorego gościa na trudne zgrupowanie ,prawda