fot. www.facebook.com/Damjan-Bohar

Damjan Bohar został nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin! 26-letni Słoweniec przechodzi do Zagłębia na zasadzie transferu definitywnego ze słoweńskiego NK Maribor. Lewoskrzydłowy podpisał z Zagłębiem trzyletni kontrakt.

Damjan Bohar to zawodnik prawonożny, który częściej występuje jednak na lewym skrzydle. W gruncie rzeczy strona boiska, na której występuje nie robi mu różnicy. Poprzedni sezon spędził w słoweńskim NK Maribor, z którym wywalczył drugie miejsce na koniec sezonu (Maribor miał tyle samo punktów co Olimpia, ale gorszy bilans bezpośrednich spotkań). W sumie zapisał na swoim koncie 34 występy (Liga, Puchar i Liga Mistrzów), w których zdobył 5 goli i zanotował 2 asysty. Na początku sezonu Damjan był podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. We wszystkich meczach grupowych Ligi Mistrzów wychodził w podstawowym składzie. Zdobył nawet jednego gola w tych elitarnych rozgrywkach pokonując bramkarza Spartaka Moskwa.

Druga część sezonu była mniej udana w wykonaniu nowego zawodnika Zagłębia. Bohar stracił uznanie w oczach trenera i ostatni raz w podstawowym składzie zagrał 31 marca. Od tego momentu na boisku pojawił się tylko raz – 2 maja przeciwko Rudar Velenje (wszedł z ławki na ostatnie 10 minut). Nie może zatem dziwić fakt, że zawodnik postanowił poszukać nowego bodźca w swojej karierze. Ogólnie w barwach Maribora zagrał 191 meczów, zdobył 27 bramek i zanotował 12 asyst. W tym czasie trzykrotnie zdobył mistrzostwo swojego kraju i dołożył do tego jeden Puchar Słowenii. Będąc już zawodnikiem Maribora doczekał się powołania do seniorskiej reprezentacji Słowenii. Do tej pory zaliczył tylko jedno spotkanie w narodowych barwach (31 minut w towarzyskim meczu przeciwko Kolumbii).

Na transfer do najlepszej słoweńskiej drużyny Bohar zapracował sobie swoimi solidnymi występami w NS Mura. W tym klubie rozegrał 127 spotkań notując przy tym bilans 27 goli i 7 asyst.

A tutaj krótka kompilacja zagrań naszego nowego zawodnika z czasów gry w Mariborze:

Damjan, dobrodošel! Srečno v Zagłębiu!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

15 KOMENTARZE

  1. Słoweńcy bardzo mi się podobaja- łatwo adoptuja się w nowym klubie,wysoki etos pracy i świetni taktycznie oby tylko trener nie spartolił ich umiejętności..To może być dobry transfer. Co do rosjanina duża niewiadoma,ciężko przebić sie do pierwszego Zenita ,ale na miejscu nie mógł znaleźć sobie pracodawcy ? Hmm
    Zawsze uważałem że kierunek Słoweński powinien być mocno eksplorowany jak i wysoko można cenić Islandczyków którzy do drogich graczy nie należą a walory sportowe bardzo pozytywne..