Drugie sparingowe zwycięstwo Zagłębia

5
fot. Junior

W swoim piątym meczu kontrolnym Zagłębie Lubin na boisku Akademii Piłkarskiej pokonało Chrobrego Głogów 3:2. Bramki dla Zagłębia zdobyli Łukasz Poręba, Maciej Dąbrowski i Olaf Nowak.

Mecze z rywalem zza miedzy – Chrobrym Głogów w okresie przygotowawczym to już niemalże tradycja. “Miedziowi” łącznie z drużyną z Głogowa w ostatnich latach rozegrali 6 sparingów i 2 spotkania na zapleczu ekstraklasy. Bilans spotkań jest remisowy, ponieważ Zagłębie, jak i Chrobry wygrały po 3 mecze sparingowe. Jeżeli chodzi o spotkania ligowe to tutaj bilans jest po naszej stronie. Najpierw Zagłębie na własnym terenie pokonało Chrobrego 1:0, natomiast w Głogowie padł bezbramkowy remis. Warto dodać, że dzisiejszy mecz dla Chrobrego był ostatnim przed rozpoczęciem ligi.

Pierwsze pół godziny spotkania były na korzyść Zagłębia. Pierwszą dogodną sytuację lubinianie stworzyli sobie w 24 minucie meczu. Ładny, mocny strzał oddał Pakulski. Przewaga „Miedziowych” rosła z minuty na minutę efektem czego były kolejne sytuacje podbramkowe. Brakowało jednak skuteczności. W 34 minucie straciliśmy jednak bramkę po szybkiej kontrze głogowian. Gola dla Chrobrego zdobył Bartosz Machaj.

W 54 minucie lubinianie dopięli swego i zdobyli pierwszego gola. Żyra przejął piłkę w środku pola i pociągnął akcję do boku pomocy, skąd dograł do Łukasza Poręby. Nasz młody zawodnik pokonał bramkarza gości. Dla Poręby była to pierwsza bramka w pierwszej drużynie Zagłębia. Goście jednak szybko odpowiedzieli kolejnym golem. Tym razem na listę strzelców wpisał się Przemysław Stolc. Wyrównującą bramkę Zagłębie zdobyło po rzucie wolnym. Piłkę dośrodkował Łukasz Poręba a głową gola zdobył Maciej Dąbrowski. Zagłębie w drugiej połowie wyglądało o wiele lepiej niż w pierwszej. Waleczność młodych piłkarzy mogła podobać się kibicom Zagłębia. Dzięki tej walce zdobyta została 3 bramka dla naszego klubu. Tym razem na listę strzelców wpisął się Olaf Nowak. Dla niego to również był premierowy gol w pierwszej drużynie Zagłębia.

Jeżeli chodzi o moje subiektywne odczucia to najlepszym zawodnikiem w barwach Zagłębia był Łukasz Poręba. Na drugim biegunie znalazł się natomiast Łukasz Moneta.

Zagłębie Lubin 3:2 Chrobry Głogów
Bramki: Łukasz Poręba 54′, Maciej Dąbrowski 71′, Olaf Nowak 84′ – Bartosz Machaj 34′, Przemysław Stolc 61′.
Skład Zagłębia (I połowa): Leciejewski – Pakulski, Matras, Kopacz, Chodyna – Sirotov, Matuszczyk, Mucha, Starzyński, Bohar – Mares.
Skład Zagłębia (II połowa): Leciejewski – Woźniak, Dąbrowski, Matras, Moneta – Pakulski, Slisz, Żyra, Poręba, Siemaszko – Nowak.
Skład Chrobrego (wyjściowy): Janicki – Ilków-Gołąb, Wajsak, Michalec, Ratajczak, Machaj, Kona, Zejdler, Mandrysz, Napolov, Kowalczyk

Adrian Maa

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

5 KOMENTARZE

  1. Młodzi z 2 połowy zdecydowanie najlepsi. Szkoda Siemaszki, cień gracza. A za tydzień w lidze wiadomo, Woźniak, Tuszyński, Tosik, Janoszka…
    Przydałby się prawdziwy trener.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine − one =