fot. Mikołaj Olszewski

Już jutro o godzinie 17:00 rozpocznie się ostatni sparing Zagłębia Lubin. Rywalem „Miedziowych” będzie wielokrotny mistrz Czech Sparta Praga. Spotkanie rozegrane zostanie w Pradze.

Dla Zagłębia to będzie szósty i zarazem ostatni sparing przed ligową inauguracją. Do tej pory bilans lubinian jest niemal idealnie remisowy. „Miedziowi” wygrali dwa razy, tyle samo razy przegrali i raz zremisowali. Bilans bramkowy jest jednak korzystny dla Zagłębia i wynosi 7:6.

Sobotni rywal Zagłebia to bardzo solidna marka. Sparta Praga była mistrzem swojego kraju aż 39 razy. 34 razy zdobywali Puchar Czech. Wielokrotnie grali w Lidze Mistrzów. Największy sukces Sparty w tych rozgrywkach to udział w półfinale w sezonie 1991/1992.

W okresie przygotowawczym drużyna z Czech rozegrała już 6 sparingów. Bilans dotychczasowych spotkań jest jednak niekorzystny dla Sparty. Dwa zwycięstwa (4:2 z AS Trencin i 2:1 z Krylią Samara), jeden remis (0:0 z MFK Ruzomberok) oraza trzy porażki (0:1 z Celticiem, 1:2 z Ceskie Budejovice i 1:2 z AS Trencin). Dla Czechów sparing z Zagłębiem będzie sprawdzianem generalnym przed rozpoczęciem ligi, która podobnie jak w Polsce rusza w przyszły weekend. Pierwszym rywalem Sparty w walce o punkty będzie beniaminek z Opavy.

W drużynie z Czech nadal występuje nasz stary dobry znajomy Costa Nhamoinesu, który do Sparty przeniósł się właśnie z Zagłębia. Reprezentant Zimbabwe zagrał w barwach Zagłębia 119 meczów (4 gole i 7 asyst). W barwach Sparty Praga ma na swoim koncie już 158 występów (11 goli i 14 asyst) oraz tytuł Mistrza Czech. Do niedawna w barwach Zagłębia występował też były gracz Sparty Praga Martin Nespor, ale kilka dni temu rozwiązał z Zagłębiem kontrakt.

Warto też wspomnieć, że trenerem Sparty jest był trener Zagłebia Pavel Hapal. Czech pracował w Lubinie niecałe dwa lata. W tym czasie prowadził „Miedziowych” w 55 spotkaniach. Średnio w tych meczach Zagłębie zdobywało 1,40 punkta na mecz.

Do Pragi pojedzie część graczy, która grała dzisiaj w sparingu z Chrobrym a także ci zawodnicy, którzy dzisiaj odpoczywali. Początek spotkania w sobotę o godzinie 17:00.

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

2 KOMENTARZE