fot. PJ

W piątek (13.07.2018) punktualnie o godzinie 11:0 na jednym z boisk Akademii Zagłębia zostanie rozegrany kolejny mecz sparingowy w tym okresie przygotowawczym. Tym razem rywalem „Miedziowych” będzie Chrobry Głogów.

Mecze z Chrobrym Głogów w okresie przygotowawczym to już niemal tradycja. Zagłębie regularnie mierzy się z drużyną z Głogowa. W poprzednim okresie przygotowawczym mieliśmy okazję mierzyć się z drużyną z Głogowa. Wtedy lepsi okazali się goście wygrywając 2:1 (opis spotkania znajdziecie >>>TUTAJ<<<). Łącznie w ostatnich latach rozegraliśmy z Chrobrym 6 sparingów i 2 spotkania w I Lidze. Bilans tych spotkań jest remisowy. Zarówno Zagłębie jak i Chrobry wygrały po 3 mecze towarzyskie. Bilans bramkowych tych starć jest już jednak korzystny dla lubinian (13 bramek zdobytych i 9 straconych). Jeżeli chodzi o starcia ligowe to mecz w Lubinie wygrało Zagłębie (1:0 po golu Krzysztofa Piątka) natomiast w Głogowie padł bezbramkowy remis.

W obecnym okresie przygotowawczym obie drużyny rozegrały już kilka sparingów. Jak doskonale wiemy, dla Zagłębia Lubin będzie to gra kontrolna nr 5:
-> Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 0:2
-> Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 3:0
-> Zagłębie Lubin – Olimpia Elbląg 0:1
-> Zagłębie Lubin – Dinamo Bukareszt 1:1
Najlepszym strzelcem Zagłębia jest obecnie Patryk Tuszyński (2 gole). Pozostałe gole dla Zagłębia zdobyli Łukasz Janoszka oraz Maciej Dąbrowski.

Chrobry póki co zagrał trzy mecze sparingowe:
-> Chrobry Głogów – Pogoń Szczecin 0:1
-> Chrobry Głogów – Polonia Środa Wielkopolska 1:1
-> Chrobry Głogów – Reprezentacja AFE 3:2
Najlepszym strzelcem głogowian jest Przemysław Trytko, który podobnie jak „Tuszek” zdobył dwa gole. Pozostałe gole zdobyli Dominik Sędziak i Michał Ilków-Gołąb.

W jutrzejszym sparingu szansę otrzymają zawodnicy, którzy nie zagrają dzień później w Pradze ze Spartą. Wygląda więc na to, że w meczu z Chrobrym szansę otrzymają potencjalni dublerzy. Początek meczu o godzinie 11:00.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

2 KOMENTARZE

  1. Tylko niech już nie mieszają i ze Spartą zagrają typowo najmocniejszym składem, jaki jest planowany na Legię.
    Hładun- Czerwiński, Kopacz, Dąbrowski, Dziwniel- Matuszczyk, Jagiełło, Starzyński, Bohar, Sirotov/Pawłowski, Mares. Coś takiego ?