fot. Mikołaj Olszewski

Co prawda sezon ogórkowy w pełni, ale już w lipcu Zagłębie Lubin rozegra mecze o stawkę. Właśnie w tym miesiącu rozpocznie się nowy sezon LOTTO Ekstraklasy. Zanim jednak to nastąpi, „Miedziowi” rozegrają jeszcze kilka sparingów.

Rywalizację w Ekstraklasie poprzedzą cztery mecze sparingowe. Sprawdzianem generalnym przed ligą będzie mecz ze Spartą Praga. Tydzień później Zagłębie uda się do Warszawy na mecz z Mistrzem Polski a za kolejne siedem dni spotykamy się na Stadionie Zagłębia podczas meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Oto jak przedstawia się plan gier w miesiącu lipcu:

Sparing 08.07.2018 16:00 Zagłębie Lubin – Dinamo Bukareszt (Gniewino)

Sparing 08.07.2018 Zagłębie Lubin – rywal nieznany (Gniewino)

Sparing 13.07.2018 11:00 Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów (Lubin)

Sparing 14.07.2018 17:00 Sparta Praga – Zagłębie Lubin (Praga)

LOTTO Ekstraklasa 1. kolejka 21.07.2018 20:30 Legia Warszawa – Zagłębie Lubin (Warszawa)

LOTTO Ekstraklasa 2. kolejka 28.07.2018 18:00 Zagłębie Lubin – Zagłębie Sosnowiec (Lubin)

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

17 KOMENTARZE

 1. Jak nie umiecie robić transfery to poproscie poprzedników. Coś kiepsko to wyglada. Plotki z Żivcem i z jakimiś ogórkami. Żadnych konkretów. Ale są koszulki dedykowane tylko w te koszulki trzeba ubrać porządnych grajków a nie odpady. Pozostała tylko wiara i nadzieja że obecni piłkarze nie obniżą poziomu bo atmosfery w klubie brak.

 2. do wielkich znawców powyżej:
  widzę, że wszystko wiecie, atmosfery nie ma, transferów nie ma? a może tak właśnie działa profesjonalny klub, że dzwoni po wszystkich dziennikarzach w koło przed podpisaniem transferu? Że nagocjacje potrzebują ciszy a nie rozgłosu, bo inaczej trzeba będzie podnosić kwoty transferu, albo prowizje dla menagerów? Czepiacie sie Forenca i Wąskeigo, nie znając konkretów. A ja własnie jako kibic z Przodka chciałbym, aby tacy ludzie zostali w Zagłębiu, tacy co oddawali wiele razy serse za nasz Klub. A jak im forma nie pozwoli to żeby zostawali w klubie pracując przy młodzieży. A może taki Wąski udowodni swoją ambicją na boisku, że warto było na niego postawić?
  Łatwo jest rzucać oskarżenia, nie mając o konkretach zielonego pojęcia. Wy byście chcieli Messiego na już, a pojutrze innego Neymara. Niestety tak nie będzie. Ale mam nadzieję, że nam sie trafi no taki drugi Świerczok. Karuzela tranferowa dopiero co ruszyła, więc wstrzymajmy sie z osądami.

  • Chłopie co Ty za bezsensowne historie opowiadasz Forenc sobą nic nie reprezentuje nie łapie się do 3 ligowych rezerw więc po co nam ktoś taki w klubie, pracować z młodzieżą ? I czego on ich nauczy jak sam nic nie potrafi. Woźniak ? Wiecznie młody talent napastnik który nie strzela bramek, jak ktoś zabierze mu piłkę na przedpolu łapie się za głowę zamiast wracać wspomóc defensywę.
   Tak więc kolego z przodka jak tak bardzo polubisz te dwójkę piłkarzy to zaproś ich na przodek niech doping prowadzą na gnieździe bo tylko tam widzę dla nich miejsce.

 3. 10 lat juz udowadnia Wozniak I nie moze udowodnic .Moze Przybeckiego nalezalo zatrzymac kiedys napychajac mu portfel zeby moze cos nam udowodnil…moze by udowodnil ,ze umie grac w pilke…moze tyle klubow co zwiedzil I wszedzie go odpalano bylo w bledzie?! Moze nalezalo sprobowac ?!

 4. 10 lat juz udowadnia Wozniak I nie moze udowodnic .Moze Przybeckiego nalezalo zatrzymac kiedys napychajac mu portfel zeby moze cos nam udowodnil…moze by udowodnil ,ze umie grac w pilke…moze tyle klubow co zwiedzil mylilo sie

 5. To Forenc już wyzdrowiał ?!
  A taki był chory ,wychudzony i w ogóle nie było z nim dobrze ;(
  Jak to roczny kontrakt na poziomie EX potrafi postawić człowieka na nogi …
  Do: ZL ponad wszystko – widzę ,że ostrzeżenie podziałało ,już nie straszysz innych ,,ręcznymi robótkami wyjaśniającymi w pobliżu gniazda” ???

 6. Panie Losie 😀 Widze, że ex – prezez Sadowski oraz ex – dyrektorio / menagerio Pan Motała dwoją się i troją aby zabłysnąć na tym forum 😀

  Te koszulki dedykowane to jest coś co dla Pana Sadowskiego – eksperta od marketingu było nie do osiągnięcia przez całą jego kariere w Zagłębiu – a tu proszę, 1 miesiąc i są. Akcja „Miedziana Tożsamośc ” to już chyba kopanie leżacęgo.

  Skład mamy jak na naszą esktraklase przynajmniej dobry. Są wychowankowie, są doświadczeni gracze, są byli i aspirujące reprezentanci.

  • Chłopie zejdź na ziemię, skład jest gorszy niż w poprzednim sezonie który był boiskową cienizną, a co za tym idzie i na trybunach z frekwencją była porażka. Teraz po awansie Miedzi będzie jeszcze gorzej bo jak widać nic się nie ruszyło, a z aktualną kadrą będzie dół tabeli. bo ani młodzi tego nie pociągną ani tym bardziej starsi wypaleni, bo jest ktoś kto wierzy w odrodzenie Woźniaka, Janoszki czy Tuszyńskiego ? Po kompromitacji Polaków na mundialu fajnie było by zobaczyć solidne Zagłębie ale się na to nie zanosi. Pozdrawiam.

 7. ” Czepiacie sie Forenca i Wąskeigo, nie znając konkretów. A ja własnie jako kibic z Przodka chciałbym, aby tacy ludzie zostali w Zagłębiu”

  Wiekszość logicznie myslących kibiców / ludzi pracowników klubu chciała by żeby w Zagłebiu grali zawodnicy wyróżniający sie / rozwojowi którzy prezentują określony solidny poziom sportowy. Wspomniana dwójką nie spełnia tych warunków – Jak ktoś jest poprostu słaby przez te wszystkie lata spedzone tutaj całościowo prezentuje sie mocno przecietnie to nawet jak bedzie zasuwał i odda serce za drużyne to co z tego skoro odstaje umiejetnościami znacznie od poziomu ekstraklasy ( mówa o Wozniaku )

  Co do Forenca to ludzie z zarządu zakpili sobie z kibiców przedłużając mu kontrakt dali wszystkim do zrozumienia że Zagłebie to nie jest profesjonalny klub a już napewno osoby dezycyjne z zarządu z profesjonalizmem nie mają nic wspólnego – Decyzji o przedłużeniu kontraktu temu odpadowi piłkarskiemu który siedzi tu na dupie w głebokich rezerwach – Nie da sie obronić żadnymi logicznymi arugumentami. Za co mu przedłużli ? za to że puszczał muzyczke w szatni i robił atmosfere ? A ja myslalem że kluczem do kontraktowania zawoników są inne wymogi – Widocznie sie nie znam. Tym czasem wciąż młody Forenc przyjoł postawe gracza który wygodnie siedzi na dupie od lat z zerwymi szansami na gre zadowolony że kasa wpływa co miesiąć zamiast zawalczyc o swoją kariere sportową – zgłosić cheć odejscią do niższej ligi i obudowac sie. Przecież tu nie pogra bo jest slaby w tak młodym wieku już odcina kupony w glebokich rezerwach i wykorzystuje to że ma do czynienia z Januszami futbolu ( naszym wybitnym zarządem )

  • Całkowicie się zgadzam z forumowiczem faz ,ale prezes i zarząd wolą wyniośle milczeć ,niż dać jakąkolwiek merytoryczną odpowiedź…
   Przyczyną tego milczenia mogą być (do wyboru ) :
   1,,,olewanie” kibiców , którzy nie potakują ,a jedynie zadają niewygodne pytania,
   2. brak umiejętności zaprezentowania swojego stanowiska (jeśli w ogóle takie jest),
   3. brak osoby ,która mogłaby to stanowisko przedstawić (choć od kilku dni mamy podobno nowego rzecznika),
   4. próba ukrycia niewygodnych faktów . dziwnych decyzji,
   A może każda z tych ewentualności wchodzi tutaj w rachubę ???