fot. Mikołaj Olszewski

Zagłębie Lubin pokonało w Warszawie Legie 3:1 po dwóch golach Patryka Tuszyńskiego i jednym trafieniu Filipa Starzyńskiego. Radości z takiego obrotu spraw nie krył trener „Miedziowych” Mariusz Lewandowski. Oto co powiedział nasz trener po meczu 1. kolejki.

Mariusz Lewandowski  (Zagłębie Lubin): Cieszę się, że wygraliśmy z Legią, bo nie było to łatwe spotkanie. Wiedzieliśmy, że legioniści są mocni w ataku, ale też popełniają błędy w defensywie. Udało nam się je wykorzystać. Na końcowy rezultat nasz zespół pracował przez całe spotkanie. Bardzo dobrze funkcjonowaliśmy do 30. minuty spotkania, w tym momencie mieliśmy cały mecz pod kontrolą. Zmiana naszego ustawienia w drugiej połowie była wynikiem tego, że bardzo dobrze funkcjonowali wahadłowi Legii. W drugiej połowie legioniści mogli strzelić wyrównującego gola, ale to my wyszliśmy ze skutecznym kontratakiem, która przypieczętowała naszą wygraną.

Dean Klafurić (Legia Warszawa): Gratulacje dla Zagłębia Lubin za zwycięstwo w dzisiejszym meczu. Możemy powiedzieć, że przegraliśmy bitwę, nie przegraliśmy jednak wojny. To dopiero pierwszy mecz, sezon jest długi. Tak musimy podchodzić do tego meczu z psychologicznego punktu widzenia. Nie byliśmy zaskoczeni, że Zagłębie zmieni ustawienie w drugiej połowie. W szatni powiedziałem piłkarzom, że to nastąpi. To był bardzo dobry pomysł trenera rywali. Gdybyśmy wykorzystali nasze okazje, mecz potoczyłby się w inny, lepszy dla nas sposób. W sytuacji, gdy trzeba gonić wynik, dużo trudniej się gra.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

2 KOMENTARZE

  1. Brawo trenerze wygrywamy z ległą na wyjeździe ….. Walimy im 3 brameczki …. Ok są mankamenty naszej gry CZYLI to nie jest nasz sufit ….. Może być jeszcze lepiej….Brawo drużyna realizować założenia na dany mecz i z każdym możemy wygrać….