fot. Zagłębie Lubin S.A.

Jak poinformował na twitterze Janekx89 Zagłębie Lubin rozwiązało konrakt z Martinem Nesporem. Czeski napastnik był piłkarzem „Miedziowych” od 23 sierpnia 2016 roku.

W barwach Zagłębia Martin Nespor rozegrał 29 spotkań, w których zdobył 6 goli i zaliczył 4 asysty. Od dłuższego czasu nie potrafił się przebić do kadry pierwszego zespołu. Swój ostatni mecz w barwach „Miedziowych” zawodnik rozegrał prawie rok temu, 5 sierpnia 2017 roku i nawet zdobył bramkę przeciwko Pogoni Szczecin.

Zagłębie Lubin już zeszłego lata dało sygnał, że nie wiąże z zawodnikiem planów na przyszłość. Nespor został wypożyczony do albańskiego KF Skenderbeu, gdzie do końca roku zagrał w 5 spotkaniach i zdobył jednego gola.

Przed obecnym sezonem zawodnik dostał szansę pokazania się sztabowi szkoleniowemu na początku przygotowań. Po sparingu ze Śląskiem Wrocław (gdzie Nespor zmarnował rzut karny) czeski napastnik został odsunięty od drużyny i nie pojechał z Zagłębiem na zgrupowanie do Prusimia. Przyczyną takiego stanu rzeczy było niesportowe zachowanie zawodnika o czym na twitterze poinformował prezes Zagłębia Lubin Mateusz Dróżdż.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

8 KOMENTARZE

  1. Szkoda, że się nie sprawdził. Mimo wszystko, błędem było wypożyczenie go do Albanii, kiedy Martin wreszcie złapał u nas formę. Ta sytuacja z odsunięciem od drużyny też jest dziwna, przecież dopiero co w mediach informowano, że Nespor zrozumiał i przeprosił, klub mu wybaczył i przywrócił do treningów, mija kilka dni i rozwiązują kontrakt?

    No nic tam, powodzenia w dalszej karierze Martin!