fot. Zagłębie Lubin S.A.

W swoim pierwszym dzisiejszym sparingu Zagłębie Lubin uległo drugoligowej Olimpii Elbląg 0:1. Jedyną bramkę dla rywali zdobył w 28 minucie Jakub Bojas z rzutu karnego. 

To był trzeci mecz sparingowy Zagłębia w tym okresie przygotowawczym. Do tej pory lubinianie przegrali ze Śląskiem Wrocław 0:2 oraz pokonali Górnika Zabrze (który wystąpił w rezerwowym składzie) 3:0. Mecz z Olimpią Elbląg był pierwszym z dwóch spotkań podsumowujących obóz w Gniewinie. Zagłębie częściej było przy piłce, ale nie potrafiło przełożyć tego na zdobyte bramki. Kilka świetnych okazji „Miedziowi” sobie jednak stworzyli. Zawiodła jednak skuteczność.

Zagłębie Lubin 0:1 Olimpia Elbląg

Skład Zagłębia: Kuchta (46′ Leciejewski) – Woźniak, Guldan, Matras, Moneta (46′ Chodyna) – Slisz (46′ Mucha), Matuszczyk, Starzyński, Pakulski – Mares, Siemaszko (46′ Nowak).

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl