fot. PJ

O tym transferze mówi się już od jakiegoś czasu. Jako pierwszy tą informację podał Dariusz Leśnikowski (katowickisport.pl), który ma sprawdzone informacje, jeżeli chodzi o GKS Katowice. Informację tą potwierdzają Mateusz Janiak z Przeglądu oraz Adam Sławiński z Polsatu Sport.

Siemaszko po dobrym sezonie w barwach Stomilu Olsztyn wrócił do Lubina, aby walczyć (jak sam zapowiedział) o miejsce w pierwszym składzie. „Siema” trenował z Zagłębiem przez cały okres przygotowawczy. Na początku przygotowań nabawił się lekkiego urazu, który nie wykluczył go jednka z gry na dłuższy okres czasu. Trener Mariusz Lewandowski na chwilę obecną wyżej ocenił umiejętności Patryka Tuszyńskiego i Jakuba Maresa. W efekcie Artur Siemaszko ma zostać wypożyczony do GKS-u Katowice, aby tam regularnie grać i podnosić swoje umiejętności.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

14 KOMENTARZE

 1. Podobno Siemaszko przenosi się do Katowic i jest to traktowane (przez GKS) jako wzmocnienie…
  Widziałem go w niedawnym sparingu z IV-ligową ODRĄ Ścinawa (5:0) – niestety wypadł bardzo słabo 🙁
  Grę w Katowicach traktowałbym bardziej w kategoriach próby odbudowania formy I-ligowej… z zeszłego sezonu
  Na tle Olafa Nowaka a nawet piłkarz ze Ścinawy Artur wyglądał na zagubionego, zniechęconego, zrezygnowanego czy wręcz chorego!
  Oddał tylko 1 strzał ,celny (po podaniu Nowaka) w 29′ w sam środek bramki…
  Wyglądał na boisku tak, jakby jakieś problemy natury pozasportowej (osobistej) były poważniejsze niż brak formy piłkarskiej .
  Ale w życiu różnie się układa ,chłopak w końcu strzelił w ub. roku w Stomilu 11 bramek ,tego nie zrobi przypadkowy piłkarz ! W Katowicach powiększy nasz ,,desant” (Błąd ,Andrzejczak )
  Trzymam za niego kciuki 😉

  • Strzelił dla Stomilu 11 bramek jako napastnik. W Lubinie nasz treneiro z uporem wystawiał go na boku jako skrzydłowy czy wahadłowy, gdzie biegał przy linii od bramki do bramki. Okrutnie się męczył, podobnie jak męczyli się kibice oglądając go wystawianego na siłę na tej pozycji. Widać, że to kawał chłopa, klasyczny napadzior, a nie powąchal nawet swojej nominalnej pozycji. Nie ma się co dziwić, że teraz zwalony do rezerw, będzie szukał mozliwosci grania na conajmniej pozimie 1-ligowym. Powodzenia i moze jeszcze zobaczymy chlopaka w koszulce ZL.

   • Po czym On sie odbudowywuje? Ludzie nie robcie sobie jaj i krzywdy tym chlopakom. Odbudować to mozna wiadukt na Polkowice. Złóżmy w koncu te parasole ochronne i przestanmy ich traktowac jak niepełnosprawnych. Kto ma charakter do wyczynowego sportu ten nie bedzie pukał do pierwszej druzyny tylko wejdzie z drzwiami.

    • Odbudowuje się ,mam taką nadzieję i trenerzy U21 chyba również, do choćby takiego poziomu, jaki reprezentował w momencie debiutu w EX ( bodajże z Widzewem).
     Piszecie ,, kto ma charakter wejdzie z drzwiami do pierwszej drużyny”…
     A kogo tak konkretnie, biorąc pod uwagę przygotowania do sezonu ( i sparingi), mielibyście na myśli ???
     Jakieś nazwiska ,,charakternych” można prosić ???
     Nie zapominajmy również ,że jeśli z rezerw do kadry pierwszej drużyny trafi choćby 2-3 chłopaków na sezon ,to byłoby super!
     Powtórzę : widziałem Sobkowa w sparingach i wydaje mi się,,…że jest szansa ,że nie wszystko stracone…”

     • Nie podam Ci nazwisk bo takich piłkarzy nie ma póki co w tym klubie. Każdy kto choć raz był na meczu w okolicach sektrów A i widział jak tych chłopków interesuje to co dzieje się na boisku wie o czym pisze. Oni sprawiają wrażenie tego, że są syci tym że są w kadrze pierwszego Zagłebia.

     • Do Zico82 i eloziom
      Czyli problem nie dotyczy tylko Sobkowa ,lecz jak rozumiem WSZYSTKICH młodych piłkarzy ?
      I myślę ,ze nie chodzi tu tylko o młodzież naszego klubu ,ale generalnie o całe to pokolenie ,,żelowych fryzur”…
      No cóż – takie czasy 🙁
      I jeszcze raz dla jasności powtórzę : nie twierdzę ,że Sobków zostanie piłkarzem EX (choć debiut zaliczył…) ,ale ,że jego aktualna postawa i gra w sparingach pozwala mieć nadzieję ,że,,…nie wszystko stracone…”

 2. Jak Siemaszko nie da rady w Katowicach to bedzie pozamiatane. ale jeżeli znów strzeli 10 goli w sezonie to należec będzie mu sie szansa na gre w pierwszym składzie. Mimo wszystko jestem sceptyczny. Sobków-dajcie spokój co najwyżej zaplecze ekstraklasy jak sie weźmi w garśc..
  Co do młodych-widzieliście jak wszedl wiosną Ślisz? Tak powien wyglądac debiut młodego. Tylko gdzie on teraz jest ?
  Poza tym jest grupa młodszych chłopaków i któryś z nich może zatrybi..

 3. Eryk Sobków jest młodszy od Siemaszki o 32 dni, więc teoretycznie jest szansa, że odpali. W każdym razie talent chyba ma (miał?), bo z jakiegoś powodu dostał szanse w Zagłębiu (14 meczów/3 gole) i w Katowicach (10/1). W bardzo słabej Kotwicy też strzelił bramki (15/4). Nie wiem tylko dlaczego nie wypalił na dłuższą metę, może problem leży w głowie? W każdym razie nie jest tak że chłopak jest już skreślony całkowicie.