fot. www.2.fc-zenit.ru

Mamy kolejny transfer! Do Zagłębia dołączy 26-letni skrzydłowy z Rosji Vladislav Sirotov. Z Zagłębiem Rosjanin podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia umowy o kolejny sezon. 

Sirotov to 26-letni Rosjanin, który poprzedni sezon grał w rezerwach Zenita St Petersburg występującego na zapleczu rosyjskiej ekstraklasy. W poprzednim sezonie rozegrał na tym szczeblu rozgrywkowym 37 spotkań, w których zdobył 5 goli i zanotował na swoim koncie 4 asysty. Vladislav jest lewonożny, ale może występować na obu stronach pomocy. Co ciekawe, kiedy gra na lewej pomocy częściej strzela gole. A gdy gra na prawej stronie pomocy notuje więcej asyst. Nowy skrzydłowy Zagłębia jest bardzo dynamiczny i lubi grać 1 na 1. Z tych pojedynków często wychodzi zwycięsko. Do rezerw Zenita dołączył w lutym 2017 roku.

W swojej karierze zaliczył też występy w reprezentacji Rosji U19. Sirotov zagrał w narodowych barwach 6 razy dwukrotnie wpisując się na listę strzelców.

A oto kompilacja z występami naszego nowego pomocnika:

Добро пожаловать во Владислав и удачи!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

14 KOMENTARZE

  1. A ja mialbym pytanie o kulisy tego transferu. Wczesniej mielismy niezdrowa wspolprace z Fabryka Futbolu – robili na nas kase az furczalo co nie bylo z korzyscia dla klubu.
    Kto stoi za ostatnimi dwoma transferami? Bo ludzie mowia ze stoi za nimi Piekarski ktory to podobno jest w doskonalych relacjach z naszym nowym dyrektorem sportowym.