fot. Zagłębie Lubin S.A.

Zwycięstwo Zagłębia w Warszawie nie przeszło bez echa w polskich mediach. Zawodnicy Zagłębia efektownym zwycięstwem zaklepali sobie miejsce w różnych jedenastkach kolejki. Największym „powodzeniem” cieszył się oczywiście strzelec dwóch bramek Patryk Tuszyński.

„Przegląd Sportowy”
W najlepszej drużynie pierwszej kolejki znalazło się miejsce dla trzech zawodników Zagłębia. Uznanie w oczach dziennikarzy Przeglądu Sportowego znalazło trzech zawodników Zagłębia. Byli to Alan Czerwiński, Filip Starzyński (nie wiem tylko czemu „Figo” jest w barwach Lechii) i oczywiście Patryk Tuszyński. Dodatkowo „Tuszek” został wybrany piłkarzem kolejki.

fot. twitter.com/Jan Kowalski

„Piłka Nożna”
Takim sam zestaw zawodników z Zagłębia, jak w przypadku Przeglądu Sportowego. Tak uzasadniają sój wybór: „Kto podczas pierwszej kolejki zgarnął pełną pulę? Oczywiście Zagłębie Lubin, które pokonało przy Łazienkowskiej warszawską Legię (3:1). Bardzo dobre zawody w stolicy rozegrali Alan Czerwiński, Filip Starzyński oraz Patryk Tuszyński, których nie mogło zabraknąć w gronie nominowanych.”

fot. Piłka Nożna

www.weszlo.com
Na weszło co kolejkę możemy poznać jedenastki kozaków i badziewiaków. Tym razem grupa kozaków jest licznie reprezentowana przez graczy Zagłębia. Wśród kozaków znaleźli się Alan Czerwiński, Filip Starzyński i Patryk Tuszyński.

fot. www.weszlo.com

www.2×45.info
Popularny portal internetowy nominował do najlepszej jedenastki 1. kolejki dwóch zawodników Zagłębia. Uznanie w oczach dziennikarzy tego portalu zdobyli Alan Czerwiński i Patryk Tuszyński. Miejsce na ławce rezerwowych znalazło się dla Filipa Starzyńskiego. A oto jak uzasadnili swój wybór:
Alan Czerwiński (Zagłębie Lubin) – Zanotował świetne wejście w sezon. Był bardzo aktywny w ofensywie, wywalczył rzut karny, w defensywie również prezentował się solidnie. To może być jego sezon.
Patryk Tuszyński (Zagłębie Lubin) BOHATER KOLEJKI – Jeszcze zimą był wypychany z Lubina, teraz tematu jego odejścia nie było, został na Dolnym Śląsku i pokazał, że może być wartościowym zawodnikiem. Z Legią grał jak wytrawny snajper.”

www.gol24.pl
Kolejny portal piłkarski i znowu trzy nominacje. Tradycyjnie już wyróżnieni zostali Alan, Filip i Patryk. A oto uzasadnienia:
Alan Czerwiński (Zagłębie Lubin) – Bez zarzutu wykonał swoją pracę przy Łazienkowskiej. Niejednokrotnie udało mu się zatrzymać akcję Legii. To po faulu na nim sędzia wskazał na jedenasty metr, a zaraz potem Filip Starzyński podwyższył na 2:0.
Filip Starzyński (Zagłębie Lubin) – Czyżby wracał do wysokiej dyspozycji, czyli takiej, za którą otrzymuje się powołania do kadry? Może tak, może nie. W każdym razie przeciwko Legii Warszawa zagrał bardzo dobrze. Do skutecznie wykonanej jedenastki dołożył solidną pracę w środku pola.
Patryk Tuszyński (Zagłębie Lubin) – Pozamiatał na starcie i to na terenie mistrza Polski. Na listę strzelców wpisał się dwukrotnie – jako jedyny piłkarzw całej kolejce. Cajpierw wykorzystał błąd rywala, później trafił… klatką piersiową. Może być silnym punktem „Miedziowych”, jesli dalej będzie tak odnajdywać się w polu karnym.”

TVP Sport
Co prawda dziennikarze nie wybierali tam najlepszej jedenastki kolejki, ale kibice mogli oddać swój głos na piłkarza kolejki. W tym plebiscycie drugie miejsce zajął Patryk Tuszyński, który zebrał 23,6% wszystkich głosów. Internauci wyżej ocenili tylko Pedro Tibę z Lecha Poznań.

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

8 KOMENTARZE

  1. Trzeba powiedzieć że chłopaki zapierdzielali że aż miło było patrzeć. Nie miałem najlepszego zdania o Tuszyńskim ale jak będzie tak zapierdzielał jak w tym meczu to będzie w 11 kolejki tak samo często jak Świerczok. Skończył z człapaniem i efekt od razu widać.

  2. Kuba Mares też wszedł z buta i pyknął dwie bramki Legii, a potem już było gorzej z trafieniami, dlatego Tuszek dobrze mówi, żeby zachować zimne głowy i dopiero teraz pokazać na ile ich stać. Oby im żarło jak najdłużej. W tej lidze można wygrać z każdym, jedynie trzeba chcieć i nie być minimalistą. Myślcie na boisku chłopaki i powodzenia !!

    • Też jestem pozytywnie zaskoczony, w końcu ktoś wymienił ten marazm marketingowy, który tu był od wielu lat. A poprzedni prezes, który wywodził się z działu marketingu tylko potwierdził jak niewiele tam pracowali i jak mało kreatywni byli. Telewizja Zagłębia też ładnie się rozwinęła!

  3. A mi się najbardziej podoba to, że prezes upierniczył karnety na VIP i nastąpiła konstetnacja i ta cała lubinska śmietanka szuka pomocy wszędzie aby nie płacić i dostać karnety za darmo nawet u nas w kopalniach. Czyscic prezesie Dróżdż do zera. Trzymam za Pana kciuki może będzie wkoncu na Zagłębiu normalnie.

  4. Najbardziej wkurzalo mnie to- znam osobiscie taki przypadek ze koles dobrze zarobiony zalatwia sobie za frajer karne na vip i co w tym jest najlepsze? Gowno go mecz interesuje jemu tylko chodzi o to aby sie nawalic i dobrze zjesc a mecz ew obejrzec na telewizorze sic!

  5. Tak właśnie wygląda polski biznes- zakombinować a nie zapracować… Pozbyć się takich pasożytów i z piłkarskich aren jak i z zycia publicznego.
    Co do meczu- ewidentnie Legia chce sie pozbyc trenera robiąc miejsce boskiemu Adamowi. Trafilismy w dobry moment ,dobrze ze wykorzystany. teraz czekamy na potwierdzenie czy coś idzie do przodu czy to tylko sytuacyjny mecz.