fot. Mikołaj Olszewski

Zbigniew Dobrynin z Łodzi będzie arbitrem głównym starcia 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Lubin a Zagłębiem Sosnowiec. Na liniach pomogą mu panowie Golis i Mucha a Arbitrem technicznym będzie Szymon Lizak. Za VAR odpowiadał będzie Paweł Raczkowski a pomagał mu będzie Konrad Sapela.

Zbigniew Dobrynin dotychczas prowadził tylko jedno spotkanie z udziałem Zagłębia Lubin w najwyższej klasie rozgrywkowej. Było to w poprzednim sezonie. Mecz 8. kolejki gdzie „Miedziowi” podjemowali Wisłę Płock. Spotkanie to zakończyło się remisem 2:2. Ponad to prowadził dwa mecze lubinian w I lidze. Oba te spotkania Zagłębie wygrało (z Arką Gdynia 1:0 i Sandecją Nowy Sącz również 1:0).

Mecze z udziałem drużyny z sosnowca arbiter z Łodzi prowadził zdecydowanie cżęściej. W zeszłym seoznie było to jedno spotkanie (Zagłębie wygrało 1:0 z Pogonią Siedlce). Sezon wcześniej to dwa kolejne mecze (jedno zwycięstwo i jedna porażka). Ogólny bilans Zbigniewa Dobrynina w meczach Zagłębia Sosnowiec to 4 zwycięstwa i 2 porażki.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 18:00.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl