fot. laczynaspilka.pl

W niedzielnym spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów Zagłębie Lubin pokonało Górnika Zabrze 2:1. Obie bramki dla lubinian zdobył Błażej Czuban. Po tym spotkaniu Zagłębie ma na koncie 10 punktów.

Jako pierwsi zaatakowali goście z Zabrza. Już w drugiej minucie oddali dobry strzał, jednak obok bramki. Zagłębie nie  pozostało jednak dłużne i 5 minut później Zagłębie oddało pierwszy strzał, jednak również nie znalazł drogi do  bramki. Minutę później błąd popełnił jeden z obrońców Górnika Zabrze. BłażejCzuban „dziubnął” sobie piłkę i został sfaulowany przez obrońcę w polu karnym. Jedenastkę na bramkę zamienił pewnym strzałem sam poszkodowany. W 18 minucie było już 2:0 dla Zagłębia. Na listę strzelców ponownie wpisał się Czuban, który wykorzystał świetne podanie Borkowskiego. „Miedziowi” atakowali dalej. Najpierw w 26 minucie strzał Czubana został w  ostatniej chwili zablokowany. Dosłownie kilka sekund później Sypek strzelał głową, ale bramkarz w ostatniej  chwili wybił piłkię na rzut rożny. Górnik starał się odgryzać. Po jednym z dłuższych podań w dobrej sytuacji znalazł się napastnik zabrzan, jednak jego strzał minimalnie minął lewy słupek bramki Zagłębia.W 41 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Poręba, ale jego uderzenie poszybowało tuż nad poprzeczką. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 2:0.

Druga połowa rozpoczęła się spokojnie. Zagłębie starało się długo utrzymywać przy piłce i nie dawało Górnikowi pograć piłką. Przy okazji od czasu do czasu zagrażali bramce gości. W 54 minucie mogło być 3:0, ale sędzia nie uznał gola dla „Miedziowych”, gdyż piłka opuściła wcześniej boisko. Minutę później w doskonałej sytuacji znalazł się Czuban, ale źle przyjął piłkę i nic z tej akcji nie wyszło. Kolejny raz świetnie dogrywał Borkowski. W 65 minucie po raz pierwszy groźnie zaatakował Górnik. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował jeden z zabrzan, ale piłka trafiła w poprzeczkę i wyleciała poza boisko. Zagłębie szybko odpowiedziało, ale strzał głową Czubana powędrował obok bramki. W 78 minucie zupełnie z niczego Górnik stanął przed szansą złapania kontaktu. W całkiem niegroźnej sytuacji faulowany był jeden z gości, którzy pewnie wykonali jedenastkę. W poczynania Zagłębia wkradło się troszkę niepewności. Lubinianie opanowali jednak sytuację i utrzymali prowadzenie do końca meczu. Było to trzecie zwycięstwo Zagłębia z rzędu.

Zagłębie Lubin 2:1 Górnik Zabrze
Bramki dla Zagłębia: Czuban (8′ k., 18′)
Skład Zagłębia: Matoga – Borkowski, Lepczyński, Piątkowski (46′ Bogacz), Maciejewski, Poręba, Dawidziak (46′ Dawidziak), Grychtolik (72′ Karbownik), Czuban, Dudziński (62′ Baran), Sypek.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl