CLJ: Remis na inaugurację

0
fot. laczynaspilka.pl

W swoim pierwszym meczu w tym sezonie drużyna Zagłębia Lubin występująca w Centralnej Lidze Juniorów U18 zremisowała w Zabierzowie z Wisłą Kraków 0:0.

Reforma rozgrywek pociągnęla za sobą szereg zmian w tych rozgrywkach. Przede wszystkim zlikwidowano podział na grupy wschodnią i zachodnią. Grać będą też młodsi niż w poprzednim sezonie. Z racji tego, że jest to sezon przejściowy trzech zawodników U19 może grać, reszta to muszą być zawodnicy U18.

W składzie Zagłebia mogliśmy zaobserwować kilku „starych znajomych” z poprzedniego sezonu. Zagrali m. in. Adam Borkowski, Łukasz Poręba czy Błażej Czuban. W opinii komentatorów tego spotkania to Zagłębie było stroną dominującą w tym spotkaniu. Szczególnie w pierwszej połowie lubinianie potrafili zdominować Wisłę. Niestety kibice bramek nie oglądali.

Po meczu Bartosz Matoga, bramkarz Zagłębia Lubin skomentował występ „Miedziowych”: „Osobiście cieszę się, że mój debiut w Centralnej Lidze Juniorów przypadł akurat na mecz z Wisłą Kraków, moim byłym klubem, w którym spędziłem dwa lata. Od początku spotkania to my przejęliśmy inicjatywę, utrzymywaliśmy się przy piłce oraz tworzyliśmy sytuację. Dużą przewagę mieliśmy w środku pola, skąd wychodziło największe zagrożenie. Niestety, ale zabrakło troszkę szczęścia i z Krakowa wróciliśmy z jednym punktem. Najbardziej jestem zadowolony z zachowanego czystego konta. Bardzo dobrze jest zacząć swoją przygodę z CLJ na zero z tyłu.”

Cały mecz można obejrzeć tutaj:

Wisła Kraków 0:0 Zagłębie Lubin

Wisła Kraków: Kamil Broda – Konrad Gruszkowski (85’Patryk Pischinger), Patryk Moskiewicz, Dawid Szot, Maciej Śliwa (80’Arkadiusz Kasia), Daniel Morys, Dawid Malik, Kacper Laskoś, Adrian Gałka, Sławomir Chmiel (65’Szymon Jeziorski), Damian Korczyk.

Zagłębie Lubin: Bartosz Matoga – Adam Borkowski, Kacper Lepczyński, Kamil Piątkowski, Patryk Maciejewski – Jakub Sypek, Łukasz Poręba, Arkadiusz Baran, Krispin Karbownik (63′ Dominik Więcek), Julian Goyke (58′ Dawid Dawidziak)- Błażej Czuban (78′ Daniel Dudziński).

Żółte kartki: Konrad Gruszkowski, Dawid Szot – Arkadiusz Baran, Patryk Maciejewski.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen − one =