fot. laczynaspilka.pl

W meczu 3. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Escolę Varsovię Warszawa 3:1. Lubinianie jako pierwsi stracili gola, ale pokazali charakter i odwrócili losy meczu.

Początek meczu był bardzo intensywny. Zarówno jeden, jak i drugi zespół próbował szybkimi akcjami zagrozić bramce przeciwnika. Jako pierwsi skuteczną akcją popisali się gospodarze. Za plecy lubińskiej defensywy została posłana piłka, do której dopadł Kelechukwu i pokonał Matogę. Była to 12 minuta spotkania. Lubinianie rzucili się do odrabiania strat. W 18. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Poręba, jednak to dośrodkowanie nie znalazło adresata w szesnastce gospodarzy.  Trzy minuty później było już 1:1. Patryk Grychtolik strzałem między nogami jednego z zawodników pokonał bramkarza gospodarzy. Zagłębie starało się pójść za ciosem. Kolejną dobrą okazję „Miedziowi” stworzyli sobie za sprawą Czubana, ale w ostatniej chwili jego strzał został zablokowany przez obrońców. Zagłębie przejęło inicjatywę. Gospodarze co prawda próbowali posyłać piłki za naszą obronę, jednak podopieczni Marcina Cilińskiego nie dali się już zaskoczyć tak jak w 12 minucie. Z biegiem czasu tempo meczu troszeczkę spadło za sprawą ciężkich warunków atmosferycznych. Do przerwy utrzymał się wynik remisowy 1:1.

Na drugą połowę Zagłębie wyszło bardzo zmotywowane i pewne swoich umiejętności. Na kolejne gole jednak musieliśmy troszkę poczekać. Wreszcie w 72 minucie lubinianie dopięli swego. Dudziński strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie „Miedziowym”. W 89 minucie Zagłębie dobiło rywala. Adam Borkowski z dużym spokojem wykorzystał rzut karny i stało się jasne, że Zagłębie do Lubina wróci z kompletem punktów. W doliczonym czasie gry czerwoną kartką ukarany został Laskowski.

Było to pierwsze zwycięstwo Zagłębia w tym sezonie. W najbliższym tygodniu „Miedziowi” rozegrają aż dwa spotkania. W środę (22.08.2018) Zagłębie przed własną publicznością zagra ze Śląskiem Wrocław. Będzie to zaległe spotkanie drugiej kolejki. Cztery dni później, również u siebie Zagłębie zmierzy się z Górnikiem Zabrze.

Escola Varsovia Warszawa 1:3 Zagłębie Lubin 

Bramki: Kelechukwu  (12′) – Grychtolik (21′), Dudziński  (72′), Borkowski (89′ – k.).

Skład Zagłębia: Matoga – Borkowski, Warpas, Lepczyński, Maciejewski, Dawidziak(69′ Jura), Baran, Poręba (84′ Karbownik), Grychtolik (62′ Więcek), Sypek, Czuban.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl