fot. laczynaspilka.pl

W zaległym meczu 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Zagłębie Lubin pokonało przed własną publicznością Śląsk Wrocław 3:1. Dwa gole dla „Miedziowych” zdobył Błażej Czuban a jedno trafienie zanotował Daniel Dudziński.

Kibice dość długo musieli czekać na pierwszego gola w tym spotkaniu. Dopiero w 45 minucie meczu Błażej Czuban wpisał się na listę strzelców. Tym samym zdobył „gola do szatni” co znacząco ułatwiło grę lubinianom w drugiej połowie.

Tuż po przerwie Zagłębie poszło za ciosem. W 52 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Czuban. Tym razem nasz młody napastnik pokonał bramkarza Śląska strzałem z rzutu karnego. Zagłębie wyraźnie poczuło krew. Cztery minuty później na listę strzelców wpisał się Dudziński, który trafił również w poprzednim meczu. Gości stać było tylko na honorowe trafienie w 85 minucie meczu. Autorem bramki Grzegorz Kotowicz.

Po trzech meczach podopieczni Marcina Cilińskiego mająna swoim koncie 7 punktów. Kolejne spotkanie Zagłębie Lubin rozegra już w niedzielę. Do Lubina przyjedzie Górnik Zabrze a mecz rozpocznie się o godzinie 13:00.

Zagłębie Lubin 3:1 Śląsk Wrocław
Bramki: Czuban (45′, 52′ – k.), Dudziński (56′) – Kotowicz (85′).
Skład Zagłębia: Czajor – Warpas, Piątkowski, Lepczyński, Maciejewski – Więcek, Baran, Poręba, Dudziński, Sypek – Czuban.
Skład Śląska: Frasik – Wypart, Chmulak, Paluszek, Jasiński – Jarzębowski, Boruń, Musiał, Szpakowski, Poniedziałek – Samiec-Talar.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl