fot. Mikołaj Olszewski

W meczu 4. kolejki III Ligi Zagłębie II Lubin pokonało u siebie Ślęzę Wrocław 1:0. Bramkę dla Zagłębia zdobył Jakub Ryś.

Po słabym rozpoczęciu sezonu przez podopiecznych trenera Buczka w Polkowicach, nadeszły trzy pewne zwycięstwa: z Lechią Dzierżoniów (4:2), Ruchem Zdzieszowice (2:0) i to dzisiejsze z ekipą wrocławian. Warto zaznaczyć, że dzisiejszym rywalem lubinian był lider III Ligi. Ślęza na swoim koncie ma dwa wysokie zwycięstwa: z Górnikiem II Zabrze 4:1,
oraz ze Stalą Brzeg 3:1 oraz jeden remis z Ruchem Zdzieszowice (2:2).
Pierwsze dziesięć minut spotkania toczyło się głównie w środkowej strefie boiska. Ślęza w 13 minucie spotkania miała dobrą sytuację na objęcie prowadzenia, jednakże defensywa Zagłębia była czujna. W 21 minucie meczu Zagłębie oddało pierwszy strzał na bramkę Ślęzy. Strzał Gołębiowskiego obronił bramkarz rywala. Zaraz po tym „Miedziowi” nie opuścili tempa i oddali drugi strzał. Próbę Nowaka zza szesnastki zablokował jeden z piłkarzy Ślęzy. W 27 minucie spotkania po akcji prawą stroną boiska blisko szczęścia był napastnik wrocławskiej ekipy, którego techniczny strzał minął słupek bramki Zagłębia. Mecz nabrał kolorów. Dowodem tego był bardzo dobry strzał w światło bramki “Olo” Nowaka. Pierwsza połowa spotkania z lekką przewagą gospodarzy zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą połowę lepiej zaczęła Ślęza. Lubinianie wyczekiwali rywali. W 63 minucie meczu pięknym strzałem, który trafił w poprzeczkę, popisał się zawodnik Ślęzy Wrocław. Kwadrans przed końcem spotkania mogliśmy objąć prowadzenie po świetnej akcji napastnika Zagłębia Olafa Nowaka. Przy tej akcji trzeba pochwalić również Łukasza Monetę, który obsłużył
podaniem do nogi Olafa. W 87 minucie meczu „Miedziowi” objęli prowadzenie. Strzelcem gola Kuba Ryś, który pięknym strzałem z dystansu zewnętrzną częścią stopy zmusił do kapitulacji bramkarza Ślęzy. W samej końcówce spotkania wrocławianie mieli szansę na remis, jednakże fenomenalną paradą popisał się Czajor.

Kolejne spotkanie lubinianie rozegrają na wyjeździe. Rywalem „Miedziowych” będzie Stal Brzeg.

Zagłębie II Lubin 1:0 Ślęza Wrocław
Bramka: Jakub Ryś (87′).
Skład Zagłębia (wyjściowy): ​Czajor – Żmijewski, Oko, Matras, Witsanko – Slisz, Matuszczyk, Moneta, Mucha, Gołębiowski – Nowak.
Skład Ślęzy (wyjściowy): Szermach – Repski, Mańkowski, Lewkot, Traczyk, Kluzek, Łątka, Wdowiak, Olejniczak, Niewiadomski, Muszyński.

Adrian Maa

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl