W meczu 3. kolejki III Ligi Zagłębie II Lubin pokonało na wyjeździe Ruch Zdzieszowice 2:0. Bramki dla lubinian zdobywali napastnicy: Olaf Nowak i Eryk Sobków.

Po pewnym zwycięstwie przed własną publicznością z Lechią Dzierżoniów  podopieczni Adama Buczka udali do Zdzieszowic aby zmierzyć się z miejscowym Ruchem. Dużo lepiej w to spotkanie weszlo Zagłębie, które w pierwszym kwadransie dwukrotnie zagroziło bramce gospodarzy. Dwa razy próbował Olaf Nowak, jednak na tablicy wyników wciąż widniał wynik 0:0. Kilka minut później z dystansu uderzył Slisz, ale piłka po jego strzale powędrowała nad bramką. W 22 minucie meczu kapitalną akcję przeprowadził Nowak. Nasz napastnik wpadł w pole karne, został powalone przez przeciwnika jednak gwizdek sędziego milczał. Kolejne groźne akcje naszych rezerw do rzuty wolne z przed pola karnego. Również i tym razem nie udało się strzelić gola. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać aż do 37 minuty. Z około 25 metrów przymierzył Olaf Nowak nie dając szans bramkarzowi gospodarzy. Cztery minuty później mogło być już 2:0. Oko w oko z bramkarzem gospodarzy stanął Nowak, jednak tym razem piłka trafiła w poprzeczkę. Na przerwę Zagłębie, mimo sporej przewagi schodziło z jednobramkową zaliczką.

Drugą część meczu troszkę lepiej rozpoczęli gospodarze, ale kolejne sytuacje stworzyło sobie Zagłębie. Kolejny raz szczęścia próbował bardzo aktywny Olaf Nowak. Wynik jednak pozostawał bez zmian. Gospodarze zagrozili bramce Zagłębia w 60 minucie meczu. W idealnej okazji znalazł się Czapliński, ale nie trafił głową praktycznie do pustej bramki. Na odpowiedź Zagłębia nie trzeba było długo czekać. Trzy minuty później w sytuacji sam na sam znalazł się Kacper Chodyna, który przegrał jednak pojedynek z bramkarzem gospodarzy. W 70 minucie do rzutu wolnego podszedł Sirotov, ale strzał minął bramkę Ruchu. Zagłębie wreszcie dobiło rywala. W 86 minucie rzut karny na bramkę zdobył wprowadzony z ławki rezerwowych Eryk Sobków. W końcówce meczu jeszcze czerwoną kartkę obejrzał jeden z graczy gospodarzy. Zagłębie II Lubin pewnie pokonało na wyjeździe Ruch Zdzieszowice 2:0.

Kolejne spotkanie lubinianie rozegrają przed własną publicznością. Rywalem „Miedziowych” będzie Ślęza Wrocław.

Ruch Zdzieszowice 0:2 Zagłębie II Lubin

Bramki: Nowak (37′), Sobków (86′ k.).

Skład Zagłębia (wyjściowy): Kuchta – Witsanko, Piątkowski, Oko, Żmijewski, Slisz, Sirotov, Mucha, Nowak, Żyra, Chodyna.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl