fot. Zagłębie Lubin S.A.

Kacper Chodyna został wypożyczony do pierwszoligowej Bytovii Bytów do końca sezonu 2018/2019. Zagłębie Lubin zapewniło sobie jednak możliwość ściągnięcia młodego skrzydłowego po zakończeniu rundy jesiennej.

Kacper Chodyna to młody skrzydłowy, który najlepiej czuje się na prawej stronie boiska. W tym sezonie co prawda trenował z pierwszym zespołem, jednak grał jedynie w III-ligowych rezerwach. Rozegrał trzy spotkania w rezerwach Zagłębia. Jedno spotkanie szczególnie zapadło mi w pamięci. W meczu przeciwko Lechii Dzierżoniów lewy obrońca kompletnie sobie nie radził i w efekcie został zmieniony jeszcze w pierwszej połowie. Wypożyczenie do I Ligi wydaje się bardzo rozsądnym posunięciem. Na tym powinny skorzystać wszystkie strony. Chodyna będzie miał szansę na dalszy rozwój i nabranie doświadczenia, Bytovia zyskała młodego, zdolnego skrzydłowego, natomiast do Zagłebia wróci zawodnik lepszy.

Powodzenia Kacper!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl