Mariusz Lewandowski: Brakowało zimnej krwi pod bramką przeciwnika

30
fot. Krzychu

Zagłębie Lubin przegrało na własnym boisku z Jagiellonią Białystok 0:2. „Miedziowi” nie wykorzystali świetnej okazji przy stanie 0:0. Obaj trenerzy byli zgodni, że to Zagłębie było lepszym zespołem w pierwszej połowie. Zadecydowały jednak błędy indywidualne i niewykorzystany rzut karny.

Ireneusz Mamrot (Jagiellonia Białystok): Myślę, że pierwsza połowa należała zdecydowanie do Zagłębia i dzięki bardzo dobrej postawie Kelemena nie przegrywaliśmy. To miało bardzo duży wpływ, że nie przegraliśmy. Mieliśmy praktycznie jedną sytuację i udało się ją wykorzystać. Zagłębie przewyższało nas dynamiką.
W drugiej połowie uporządkowaliśmy grę, graliśmy bliżej siebie. Zagłębie nie miało już tak klarownych sytuacji. Wracamy zadowoleni. Pamiętam  jak przegraliśmy tutaj w Pucharze Polski, mimo że byliśmy lepsi. Dzisiaj los nam to oddał i udało się zdobyć 3 punkty.
My w pierwszej połowi napędzaliśmy Zagłębie naszymi stratami. Zagłębie nie musiało nas pressować a my sami oddawaliśmy piłkę. Dobrze dysponowali byli Pawłowski i Czerwiński i z tym mieliśmy duży problem. Na  szczęście w drugiej połowie już tego nie było. Rozmawialiśmy o tym w szatni.
Przemek Frankowski nie był dzisiaj zdolny do gry. Novikovas był oszczędzany. Chcieliśmy dzisiaj oszczędzać boki. Nie wiem jak to zabrzmi, ale jedziemy do Belgii powalczyć o awans.
W 82 minucie Sheridan zgłaszał zmianę, ale zapomniał, że były już trzy zmiany. Dlatego Patryk Klimala przeszedł na lewą stronę a Cilian grał wysuniętego napastnika.
Zagłębie to bardzo dobry zespół, który dobrze gra w piłkę. To mocny kandydat do gry w czołówce naszej ligi. Skład nas zaskoczył. Ciężko się było spodziewać, że nie zagra Starzyński a jak wiadomo to piłkarz, który świetnie wykonuje stałe fragmenty.
Zdecydowaliśmy się zostać na dolnym śląsku i bezpośrednio stąd udamy się do Belgii. Logistycznie dobrze to rozwiązaliśmy.

Mariusz Lewandowski (Zagłębie Lubin): Nie zasłużyliśmy dzisiaj na porażkę. W pierwszej połowie mecz się nie ułożył dla nas dobrze. Mieliśmy rzut karny, kilka sytuacji i powinniśmy prowadzić. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i straciliśmy głupią bramkę po zagraniu za plecy. Mieliśmy trzy sytuacje aby to obrócić. Brakowało zimnej krwi pod bramką przeciwnika. W drugiej połowie Jagiellonia oddała drugi strzał na bramkę i zdobyła drugiego gola. Jesteśmy niezadowoleni, że przegraliśmy  przed własną publicznością. Z przebiegu gry nie mam pretensji jeżeli chodzi o zaangażowanie. Bramki trzeba strzelać bo te sytuacje, które mieliśmy powinny wystarczyć aby przynajmniej tego meczu nie przegrać.
Filip Starzyński nie grał, bo zagrał Paweł Żyra. To była decyzja czysto sportowa. Z „Figo” rozmawiałem przed spotkaniem, wytłumaczyłem mu kilka rzeczy po meczu z Piastem. Uważam, że Paweł to nadzieja Zagłębia na kolejne lata. MA duży potencjał i nie uważam, że to on był przyczyną porażki. Miał co prawda dwie sytuacje, żeby lepiej zagrać, ale to przyjdzie z doświadczeniem i w przyszłości będzie podejmował właściwe decyzje.
Po meczu można gdybać i żałować swoich decyzji. Ja byłem przekonany, że podejmuję dobre decyzje. Mówiłem, że będę stawiał na chłopców z Akademii. Wyciągniemy z tego wnioski, ale w kolejnych meczach tech będę na nich stawiał. Ci doświadczeni dzisiaj powinni pociągnąć zespół w trudnych momentach. Po meczach się fajnie mówi, ale przed meczem trzeba podejmować decyzje.
Obrońcy muszą sobie zdawać sprawę, że tzw. „radar” nie może być kontynuowany. Obrońcy muszą być blisko napastników a do tego się asekurować. Dwa podania otwierały  drogę do naszej bramki. Trzeba popracować nad organizacją gry obronnej. Błędy przytrafiły się doświadczonym zawodnikom. Uważam, że zawodnicy muszą zdecydowanie szybciej organizować się w defensywie.
W pierwszej połowie byliśmy zdecydowanie lepsi i nie zasłużyliśmy na tą porażkę.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

30 KOMENTARZE

 1. Jeżeli to była sportowa decyzja że Starzyński nie gral to daj soboe spokój chłopie z trenerka.Gosc jednym zagraniem, stałym fragmentem gry mógł przesadzić o naszej wygranej.Te roszady powodują że nie nikt nie wie czy zagra w następnym meczu czy nie Zero stabilizacji w składzie równa się zero wyników ręce opadają.A gdzie Guldan jego brak był widoczny okrutnie

 2. Zimnej krwi to akurat brakuje Lewandowskiemu. Jak sie obraża, strzela focha i sadza na trybunach goscia ktory moze zrobic cos z niczego to sie przegrywa mecze. Pilkarze widza misz masz Mariusza. Ustalanie skladu zaczna przypominac rosyjska ruletke. Jak wiadomo taka ruletka szybciej trafi trenera niz ktoregos z zawodnikow.

 3. Nie wierze w to co przeczytałem i dopóki nie usłyszę tych głupot to nie uwierzę. Starzyński, czyli jedyny gość w tym zlepku „drużyny” któremu piłka nie przeszkadza, potrafi uderzyć, podać czy choćby strzelić poprawnie tego karnego bo reszta i tego nie potrafi, nie gra, ba nawet nie łapie się do meczowej 18-stki bo gra Żyra-talent i nadzieja Zagłębia na lata który jest starszy od Mbappe i nawet w tej żenującej polskiej lidze po kilku szansach nie pokazał kompletnie nic, gra w miejsce jedynej osoby, która coś potrafi a kibice muszą kur** oglądać strzały i dośrodkowania kalekina Pawłowskiego. Typie talent i nadzieja na przyszłość to w tym momencie są chłopaki już z roczników 2000+ a nie kur** 20 latek.

 4. Nie dajesz Starzyńskiego nawet na ławkę rezerwowych i jeszcze mówisz, że to decyzja sportowa ?! K***a gościu, ty kariery trenerskiej nie zrobisz ! Gdzie ty masz rozum chłopie ?! Janoszka, który sabotuje naszą grę od ponad roku wychodzi od 1 minuty i jak zobaczyłem, ze podchodzi do karnego to juz wiedzialem, ze gola nie bedzie !!! Za to co zrobil (jak amator) to powinien teraz tyrac przez miesiac na dole na nockach. Oborna nadal nie poukladana, widac ze Trener nie ma pomyslu na defensywe. Gdzie Matras, gdzie Wozniak, dlaczego po dobrym powrocie po kontuzji wypada Dziwniel i nagle gra Balic ?! Co to za chore decyzje i rotacje ? To niczemu nie sluzy. Potem ci ludzie nie wiedza z kim i po co. Siemaszko wrocil na zapleczu gdzie troche postrzelal i jest do odstrzalu. No no no Panie Dróżdż mialo byc normalnie, a nadal jest BAJZEL w 1 druzynie !!!! Druzyna na srodek tabeli to PRZECIĘTNOŚĆ, a nie ma nic gorszego, to nie jest nasz potencjał

 5. Generalnie trzeba powiedzieć bez owijania w bawełne że Lewandowski sie na trenera nie nadaje – Jakim trzeba być ignorantem / nieudacznikiem amatorem człowiekiem który ma problem z logicznym myśleniem żeby nie wystawić do wyjściowej 11 ba nawet do 18 – Najlepszego zawodnika – Starzynskiego ?

  Lewandowski przegrał już 2 mecz przez swoje nie logiczne posuniecia personalne / roszady. Co gorsza patrząc na to w jak bardzo nie logiczny sposób rotuje składem zwiastuje to że te same błedy bedzie popełniał w kolejnych meczach – Aka Widmo Stokowca – brak stabilnego składu – na boisku nie wybiegają i nie bedą wybiegać najlepsi….
  Czyli kolejny sezon na straty – zanim nasz śmieszny zarząd dojdzie do wniosku że rzeczywiście eksepryment z trenerem który miał sie uczyć fachu na żywym organizmie ekstraklasowym to pomysł ( idiotyczny ) chybiony to minie troche czasu i sporo nerwów dla kibiców Zagłebia.

  Nie można patrzeć pozytywnie w przyszłość widząc jak funkcjonuje ten klub – jak trener na dzis dzien podejmuje nie ligiczne decyzje przy doborach personalnych – to bedzie to robił w kolejnych spotkaniach

  Jeszcze raz zapytam jakim trzeba być tłukiem żeby nie wystawić Starzynskiego – już pomijam wciskanie słabego Janoszki – i przecenianie wolnego Tuszynskiego kosztem Kreatywnego Maresa który grzeje ławe.

  Panie Lewandowski idz pan pocwiczyć trenerke do Górnika Polkowice albo gdzieś do niższej ligi bo smiało można powiedzieć że z tej mąki chleba tu nie bedzie – Szkoda kolejnego zmarnowanego sezonu przez idiotyczne decyzje naszych pseudo działaczy.

 6. „Filip Starzyński nie grał, bo zagrał Paweł Żyra. To była decyzja czysto sportowa. Z „Figo” rozmawiałem przed spotkaniem, wytłumaczyłem mu kilka rzeczy po meczu z Piastem. Uważam, że Paweł to nadzieja Zagłębia na kolejne lata”

  Czy on własnie potwierdził że powiedział najlepszemu zawodnikowi w drużenie że nie zagra w ważnym meczu ligowym bo zdecydował że w jego miejsce wpuści – ” młodego ” zawodnika który musi sie ogrywać i łapać minuty ? Nie mam nic do Żyry ale gdzie Żyra a gdzie Starzynski z czym do ludzi gdzie logika – Minimalizm na bezczelnego – Balić wskakuje do składu – Guldan wylatuje – Janoszka którego forma z ostatnich lat leci po równi pochyłej melduje sie od 1 minuty . Bohar który pokazał sie z dobrej strony – Ława – Mares jedyny kreatywny napastnik w klubie – Ława

  Czy jak zaryzykuje stwierdzenie że Lewandowski może nie świadomie bo jest amatorem nie trenerem ale pełni w tej chwili role Sabotażysty poprzez swoje chaotyczne ruchy przy nie logicznym rotowaniu składem to sie lada chwila przełoży na spadek morali zawodników – Czy to jest takie cieżkie do załapania że w wyjściowej 11 powinni grać Najlepsi ? A jak szanse dostają młodzi to u boku Najlepszych a nie ich kosztem …. Przecież to nawet ci komentatorzy z C+ sie dziwili brakiem Starzynskiego na boisku …

  Nie ma co nasi włodarze jak mało kto swoją amatorszczyzna potrafią obrzydzić ludzią kibicowanie …. Lewandowski w poprzednim meczu ” wzioł porażke na siebie – i co zero wniosków poszedł za ciosem w swojej głupocie – Robiąc jeszcze wiekszy bajzel w wyjściowym składzie – Jak on tego nie widzi na czym polega tu problem – tu trudno i darmo szukać pozytywów bo bedzie swoje błedy z doborami personalnymi powielał w kolejnych meczach.

 7. Chodzę na mecze z kolegą, który ma firmę budowlaną i tak sobie rozmawiamy, czy właściciel , który chce wydać na budowę 40 mln złotych (okolice budżetu ZL)weźmie na kierownika budowy kogoś, kto nie ma zupełnie żadnego doświadczenia i nie kierował nigdy żadną budową ?? Ryzyko że taki dom się zawali to 99- jak nie 100%. Widocznie KGHM po Kongo, Chile i innych nietrafionych inwestycjach stać na kolejny eksperyment, tym razem ze swoim klubem Zagłębiem. Natomiast 40 mln, to widoczbie fla władz KGHM Zagłębia to małe miki w porównaniu z innymi eksperymentami:) Jeśli tak, to ok. bawcie się dalej😃😃 Niech trener uczy się, ale ta nauka nas wszytkich w Zagłębiu drogo kosztuje….😩😩😩

 8. Aha czyli powiedział Starzyńskiemu że sorry , ale młody dobrze rokuje i ma grac?:D Nie ździwił bym się jak by po takich rozmowach to Starzyńskiemu odechciało się grać w takim klubie… Wy budujecie ten zespół czy go rozmontowujecie???

 9. Witam. Czas żeby klub zatrudnił prawdziwego TRENERA- Lewandowski na miejsce Buczka ew. asystent trenera zagranicznego. Jeżeli klub stać na kontrakt Starzyńskiego ( plotka mówi o alkoholu- brak w składzie )- to stać na zatrudnienie trenera z II bundesligi , II ligi hiszpańskiej lub II ligi włoskiej. Moim faworytem byłby Petrescu, marzenie Czerczesow. W końcu trzeba zatrudnić FACHOWCA , nie ucznia (sorry M. Lewandowski- musisz się uczyć). Nie rozumiem co w składzie robi Janoszka? Trenerze jak masz <<jaja<< wytłumacz nam amatorom – czym się kierujesz, że tego sabotażystę wpuszczasz do I jedenastki? Trzeba z niektórymi renegocjować kontrakty!!! Patrzcie ,że można to osiągnąć na przykładzie Legia- Jędza. Można, można. Panie Dróżdż do roboty, Żewlakow gdzie wzmocnienia ?

 10. F. Srarzyński ok Pan Piłkarz, ale po meczu w Gliwicach potrzebował większej motywacji. Zgadzam się mógł usiąść na ławce. Żyra miejmy nadzieję piłkarz na przyszłość, lecz dzisiaj najsłabszy w drużynie. Linia defensywna do poprawy. Kopacz spóźniony, Dąbrowski bez takiej iskry, błąd Hładuna. Ja wiem że to wychowanek, Ale Leciejewski czeka na szansę i myślę że ją wykorzysta. Spróbowalbym popracować nad duetem Tuszyński – Mares razem grających. Jakub ma duże umiejętności i szkoda że je marnuje siedząc na ławce. W tej chwili największy plus to Jakub Tosik i nawet piłkę mądrze rozegra. Rzut karny powinien wykonywać Patryk Tuszyński ,( pod nieobecność Figo ). Dzisiaj brakowało środka pola. Drużyna z potencjałem, Bohar i Sirotov z umiejętnościami tylko trzeba dać im pewność siebie. I chyba Matuszczyk też zasługuje na grę. Przypilnujmy Czerwińskiego bo Legia szuka prawego obrońcy.

 11. Przydałoby się zamienić Matuszczyka bądź Tosika na Jodłowca. Brak alternatywnego rozgrywającego. Jagiełło czy Żyra mogą grać tylko u boku Figo, który potrafi przytrzymać piłkę w środku. Mnóstwo zmarnowanych stałych fragmentów gry. Panu Ecikowi chyba już podziękujemy, czas wracać do Radzionkowa. Leciej powinien dostać szansę w następnym meczu.

 12. Wszyscy tacy madrzy a historia znow sie powtarza…znow znalezlismy kozla ofiarnego Janoszke i wszystkie zale wylewamy na chlopaka….akurat dzisiaj byl jednym z lepszych w pierwszej polowie….my juz to przerabialismy hejty na Rakowsiego,Rymaniaka itp to trener decyduje kto ma strzelac karne tak? skoro wytypowal Janosze to chlop podszedl do 11 a ze ja niewykorzystal to moze sie zdazyc kazdemu….Sa bardziej wazniejsze problemy w klubie ktore trzeba poukladac niz forma jednego pilkarza….

  • Nie kozła ofiarnego tylko ofiarę losu. Mógł zostawić wykonywanie jedenastki komuś innemu np. Tuszyńskiemu. To samo z Pawłowskim – dlaczego bił wszystkie stałe fragmenty ? Oni wszyscy wyglądali jak nasza reprezentacja na mundialu.

   Oczywiście przepraszam jest 1 wyjątek – Czerwiński, za pracę i za zaangażowanie brawa – jedyny o którym można powiedzieć, że mu się chciało.

   Jeśli zawodnicy grają tak jak grają – kto nimi zarządza? Nie chcą umierać dla Zagłębia? Nie chcą umierać dla trenera ? Czy może trener nie potrafi nakreślić taktyki?

   Coś tu śmierdzi w tym grajdołku bo podobnie było za Stokowca i przed Stokowcem.

 13. Ten co zatrudnił Lewandowskiego w roli trenera to do kopalni z nim na przodek.Chłopie Lewandowski wracaj do Donbasu i nie pokazuj się tu więcej.Zagłębie Lubin nie potrzebuje takich nieudaczników jak ty.Nawet ciężko jest znależć słowa na to co ty tutaj wyczyniasz.Nie trenowałeś nawet dzieci a ty Starzyńskiego wysyłasz na trybuny.A może drażni cię to,że on nie jest taki drewniany jak ty ? Patałachu odejdż sam i wstydu oszczędż !

 14. Jeszcze co do Starzynskiego – od dawna w Lubinie co jakis czas krązy plotka że Starzyński ma momentami mocne wachania formy bo…. chleje nadużywa alko % – Od zawsze brałem tą plotke za bajke mimo że krażyła i można było zasłyszec ja co jakis czas z ust różnych ludzi.

  I zadaje sobie pytanie czy może coś jest na rzeczy i w klubie nie mówią nam wszystkiego jaki był realny powód nieobecności Starzynskiego – Bo naprawde cieżko mi uwierzyć że można być aż takim tłukiem żeby go nie wystawić poprostu na zasadzie – decyzji sportowej i zastąpienia go młodym.

  Niby w każdej plotce jest ziarnko prawdy – Nie mówie że klub i przedstawiciele Zagłebia mają zabierac głoś w kwesti jakis plotek ale przydało by sie sie stanowisko w tej sprawie i zdementowanie.

  Bo jak patrze co robi Lewandowski to zaczynam sie zastanawiac czy takie plotki nie mają pokrycia z prawda bo cieżko mi uwierzyć że można być aż takim Nieudacznikiem żeby odstawić Starzynskiego na zasadzie ” odpoczywa po 3 kolejkach / postnowiłem dać szanse młodemu ….. – No szanujmy sie gdzie tu jakas logika ? Jak nie ma logiki to może sprawa ma 2 dno ?

  • hmmm… z każdego przekazu video, albo tez dziennikarskiego wyłania się sylwetka Starzyńskiego jako introwertyka, mi się on też tak bardziej kojarzy z jakimś jointem niż z wódką w łapie ;p ;].

 15. Panie Lewandowski nie wiem jaką szkole Pan kończył albo ile dał za papiery trenera ale nie trzeba być genialnym strategiem żeby wiedzieć że drużynę buduje się od OBRONY, czy w Realu Bayernie czy inny Juwentusie co mecz jest inny skład obrony??? Bo trener podejmuje sportowe decyzję. Chłopie wiadro wody zimnej na łysy łeb i do szkoły na korepetycje

 16. Lewandowski podejmij kolejną czysto-sportową decyzje Odejdz chlopie bo na trenerce sie nie znasz Wypatrzyles wynik i to jest twoja wina brak starzynskiego strzelilby karnego pozniej byl wolny i mamy 2:0 Brak Guldana noi nasz beamkarz kolejny slaby mecz popelnia bledy Widzisz ty to wogole?

 17. Brakowało o wiele więcej. Starzyńskiego, Maresa od początku…
  Tuszyński strzelił coprawda 3 bramki ale pozatym on noic nie wnosi do gry. Człapie po boisku nie wychodzi na wolne pozycje. A to pudło przy spalonym niech będzie podsumowaniem jego meczu. Niecelny strzał z przewrotni nic nie zmienia jego ogólnej oceny.
  Ehh ciekawe ile te praktyki trenerskie jeszcze potrwają …

 18. Słuchajcie,w europie rotuje sie mocno składem,to normalna praktyka żeby zachowac siłe i swierzośc do końca rundy. Nikt ale to nikt nie jest w stanie utrzymac wysoki poziom przez sezon i dlatego daje sie odpocząc . Ale…ten który wchodzi na boisko wie co ma grac.Od tego sa obozy przygotowawcze,i codzienne treningi żeby nie było problemów gdy ktoś wyleci ze składu bo kontuzja bo kartki bo po prostu musi odpocząc. ale wczoraj to był na boisku zlepek ludzi po dwóch treningach. To nie jest normalne że nasza obrona z bądź co bądź niezlymi zawodnikami dziurawa jest jak ser szwajcarski,a z przodu gdy zabrakło Starego zapanował chaos. . Coś w tej drużynie nie funkcjonuje a za drużyne odpowiedzialny jest trener.

 19. Z odpowiedniego zrodla piszczy ze w szatni sa podzialy i klutnie polkarze sa zli ze nie graja chociaz sa w formie a poza tym jedzie w tym klubie amatorszczyzna a jak widzialem tych dwoch celebrytow na trybunie jacek i placek i usmieszki gdy przegrywamy to na ….uj nam taki dyrektor

 20. max rotuje się jak gra się w pucharach europejskich pucharze krajowym a nie w czasie czterech pierwszych kolejkach. Brak doświadczenia i tyle dwa mecze przegrane przez pana trenera a szkoda bardzo. Lewandowski to błąd i przeciętność niestety na teraz…. nie ma wyczucia złe decyzje a już broni się młodymi piłkarzami niby..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 4 =