Mariusz Lewandowski: To bardzo ważne trzy punkty

1
fot. Zagłębie Lubin S.A.

Zagłębie Lubin pokonało w Krakowie Cracovię 1:0 po bramce Bartłomieja Pawłowskiego. Tuż po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa, na której spotkanie podsumowali obaj szkoleniowcy. Michał Probierz był zawiedziony wynikiem natomiast według Mariusza Lewandowskiego na wyróżnienie zasłużył Dominik Hładun.

Michał Probierz (Cracovia): Z pewnością chcieliśmy to spotkanie wygrać i od samego początku próbowaliśmy działać w tym celu. Zawodnicy włożyli w to spotkanie mnóstwo serca, brakuje jedynie ostatniego podania, ostatniego uderzenia – mieliśmy jednak najwięcej sytuacji od dawna. Walczyliśmy do końca, by odrobić straty. Dziękuję kibicom, którzy do samego końca nas w tym wspierali. Zarówno z Pogonią Szczecin, jak i w tym meczu rozegraliśmy dobre spotkanie – punkt na koncie jest tylko jeden, lecz na pewno przyjdzie spotkanie, które nas przełamie.
Gdy opadły już emocje dobre spotkanie zagrał Sebastian Strózik, szkoda że Zenjov nie wykorzystał tej sytuacji po rzucie wolnym. Nie obwiniam Gostomskiego o stratę bramki – zadecydowała jakość piłkarza, jakim jest Pawłowski.

Mariusz Lewandowski (Zagłębie Lubin): Przede wszystkim są to dla nas bardzo ważne trzy punkty, ciężkie trzy punkty na ciężkim terenie. Cracovia postawiła trudne warunki, cieszę się że na posterunku był Dominik Hładun – w ostatnim meczu się nie popisał, lecz dziś wybronił kilka ważnych sytuacji. Nasza gra była rwana, zbyt szybko traciliśmy piłkę – po jednym długim podaniu Cracovia wchodziła w sześciu lub siedmiu graczy w nasze pole karne. Trzeba analizować te błędy i się rozwijać – chcemy to robić.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

1 KOMENTARZ

  1. Panie trenerze co jest z tą obroną nie tak. Piłka za plecy obrońców i chłopaki są zagubieni. Obrona przecież niemal identyczna jak w zeszłym roku, a wygląda to tak jakby dopiero pierwszy raz ze sobą grali. Rzuca się strasznie w oczy krycie na radar. Lubię Balicia ale przy Dziwnielu niestety słabo wygląda. Ogólnie to coś trzeba w tej obronie uszczelnić bo wszyscy w tą naszą obronę wchodzą jak w przysłowiowe masełko. Super że nasz bramkarz przypomniał sobie jak się broni oby tak dalej.
    Gratuluję zwycięstwa. Życzę jeszcze aby przy tych zwycięstwach gra naszych piłkarzy była efektywna bo teraz oczy bolą jak cały zespół się tylko broni na 25 metrze przed bramką. Autobus gorszy jak za Pana poprzednika a nie to nam Pan obiecał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 − ten =