fot. Mikołaj Olszewski

Paweł Gil z Lublina będzie arbitrem głównym sobotniego spotkania pomiędzy Piastem Gliwice a Zagłębiem Lubin. Na liniach pomagać mu będa Konrad Sapela oraz MArcin Borkowski. Arbitrem technicznym będzie Sebastian Tarnowski. Za VAR odpowiadać będą Daniel Stefański i Krzysztof Myrmus.

Dla Pawła Gila będzie to pierwsze spotkanie w tym sezonie po tym, jak w trakcie Mistrzostw Świata w Rosji był sędzią VAR. W poprzednim sezonie prowadził cztery spotkania z udziałem spotkania. Bilans „Miedziowych” w tym czasie nie powala na kolana: 1 zwycięstwo, 2 remisy i jedna porażka. Ogólny bilans lubinian w meczach prowadzonych przez tego arbitra, delikatnie mówiąc nie jest korzystny. Siedem zwycięstw, siedem remisów i aż piętnaście porażek. Bilans bramkowy to 32 gole zdobyte i 45 bramek straconych.

W 13. kolejce poprzedniego sezonu Paweł Gil prowadził meczu Zagłebie Lubin – Piast Gliwice. Tamto spotkanie zakończyło się wynikime 2:2. Gole dla „Miedziowych” zdobyli Jakub Świerczok oraz Filip Jagiełło.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

2 KOMENTARZE