fot. Tomasz Folta/Zagłębie Lubin S.A.

Tomasz Kwiatkowski z Warszawy będzie arbitrem głównym spotkania 4. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Lubin a Jagiellonią Białystok. Arbitrami liniowymi będą Jakub Ślusarski oraz Kamil Wójcik. Sędizą technicznym będzie Paweł Horożaniecki. Za VAR odpowiadać będą Paweł Raczkowski i Michał Obukowicz. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 na Stadionie Zagłębia.

W obecnym sezonie Tomasz Kwiatkowski nie prowadził jeszcze żadnego spotkania z udziałem „Miedziowych”. W poprzednim sezonie czterokrotnie prowadził mecze lubinian. Zagłębie nie przegrało żadnego z tych spotkań. Wygraliśmy ze Śląskiem w Lubinie 1:0 oraz w Krakowie z Wisłą 2:1, natomiast zremisowaliśmy na wyjazdach z Górnikiem Zabrze 2:2 i Pogonią Szczecin 3:3.

Zależność jest taka, że kiedy Tomasz Kwiatkowski przyjeżdża do Lubina, to Zagłebie nie przegrywa. Do tej pory ten arbiter z Warszawy prowadził cztery mecze w Lubinie. Dwa spotkania „Miedziowi” wygrali a dwa mecze zakończyły się podziąłem punktów.

W sezonie 2015/2016 ten arbiter miał okazję prowadzić rozgrywane w ramach 3. kolejki Ekstraklasy spotkanie pomiędzy Jagiellonią a Zagłębiem Lubin. Lubinianie wygrali tamto spotkanie 2:1 po golach Michala Papadopulosa i Adriana Rakowskiego. Z obecnej kadry tamto spotkanie pamiętają: Forenc, Guldan, Woźniak, Janoszka i Tosik.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl