III Liga: Derbowy remis

2
fot. Krzychu

Przerwa na mecze Reprezentacji nie oznacza przerwy w rozgrywkach trzecioligowych. W samo południe doszło do małych derbów Zagłębia Miedziowego. Była to swego rodzaju okazja do zrewanżowania się legniczanom. Mecz zakończył się wynikiem 2:2 a bramki dla Zagłębia zdobywali Piątkowski i Nowak.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dość niemrawo. Oba zespoły badały się wzajemnie. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 9. minucie meczu. Z lewej strony pola karnego mocno uderzył Borkowski jednak piłka trafiła jedynie w boczną bramkę gości. Miedź szybko odpowiedziała. W 11 minucie strzałem głową Czajora pokonał Porębski. Legniczanie objęli prowadzenie. Zagłębie starało się szybko odpowiedzieć. Dobrą sytuację miał Olaf Nowak, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Miedź nie pozostawała dłużna. W 19. minucie meczu goście egzekwowali rzut wolny z bocznego sektora boiska. Centrostrzał minimalnie minął bramkę Czajora. Było naprawdę groźnie. Kolejną świetną okazję Zagłębie stworzyło w 37 minucie. Olaf Nowak znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, ale jego strzał z powietrza obronił golkiper Miedzi. Ataki „Miedziowych” przyniosły skutek dopiero w 42 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym niepilnowany był Kamil Piątkowski, który pewnym strzałem głową skierował piłkę do siatki. Zagłębie poszło za ciosem. W doliczonym już czasie gry Olaf Nowak fantastycznie uderzył z prawego narożnika pola  karnego. Piłka nabrała rotacji i wpadła w prawe okienko bramki Miedzi. Fantastyczna bramka. Do przerwy Zagłębie II Lubin prowadziło w małych derbach Zagłębia Miedziowego z Miedzią II Legnica 2:1.

Drugą połowę Zagłębie rozpoczęło z jedna zmianą w składzie. Sirotova zastąpił Michał Bogacz. Tuż po wznowieniu gry w dobrej okazji znalazł się Łukasz Moneta, ale jego strzał odbił dobrze ustawiony bramkarz. Zagłębie nadal dążyło do zdobycia kolejnych goli.  W 63. minucie w dobrej okazji znalazł się Nowak. Z lewej strony przedarł się Borkowski, wycofał piłkę na szesnastkę do naszego napastnika, jednak jego strzał minął prawy słupek bramki Miedzi. Pięć minut później Łukasz Moneta w polu karnym założył rywalowi „sombrero” i oddał strzał z powietrza. Piłka trafiła jedynie w boczną siatkę. W 72. minucie kolejny raz dobrze pokazał się na prawej stronie Moneta. Dobrze dograł do Nowaka, ale kolejny raz „Olo” nie trafił w bramkę. Miedź z rzadka się odgryzała. W 74. minucie dobry strzał jednego z zawodników gości pewnie odbił Czajor. Kilka minut później kolejna groźna akcja podopiecznych Adama Buczka. Tym razem szczęścia poszukał Borkowski, ale jego strzał został sparowany przez bramkarza na poprzeczkę. Ostatnie 10 minut to coraz groźniejsze ataki Miedzi. Napór gości wzrastał z każdą kolejną minutą. Zagłębie dopuszczało gości do dobrych sytuacji, ale kolegów trzykrotnie świetnie uratował Czajor. Goście dopięli jednak swego. W 88. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową piłkę do siatki skierował Pojasek. Mimo pięciu doliczonych minut rezultat już nie uległ zmianie. W małych derbach Zagłębia Miedziowego Zagłębie II Lubin zremisowało z Miedzią II Legnica 2:2. Wliczając Puchar Polski był to siódmy kolejny mecz bez porażki drużyny Adama Buczka. W następnej kolejce „Miedziowi” zmierzą się z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Zagłębie II Lubin 2:2 Miedź II Legnica
Bramki:
Piątkowski (42′), Nowak (45′) – Porębski (11′), Pojasek (88′).
Skład Zagłębia:
Czajor – Witsanko, Matras, Piątkowski, Moneta – Sirotov (46′ Bogacz), Soszyński, Mucha (64′ Grychtolik), Borkowski – Sobków (55′ Nahrebecki), Nowak (79′ Czuban).

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

2 KOMENTARZE

  1. Uwaga dla trenera !!!Pozwól chłopakom grać według swojej ideologi ,a nie drzeż się jak posrany Kot.Od zwracania uwagi jest szatnia i trening na boisku zawodnik ma myslec sam.Wyniki go branią ale żal mi go jak załapie pare porażek z rzędu zawał murowany.Swoją drogą niewiem czemu zwolniono poprzedniego trenera i zatrudniono furiata który chciał zacwaniaczyć w seniorach gdzie szybko go życie zweryfikowało.Na układy nie ma rady jak ktoś kiedyś powiedział !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × 5 =