III Liga: Rezerwy gromią MKS Kluczbork

0
fot. Mikołaj Olszewski

Zagłębie II Lubin rozbiło na własnym boisku MKS Kluczbork 6:0. Bramki zdobywali Olaf Nowak, Łukasz Moneta, Paweł Żyra oraz Eryk Sobków. Była to 9. kolejka III Ligi. 

Punktualnie o godzinie 14:00 podopieczni Adama Buczka rozpoczęli mecz 9. kolejki III Ligi. Był to niejako rewanż za spotkanie sprzed siedmiu lat. Wtedy w ramach Pucharu Polski MKS Kluczbork pokonał Zagłębie Lubin 3:2 a jedną z bramek dla gospodarzy zdobył… Patryk Tuszyński.
Spotkanie rozpoczęło się spokojnie. Obie drużyny „badały się” wzajemnie. Jako pierwsze groźnie zaatakowało Zagłębie. Damian Oko zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale jego próba nie trafiła w światło bramki. Kolejną szansę miał Marcin Gołębiowski, ale jego strzał obronił bramkarz. Na gole kibice musieli czekać stosunkowo długo. Pod koniec pierwszej połowy do siatki rywali trafił Olaf Nowak. Była to 41. minuta meczu. Do przerwy zatem Zagłębie II Lubin prowadziło skromnie 1:0.

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. W 50. minucie ponownie do bramki MKS-u trafił Olaf Nowak. W tym momencie mecz był praktycznie ustawiony. Z biegiem czasu goście opadali z sił. Efektem tego były kolejne bramki dla „Miedziowych”. Do siatki trafiali kolejno Moneta, Żyra, Sobków i ponownie Moneta. Mecz zakończył się efektownym zwycięstwem 6:0. Za tydzień lubinianie udadzą się do Gorzowa Wielkopolskiego na starcie z miejscowym Stilonem. W międzyczasie Zagłębie zagra jeszcze derbowe spotkanie w Pucharze Polski z Górnikiem Lubin.

Zagłębie II Lubin 6:0 MKS Kluczbork
Bramki: Nowak (41′, 50′), Moneta (75′, 90′), Żyra (78′), Sobków (83′).
Zagłębie II Lubin: Kuchta – Borkowski, Dąbrowski, Oko, Witsanko, Soszyński, Gołębiowski (67′ Sobków), Mucha, Nowak (77′ Ryś), Żyra, Moneta.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × four =