III Liga: Wygrana na trudnym terenie

fot. Marzena Stanek/www.tsgwarek.pl

W meczu 8. kolejki III Ligi Zagłębie II Lubin pokonało na wyjeździe Gwarek Tarnowskie Góry 3:1. Bramki dla zespołu Adama Buczka zdobyli Łukasz Moneta, Eryk Sobków i Mateusz Matras. Tym samym był to 8 kolejny mecz bez porażki drużyny rezerw (wliczając Puchar Polski).

Po pechowym remisie na własnym stadionie z Miedzią II Legnica lubinianie chcieli się zrehabilitować w wyjazdowym starciu z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Pierwsi do ataku ruszyli gospodarze, ale strzał lewoskrzydłowego Gwarka powędrował obok lewego słupka Czajora. Zagłębie szybko odpowiedziało. Sirotov z prawej strony dograł w pole karne do Nowaka, ale jego strzał ze środka pola karnego był zbyt lekki aby zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Nowak nie podłamał się pierwszą nieudaną próbą i oddawał kolejne strzały. Tym razem chciał strzelić podobnie jak w meczu z Miedzią, ale piłka przeleciała obok bramki. W 18. minucie meczu Matras wypuścił prawą stroną aktywnego Sirotova, ten popędził swoim skrzydłem i wycofał piłkę na 16 metr. Tam nabiegł Matras, ale jego strzał poszybował wysoko nad bramką. Zagłębie atakowało dalej i stwarzało kolejne okazje. Problemem były źle nastawione celowniki lubinian. Kolejny strzał z dystansu oddał Matras, jednak i tym razem piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Gospodarze starali się odpowiadać pojedynczymi akcjami. Kolejny raz zagrożenie przyszło z lewego skrzydła. Dośrodkowanie  wzdłuż bramki wybił przed siebie Czajor. Na nasze szczęście żaden z zawodników Gwarka nie dopadł do bezpańskiej piłki. Nasz młody bramkarz kilka minut później popisał się kapitalną interwencją. W sytuacji sam na sam odbił piłkę do boku. W 34. minucie Mateusz Matras zagrał piłkę na lewą stronę do Łukasza Monety. Ten mimo asysty obrońcy zdołał oddać celny strzał na bramkę Gwarka. Po jego strzale piłka zatrzepotała w siatce i Zagłębie prowadziło 1:0. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

W drugiej połowie jako pierwsze zaatakowało Zagłębie. Kolejny raz szczęścia próbował Nowak, ale kolejny raz jego strzał był za słaby, aby zaskoczyć Wiśniewskiego. Gwarek w drugiej połowie ruszył do ataku. Z pierwszą próbą poradził sobie Czajor. „Miedziowi” szybko odpowiedzieli za sprawą aktywnego tego dnia Nowaka. „Olo” tym razem znalazł się sam na sam z bramkarzem Gwarka, ale górą w tym pojedynku był Wiśniewski. Gwarek w 57. minucie dopiął swego. Piłkę przed polem karnym stracił Patryk Mucha. Błyskawicznie po odbiorze na strzał zdecydował się Kamil Cholerzyński, który tuż zza pola karnego płaskim strzałem pokonał Czajora. W 74. minucie znów było groźnie pod bramką Czajora. Dawid Jarka skierował piłkę do bramki głową, ale na nasze szczęście sędzia zasygnalizował pozycję spaloną i gola nie uznał. W końcówce meczu Zagłębie ruszyło do ataku chcąc zgarnąć pełną pulę. W polu karnym Borkowski zagrał wzdłuż bramki do wprowadzonego w drugiej połowie Gołębiowskiego, jednak jego strzał minął bramkę Gwarka. W 83. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Matras. Jego strzał zablokował ręką jeden z obrońców Gwarka i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Eryk Sobków i pokonał bramkarza gospodarzy pewnym strzałem w prawy róg bramki. Gwarek próbował jeszcze zagrozić bramce Zagłębia, głównie po stałych fragmentach gry. Strzały głową zawodników gospodarzy były jednak niecelne. W doliczonym czasie gry lubinianie wyprowadzili decydujący cios. Mucha zagrał do Sirotova, ten wyłożył piłkę na 16 metr do Matrasa. „Matrix” nie miał problemów z umieszczeniem piłki w pustej bramce gospodarzy.

Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gości z Lubina. Było to bardzo cenne zwycięstwo, biorąc pod uwagę fakt, że w ekipie gospodarzy gra kilku zawodników z przeszłością w Ekstraklasie. W meczu z Zagłębiem zagrali m. in. Przemysław Oziębała i Dawid Jarka (obaj ex. Górnik Zabrze) oraz Sławomir Pach, który swego czasu grał w Zagłębiu Lubin. Po tym spotkaniu podopieczni Adama Buczka umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli. Do lidera z Polkowic tracą cztery punkty.

Źródło: www.tsgwarek.pl

Po meczu powiedzieli:

Źródło: www.tsgwarek.pl

Gwarek Tarnowskie Góry 1:3 Zagłębie II Lubin
Bramki: Cholerzyński (57′) – Moneta (34′), Sobków (83′ – k.), Matras (90+1′).
Gwarek Tarnowskie Góry: Wiśniewski – Dyląg, Dzido, Cymerys, Śliwa – Fojcik (71′ Chrabąszcz), Cholerzyński, Oziębała (7′ Curyło), Pach, Pikul (60′ Joachim) – Jarka.
Zagłębie II Lubin: Czajor – Borkowski, Piątkowski, Oko, Witsanko (75′ Gołębiowski) – Sirotov, Mucha (90′ Ryś), Matras, Moneta – Nowak (77′ Sobków), Żyra (86′ Soszyński).

1 KOMENTARZ

Please enter your comment!

9 − six =