fot. Mikołaj Olszewski

Zaraz po meczu derbowym z Miedzią Legnica odbyła się konferencja prasowa, na której wypowiedzieli się Dominik Nowak i Mariusz Lewandowski. Oto co powiedzieli obaj szkoleniowcy.

Dominik Nowak (Miedź Legnica): Wyszliśmy na mecz z KGHM Zagłębiem w takim samym ustawieniu, jak miało to miejsce podczas ostatniego meczu z Jagiellonią Białystok. Ustawienie personalne było takie samo, ale zadania zawodnicy mieli już inne. Zdawaliśmy sobie sprawę, że lubinianie grają bardzo dobrze w szybkim ataku, więc musieliśmy być na to gotowi już od samego początku. Brawa dla moich zawodników, którzy wykonali bardzo dobrą pracę w minionym tygodniu i już samym meczu. Aby osiągnąć zwycięstwo kluczowa była koncentracja. Mieliśmy mecz pod kontrolą, choć Zagłębie też miało 2-3 groźne sytuacje, które mogły skutkować bramkami i na pewno musimy to przeanalizować. Prowadzenie gry i tempo rozgrywania akcji stało na najwyższym poziomie i uważam, że głównie dzięki temu wygraliśmy to spotkanie. Mój zespół zasługuje na spore pochwały.

Mariusz Lewandowski (Zagłębie Lubin): Przede wszystkim chciałbym powiedzieć, że bardzo ciężko jest skomentować przegrany pojedynek derbowy, bo nie tak to sobie wyobrażaliśmy. Chcieliśmy wygrać, zagrać dobry mecz z bojowym nastawieniem, ale się nie udało. Mieliśmy swoje sytuacje, które mogliśmy zamienić na bramki, ale zabrakło skuteczności. Musimy w przyszłości je wykorzystywać, bo po chwilę później straciliśmy bramkę i grało nam się zdecydowanie gorzej. To co mieliśmy, musi po prostu wpadać do sieci. Zmiany w przerwie były podyktowane urazami. W drugiej części gry otworzyliśmy się, by wyrównać, co pozwoliło Miedzi Legnica na wyprowadzanie kontrataków – jeden z nich zakończył się bramką.

7 KOMENTARZE