Zagłębie Lubin przegrało w derbach z Miedzią Legnica 0:2. Trudno odmówić naszym piłkarzom zaangażowania, ale w wielu momentach ewidentnie brakowało pomysłu na zaskoczenie rywala. Bramki dla „Miedzianki” zdobyli Marquitos i Forsell.

Niedzielne spotkanie 7. kolejki Ekstraklasy przyciągnęło wielu kibiców, którzy szczelnie zapełnili legnicki stadion. Bilety rozeszły się już kilka dni temu, cały region żył zbliżającym się meczem.

O ile do derbów Dolnego Śląska zdążyliśmy przywyknąć, tak derby Zagłębia Miedziowego zdarzały się do tej pory dość rzadko. Warto przypomnieć, że to pierwsze w historii spotkanie Zagłębia z Miedzią na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej. W obecnym sezonie to nasz zespół wystartował lepiej, beniaminek z Legnicy zgromadził na swoim koncie pięć punktów mniej.

Obaj szkoleniowcy zdecydowali się na dokładnie taką samą jedenastkę jak w poprzedniej kolejce. Zespoły wygrały swoje mecze, więc taka decyzja nie mogła dziwić, ale to pierwsza taka sytuacja za kadencji trenera Mariusza Lewandowskiego.

Mecz od początku mógł się podobać, zawodnicy obu drużyn starali się grać piłką po ziemi i utrzymywać dynamiczne tempo gry. W 15. minucie Zagłębie ciekawie rozegrało rzut rożny, płasko piłkę w pole karne wstrzelił Filip Starzyński, a tam czekał na nią Bartłomiej Pawłowski. Strzał po ziemi zdołał jednak obronić Kanibołocki.  W 23. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Lewą stroną dobrze popędził Pikk i wycofał piłkę do Marquitosa, który z kilku metrów bez problemów skierował piłkę do siatki. Zdecydowanie zabrakło asekuracji z naszej strony i rywale zbyt łatwo zdobyli bramkę. Dwie minuty później z rzutu wolnego ładnie uderzył Forsell, ale na nasze szczęście piłka poszybowała nad poprzeczką. Chwilę później Daniel Stefański przerwał na kilka minut grę ze względu na race, które w znacznym stopniu zadymiły murawę.

W 36. minucie powinniśmy doprowadzić do remisu. Świetnym uderzeniem z woleja popisał się Pawłowski, ale mocny strzał zdołał odbić na poprzeczkę bramkarz Miedzi. Końcówka pierwszej połowy to akcje „cios za cios”, kilkadziesiąt sekund później Marquitos mógł zdobyć drugiego gola, ale w niezłej sytuacji przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Zagłębie nie prezentowało się w pierwszej połowie źle, tworzyliśmy oskrzydlające akcje, szczególnie prawą stroną, ale to „Miedzianka” schodziła na przerwę z prowadzeniem. Takie błędy jak przy straconej bramce nie powinny i nie mogą się zdarzać.

Na drugą połowę nie wyszedł już Łukasz Janoszka, którego zastąpił Damjan Bohar. Zszedł też Lubomir Guldan, a jego miejsce zajął Balić. Tuż po wznowieniu gry doszliśmy do bardzo dobrej sytuacji, przed szansą stanął Tuszyński, ale jego strzał z kilku metrów ponownie obronił golkiper Miedzi. Kolejne minuty to optyczna przewaga Zagłębia i nieudane próby zaskoczenia gospodarzy. W 63. minucie dobrą kontrę wyprowadzili piłkarze Miedzi, ładnie uderzył Marquitos, ale bardzo dobrą paradą popisał się Hładun. Chwilę później znowu dobrze interweniował po strzale z bliskiej odległości.

Wraz z upływem kolejnych minut tempo gry spadało, niestety nasza gra w ataku pozycyjnym również nie wyglądała najlepiej. Pomimo wykorzystania trzech zmian, jakość nie ulegała poprawie. Miedź mądrze ustawiła się na swojej połowie i czekała na swoją szansę z kontrataku. Druga połowa przypominała bicie głową w mur, brakowało koncepcji, pomysłu i dobrego wykonania. O ile pierwsza połowa napawała nadzieją, tak druga była w naszym wykonaniu po prostu bardzo słaba. Kilka minut przed zakończeniem meczu dobry strzał oddał jeszcze Jagiełło, ale Kanibołocki po raz kolejny nie dał się zaskoczyć.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Miedź wyprowadziła ostateczny cios. Szybką kontrę dobrze wykorzystał Forsell, który pokonał bezradnego Hładuna. Rywale mieli szansę jeszcze podwyższyć dwubramkowe prowadzenie, nasza obrona w ostatnich minutach przestała istnieć. Niestety odnieśliśmy zasłużoną porażkę.

Przed nami derby ze Śląskiem Wrocław, które będą dobrą okazją do rehabilitacji i udowodnienia, że mecz z Miedzią był jedynie wypadkiem przy pracy. Wciąż nie potrafimy ustabilizować formy, jedyną odpowiedzią jest ciężka praca i zwycięstwa.

Miedź Legnica 2:0 Zagłębie Lubin
Marquitos (23’), Forsell (90’)

Miedź Legnica: Kanibołocki – Zieliński, Osyra, Bozić, Pikk – Ojamaa, Marquitos (88’ Purzycki), Augustyniak, Santana (49’ Fernandez), Piasecki (59’ Łobodziński) – Forsell.

Zagłębie Lubin: Hładun – Czerwiński, Dąbrowski, Guldan (46’ Balić), Dziwniel – Jagiełło, Tosik, Janoszka (46’ Bohar), Starzyński, Pawłowski – Tuszyński (66’ Mareš).

Żółte kartki: Santana, Pikk – Janoszka, Balić.

58 KOMENTARZE

1. Co za blamaż,totalna kompromitacja zespołu a głównie trenera Lewandowskiego.Zagłębie nie jest przygotowane do sezonu.Zawodnicy podbiegali do bocznej linii i pili płyny jakby temperatura była w okolicy 45 stopni w cieniu.Druga połowa to lepiej zapomnieć,nie było widać na boisku żeby Zagłębie przegrywało.Grało tak jakby oni wygrywali.Zero agresywności i woli zwycięstwa.Trener powinien jak najszybciej podać się do dymisji.Wszak przegrał najważniejszy dla kibiców mecz !

2. Stefański to porażka a co do naszych patalachow to jak można grać derby bez agresji, presingu pozwalając beniaminkowi na spokojne przyjęcie i rozgrywane. Co do meczu pierwsza połowa jeszcze jakoś wyglądała za to druga połowa to nieporadnosc błędy i poziom 3 ligi.

3. Hahaha a Ty dalej o Drozdza. Musial Ci kiedys krzywde zrobic ze Cie tak boli 🙂 po nocach Ci sie chyba sni :). Drozdz ma sie dobrze i sie nie martw 🙂 robia dobra robote i wszyscy to wiedza co nie maja klapek zawisci i przegranej na oczach… , niestety nie on biega po boisku… Lewandowski do wora.

• Co do Prezesa to przypominam, że Ryba psuje się od głowy.
      Przykład : Zamiast konkretnego analityka przy pierwszej drużynie, który by rozkładał na czynniki pierwsze naszych przeciwników, oraz dbał o analitykę naszych piłkarzy……. to Prezes podpisał umowę z Instytucją Naukową (analityczną) która stwierdziła, że w powiecie Lwóweckim jest 90 kibiców Zagłębia…
      Pytam na H*UJ wydawać w taki sposób kasę ??!!!
      he he he – to jest właśnie kwintesencja Pracy Głównej Miotły w Klubie.
      Z niecierpliwością czekam jeszcze na umowę Zagłębia z firmą ornitologiczną, która stwierdzi, że w dniu meczu przy stadionie latają wróble, przepiórki a w niedalekiej odległości (przy Lotnisku) swoje gniazdo ma gęś zbożowa.

• Wystarczy amalitykow tutaj w komentarzach. Głowa tej ryby jest o wiele poziomow wyzej…

A skad wiesz i masz pewnosc ze to w ogole kosztowalo? To ja Ci powiem nic.

Wiec skoncz klamac i wracaj do analizy ktora nawet w komentarzach Ci nie wychodzi nie masz pojecia o realiach panujacych to sie nie wypowiadaj.

• To, że nic nie kosztowało nie znaczy ze trzeba było korzystać z takiej analizy czy tez ją zlecać.
          Jest ona po prostu z Du**pu wzięta.
          Jednym słowem pasuje ona jak świni siodło.

A czy moje analizy i tok myślenia jest poprawny …to pokazuje wynik i gra naszego zespołu w Legnicy.
          O!

4. 1. Nowy trener, Lewandowski prawdopodobnie na ten moment nie poradził by sobie z prowadzeniem trampkarzy, 0 pomysłu, 0 charyzmy, potrzeba gościa z za granicy z czystą kartą bez układów.
    2. Czy od drewnianego Dąbrowskiego, który wrócił z Warszawy totalnym dziadem, czy też dziadka Guldana który z szacunkiem ale nie nadąża już za akcjami i wygląda jakby chciał jak najszybciej opuścić boisko, nie ma nikogo w akademii kto mógłby spróbować zadebiutować w środku obrony ? a zapomniałem znakomita filozofia, mądrzy zarządzający wypierprzyli pierw Jończego a ostatnio to samo zrobili z Szotą. Błazny. Przecież środek obrony tej drużyny wygląda daremnie.
    3. Starzyński to fajtłapa, który zatracił już wszystkie atuty i jak najszybciej trzeba ściągnąć porządnego rozgrywającego bo oczy krwawią jak widać maestro Tosika rozgrywającego piłkę, choć tu się pojawia problem, scauting w tym klubie nie istnieje, bo przecież celebryta Żewłakow nie ma pojęcia o porządnych transferach, i znalazł się tu po znajomościach.
    4. Kupujecie 20-letniego gościa którego od razu wypożyczacie z powrotem, skoro coś potrafi co dać mu szansę, bo gorszy od kloca Tuszyńskiego który strzela jak mu się przypadkowo piłka odbije to nie będzie, a Mares po tym jak został odstawiony ewidentnie ma już w dupie granie.
    5. „Do Zagłębia będą sprowadzani gracze, Którzy z miejsca podniosą poziom pierwszej jedenastki” to były słowa przed startem sezonu, nawet nie ma co tego komentować przyszło trzech, z czego tylko jeden pojawi się w co drugim meczu na 20 minut i wygląda na gościa który nie wie co ma robić, jest zagubiony, nie ma żadnego zadania, biega po swojemu.
    6. Nieład w klubie zaczynając od góry, nie zrozumiałe przedłużanie kontraktów cieniasom, stołki po znajomościach to wszystko dalej ma się dobrze, pojawiła się tylko mityczna siła akademii.
    7. Upokorzenie, wstyd, za takie pieniądze grać takie gówno, 3/4 tej drużyny powinno zostać odpalone w trybie pilnym.

5. Ja pier***dolę….
    co za kopanina, żadnego pomysłu na grę, żadnego schematu…a najgorsze jest, to że derby zazwyczaj wygrywa się sercem i determinacją. Niestety u nas zabrakło gryzienia trawy i walkę o wszystkie piłki i każdy centymetr boiska.
    Lewandowski jeszcze się musi dużo nauczyć….i oby już lekcji nie pobierał jako trener Zagłębia.
    Niech idzie do ligę niżej zbierać doświadczenie. Taki Nowak (trener Miedzianki) nakrył go dzisiaj czapką i okręcił 3 razy.

Dzisiejszy mecz pokazał, że w Zagłębiu robi się pijar i nic więcej. Prezes niech dalej jeździ po Garnizonach Wojskowych zapraszać amerykańskich wojskowych, niech dalej słodko pierdzi na swoim Twitterze, niech się dale smyra po jajkach z Żewłakowem, niech podpisuje umowy z firmami od fototapet i stron internetowych !!!
    A w prawdziwym klubie i prawdziwym otoczeniu piłkarskim jak nie było komu grac, tak dalej nie ma.
    Jak nie było trenera pierwszej drużyny, tak dalej nie ma.

6. Pan Dróżdz obiecał nam wzmocnienia i słowa dotrzymał.Ale sprowadził dyrektora co kasyna szuka w LUBINIE oraz słabych piłkarzy z zagranicy.Szkoda,ze blokuja miejsce młodym piłkarzom z Akademii.Przeciez wszyscy liczylismy na to,ze w lokalnych derbach zobaczymy kogos z Akademii.Fajnie byłoby wygrac i pokazac swietna prace trenerow od młodziezy.Ale Mateusz jak to Mateusz narobił bałaganu i teraz zwolni trenera.Stadion górniczy prezes stracił,kibiców co raz mniej.Miedz z nami wygrywa.Przeciez my nic nie gramy,jestesmy słabi jak LEGIA,z tym ze mamy farta u stad te punkty

• Wzmocnienia ? – o czym Ty mówisz ?!
      Bohar gra koncówki
      Sidorov grzeje ławę lub się nie łapie na nią.
      Bramkarz perspektywiczny – ale jest szansa, że skończy jak Ferenc – w zamian za kontrakt będzie jeździł z Prezesem na wszystkie spotkania edukacyjno – marketingowe.
      Wzmocnienia

• Pierw trzeba zwolnic prezesa bo przedluzyl kontrakt z mariuszem.Przeciez Drozdz byl w radzie nadzorczej,znal Mariusza.Dwa prezes do dymisji za sprowadzanie pilkarzy zagranicznych,co biora wielka kase a nic nie graja.Blokuja mlodziez z Akademii.

7. To był najważniejszy mecz,ważniejszy niz że Śląskiem a nasi kopacze zagrali na stojąco.Smiech na sali,dno.I przestańcie już gadać o wspaniałej akademii i innych pierdołach jak biedna cyganka leje nas jak chce.Ja po dzisiejszym pokazie bezradności i olewaniu kibiców mam dość

8. Jak ja bym w pracy odpie…lał taką kaszankę jak Ci kopacze to by mnie na zbity ryj wywalili a zarabiam tylko 3 tyś a oni kilkanaście albo kilkadziesiąt tysięcy i jeszcze im dopingujecie sami ich tak rozpieściliście a teraz się dziwcie ta cała liga to dno i jest grubo przeplacana

9. Drużyna w tym momencie to samograj – Co im może dać trener praktykant z zerowym doświadczeniem – którego 1 kontakt z profesjonalną trenerką to wrzucenie na głebokie wody do ekstraklasowej drużyny.

Eksperyment obarczony bardzo wysokim ryzykiem albo sie kompletnemu nowicjuszowi / świżakowi uda i załapie na czym polega ten fach albo sie nie uda i zatopi nie tylko siebie ale i cały okret . Przecież to jest strzał w stope i kompletny brak profesjonalizmu ze strony zarządu klubu który podjoł decyzje i zatrudnieniu AMATORA – kierując sie tym że ” to człowiek z tąd finansowo niezalezny któremu zależy mu na losach Zagłebia .

Czy aby przypadkiem kluczem do doboru personalnego szkoleniowca nie są takie cechy jak – doświadczenie / wyniki osiągane w przeszłości z innymi klubami – cechy charakteru —- Kto upadł na głowe mysląć że z kompletnego swieżaka na praktykach można zrobić fachowca – Przecież ten eksperyment nie miał i nie ma prawa sie udać .

Miedzanka mogła i powinna wygrać 3-1 / 4-1 osmieszli sie a ci co powiedzą – trener nie gra tylko piłkarze – To wam odpowiem to trener pcha na siłe so mecz słabego Janoszke do wyjściowego składu / Slamazarnego Czołga Tuszynskiego kosztem Maresa ( trzeba być slepym żeby nie zauważyc który z tej 2 prezentuje lepsze walory piłkarskie ) Balić na dzis dzien równiez nie nadaje sie do gry – Jaką taktyke i prace na treningach ma z nimi przeprowadzać amator który ma zerowe doświadczenie –

Dzis blisko 40 letni łobodzinski który znany z 1 zwodu mijał jak tyczki naszych a mały przygrubawy Finśki krasnal robił z nimi co chciał – Lewandowski + nasz smieszny zarząd i piłkarze bez ambicji – osmieszają ten klub sposobem w jaki pracują i tym wszechstronnym brakiem ambicji – minimalizmem.

10. Mam nadzieje że za palenie szalików na ogrodzeniu PZPN nałoży karę na Cyganów (zagrożenie pożarowe , mowa nienawiści – do wyboru) A tego ch…. z cygańsko – malinowej przyśpiewki w gębę zawodnicy ZL wsadzili sobie sami więc nie powinno się liczyć. Nie oglądałem meczu ale czy speaker zagłuszał te wulgarne przyśpiewki tak jak to czyni w Lubinie nasz łysy wodzirej??? Jemu pewnie płacą za wierszówki więc odzywa się przy każdej okazji …. temu w Legnicy chyba nie bo w skrótach przyśpiewkę słychać w całości i wyraźnie. Może Dąbrowski tak jak po przegranej z Jagą zacznie machać łapami z pretensjami do kibiców – czas skończyć pieszczoty na trybunach tylko wymagać, wymagać, wymagać. Trener widać nie potrafi ich zmobilizować. Ale skoro Legia dołuje to nasi też mogą grać w kratkę, jak się uda to wygramy, jak nie to szkoda – kto im zabroni. Nic się nie stało, hej grajki nic się nie stało.

11. Panie Prezesie powracam do Pana typów na początku sezonu, kto spadnie z ekstraklasy: Miedź i Śląsk:) z Miedzią już przegraliśmy. Jeśli za tydzień przegramy ze Śląskiem proponuję aby Pan spadł ze stołka razem z trenejro, który próbuje uczyç się trenerki na naszym klubie.
    Miej Pan honor o dotrzymaj słowa:)

12. Polecam iść kiedyś na mecz rezerw, tam jest walka do ostatniej sekundy, wyszarpane zwycięstwa, jak pisze portal mkszaglebie.pl Chłopaki, które walczą i mają sto razy większe ambicje niż ci kopacze. Ale ML wiadomo, ma swoich ulubieńców typu czołg Tuszyński. Chłopie, po pierwsze nie masz pojęcia o trenerce, po drugie, wpuść w końcu świeżą krew! A tych z dzisiejszego meczu przerzuć do rezerw na miesiąc.

13. Już nie płaczcie tak za Stokowcem – bo w jego przypadku pewna formuła sie wyczerpała i decyzja o jego zwolneiniu była w 100% prawidłowa – pogubił sie i zaczoł wykorzystywać to że ma do czynienia z amatorami z każdej strony zbyt wysoko noszona głowa obrósł w piórka i pogubił sie w tym co robi swojej wizji budowy klubu a przede wszystkim nie był w stanie przyznać sie do błedu / a z checią szedł w zaparte mimo że jego wizja okazywała sie błedna ……………….. Ale kibice czekając na nowego szkoleniowca mieli prawo wymagać minimum logiki od zarządu ….. Kogo wezma – ? Gościa który jest a) nie zalezny finansowo – b) wychowany w naszych rejonach któremu zależy na Zagłebiu – Brzmi wspaniale? no to c) Gościa który ma zerowe doświadczenie w trenerce poprostu nie jest trenerem a trafia tu na praktyke? Co ?

No własnie niby nie możliwe ale jednak zatrudnili człowieka który Nie jest żadnym Trenerem , który sie uczy fachu – Czy to jest normalne że zarząd ekstraklasowego klubu przy doborze szkoleniowca nie bierze pod uwage doświadczenia kariery – dorobku w poprzednich meczach – całkoształtu pracy tylko zatrudnia sobie Świeżaka z ZEROWYM doświadczeniem wrzuca go na głebokie wody i wmawia nam że gość sie odnajdzie że to normalne?

Nie to nie jest normalne to jest kpina z kibiców i z tego klubu Potem sie dziwą że co mecz w napadzie gra Tankowiec Tuszynski – który nie potrafi sie obrócić z piłka nie mówiąć o pociągniecu na bramke czy samodzielnym wypracowaniu sytuacji – Mares grzeje radnośnie ławke – Jakies Janoszki zajmują miejsce w składzie – Balić ? pal licho Balicia – Może porozmawiamy na temat taktyki lub treningów – jakich wskazówek może udzielić im KOMPLETNY Amator podczas treningów / przerwy meczowej – Jak on nawet nie jest w stanie załąpac że Tuszynki jest paro krotnie gorszy piłkarsko od Maresa a i tak wystawia go w każdym meczu od 1 minuty.

Kabaret Lubinski można sie śmiać można płakać – radosna zabawa w prowadzenie klubu przez amatorów konczy sie tym że Piłkarsko jestesmy gdzies tam miedzy Miedzanką a Chrobrym mimo jednego z wiekszych budżetów $ ekstraklasowych

14. Hahaha debile.
    1. Co mial powiedziec ze spadnie Arka i Legia
    2. Kto zatrudnil Lewandowskiego?

Wiekszosc Was nie ma pojecia o realich i struga znawcow. Pilkarzyki nie pokazali ambicji i spotka ich za to kara. Lewandowski te juz wie ze walczy o zycie.

• Za to widze Igor, ze ty pozujesz na znawce vel pośrednika dobrej nowiny – Lewandowski juz wie? Kolejny trener zwolniony po derbach ze Slaskiem? No tak, to bardzo wazne! Przeciez mila niecaly rok eksperymentu ze zwolnieniem Stokowca. Formula sie wtedy wyczerpala ktos pisze. No tak, a jakie ochy i achy nad Lewandowskim padaly. I jakie konferencje prasowe wspaniale, jak sie go fajno slucha. No i co? I sie zesr*lo. Panie i Panowie karuzele czas rozkrecic. Wracamy do dobrych tradycji. 2 trenerow na sezon. Eksperymentow ciag dalszy.

15. Jak w temacie, oczy znowu bolą. Nie wiem czy to będzie już taki schemat 2 mecze wygrane, 2 przegrane? Po na prawdę dobrym meczu z Lechem człowiek po cichu liczył na powtórkę z dobrej rozrywki. Rezerwuje sobie czas, żeby oglądnąć dobre widowisko, ale niestety, po meczu jest tylko palpitacja serca. I o ile można zrozumieć, że nie zawsze się wygrywa, to styl w jakim ten mecz żeśmy przegrali nie da się określić i zapomnieć. Nie wiem z czego wynika tak małe zaangażowanie, piłkarze bali się, że to derby i mogą ucierpieć na zdrowiu? Na potwierdzenie tej tezy wystarczy zobaczyć raporty fitnes na oficjalnej stronie Zagłębia z meczów rozegranych z Lechem i Miedzianką. Naszej taktyki nie da się w ogóle opisać, bo był jej po prostu widoczny brak. Piłkarze na boisku nie mieli pomysłu na grę, wyglądali jak dzieci we mgle. Oby powyżej wspomniany schemat się nie sprawdził, bo przegramy następny derbowy mecz, a to już by było za wiele.

16. Zapomniałem jeszcze dodać odnośnie naszych kibiców. Generalnie ok, ale rzucanie rac w momencie gdy nasza drużyna na początku drugiej połowy próbowała jakoś odwrócić wynik i była w natarciu, to nie przystaje. Można było rzucić później, gdybyśmy już opadli z sił lub po wyrównaniu, ale nie gdy jesteśmy w ataku.

17. Kto to jest Tuszynski , Tosik , Jagiello ??? Na pewno nie pilkarze ekstraklasowi.
    Kim jest Michal Zewlakow?.. .Odpowiedz : koles ,ktory przyjecha bracl pieniadze do Lubina za nic bo w Warszawie nikt mu tyle za doslowne nic nie robienie nie da

18. Co wy chcecie od Dróżdża??? Czy to on wczoraj grał? On akurat robi dobrze swoją robotę. W przeciwieństwie do podopiecznych Lewandowskiego wczoraj. Nie wierzyłem w to, co widzę w kontekście zaangażowania, determinacji. Bo tutaj nie chodzi o brak pomysłu na grę czy o taktykę – takie rzeczy są naprawdę trzeciorzędne w spotkaniach tego typu. Jedyne, co mógł zjewać sztab szkoleniowy, to dowalić zawodnikom za ciężkie treningi w tygodniu – w meczu derbowym(!!!!) biegaliśmy przecież najsłabiej w tym sezonie…. Dwie zmiany z powodu urazów w przerwie to też raczej spora rzadkość. Tak jak w genialnym meczu z Lechem wyróżniał się każdy z naszych graczy, tak wczoraj może trzech i to przez pół godziny, a nie 90 minut. Piłkarze dostali po meczu reprymendę i powinni zrozumieć, co to są dla nas derby i jak powinni do nich za wszelką cenę podchodzić. W sumie mają szczęście, że tak szybko będą mogli się zrehabilitować. Przekonujące zwycięstwo, a przede wszystkim dobry styl gry na pewno pozwoli choć trochę zapomnieć o tym, co wczoraj. Co do rac na boisku, zostały one rzucone w jednym z najgorszych możliwych momentów. Jak piłkarzom zaczyna iść, to się im nie przeszkadza, tylko jeszcze głośniej dopinguje, a nie przerywa grę. Po prostu szkoda.

19. Co jak narazie zrobił Dróżdż że według cb wykonuje dobrze swoją robotę ? Chodzi oczywiście o kwestię sportowe a nie podpisywanie umów z firmami od fototapet czy artykułów szkolnych. Nie można jako pierwszego winić go za tą ostatnią porażkę i ogólną słabą grę, ale nie można zapominać że to on jest na samej górze tego klubu. Przyszedł długo przed startem sezonu, przed przygotowaniami, wziął ze sobą Żewłakowa. Miały być wzmocnienia, bo każdy przypadkowy gość widzi że połowa aktualnego składu jest wypalona. Nie przyszedł nikt, kierwa nikt kto grałby w pierwszym składzie i w jakimś stopniu wzmocnił drużynę, gra stara gwardia która spaprała już 2 poprzednie sezony, nie ma ani transferów z zewnątrz ani nie są wprowadzani młodzi.

• Na pewno jestem bardzo zadowolony z marketingu, kulało to bardzo przed jego przyjściem. Za kwestie sportowe jeszcze nie ma go (ani Lewandowskiego) co oceniać, cel (czyli puchary) wcale nie jest nieosiągalny i z jakimikolwiek podsumowaniami powstrzymałbym się przynajmniej do końca rundy, a chętniej do końca sezonu zasadniczego – oczywiście niewejścia do 8 sobie nie wyobrażam. Grać potrafimy bardzo dobrze i nawet skutecznie (a skuteczność była, na pewno pamiętacie, naszym największym problemem po odejściu Świerczoka) i w kilku połowach tego sezonu pokazaliśmy to, czas teraz formę ustabilizować, a zimny prysznic, który miał miejsce wczoraj, może moim zdaniem nawet w tym pomóc. Z tej skuteczności nie można być w pełni zadowolonym, ale względem niedalekiej przeszłości jest progres.
      Jeżeli chodzi o „starą gwardię”… jeden z tej Starej Gwardii (Tosik) rządzi ostatnio w środku pola, a drugi jako jeden z niewielu strzela gole (Tuszyński) – mniej niż wypadałoby przy tylu setkach, ale jednak trafia. Co do formy Janoszki i Dąbrowskiego można się czasami przyczepić, ale walczyć walczą i tego nie można im odmówić. Kontrakty się co niektórym kończą, także kto ma odejść, ten odejdzie.
      Co do naszych wzmocnień, to chyba nie jest tak źle. Bohar przyszedł z LM, Sirotov też coś tam umie z tego co widziałem, a jakby Tuszek czy Mares się wypalili, to zawsze może przyjść Szysz. Nie mogę jedynie zrozumieć zupełnego braku konkurencji dla Alana na PO.
      Odnośnie znawców chcących zamiast Lewandowskiego Ojrzyńskiego, Bartoszka i innych motywatorów: Z całym szacunkiem, ale nie są oni lepsi od naszego obecnego trenera, na pewno nie w większości aspektów. Potrafią spowodować, że gracze nagle zaczynają biegać szybciej niż potrafią, ale z taktycznymi sprawami jest u nich moim zdaniem przynajmniej dużo gorzej. Poza tym, z tego, co widzę, wbrew niektórym opiniom, Lewandowski nie należy do trenerów, którzy popuściliby niezaangażowanym zawodnikom, a już na pewno nie na dłuższą metę.
      14.09.2018, godz. 18:00

• Ja akurat nie wiem co się poprawiło. Poza chorągiewkami na samochód, nie widze zmian. W kwestii kateringu czy kolejek do kas jest chyba nawet gorzej. Nie przekreślałbym też takiego Ojrzynskiego czy Bartoszka, Jeśli jednak już zmieniać to z grubej rury.

• Popełnia błędy jak wszyscy. Jedno co ci potwierdzą pracownicy i co jest jego największym plusem nie ma zgody na układy, wydawanie bezsensownie pieniędzy, na co było wcześniej przyzwolenie. Nie mów, że nic w marketingu się nie ruszyło oprócz chorągiewek, przejdź się do galerii zobacz, nawet ostatnia grafika o liczbie osób. Nawet wyjazdy na dożynki, czy też uroczystości Wojska Polskiego, Zbrodni Lubińskiej.
          Kolejki przy kasach to bunt kasjerów, za których się prezes wziął i niedługo usłyszysz dlaczego. Jeżeli chodzi o Lubinpex to pochodna tego co dzieje się w akademii i dopiero po 3 latach zostało teraz ruszone. Nie będę go za wszystko tłumaczył, ale to co tutaj większość wypisuje to odpowiedzi, tych którzy z klubu wylecieli. Czy zasadnie, czy nie niedługo sam ocenisz, bo w klubie kończą procedury, o których usłyszysz i o czym będzie rozmawiać nie tylko Lubin.

20. jak chcecie wzmacniac klub jak utrzymujemy trzech Panów M (Moneta, Matras, Mazek), którzy nic nie wnieśli i raczej nie wniosą… Trener mógł się sprawdzić ale potrzebował jakiś doświadczonych asystentów, a nie wariant oszczędnościowy. Pocieszyć się możemy, że Legia utrzymuje od 2 lat gorsze wynalazki (trenerów) 🙂 Szczerze mówiąc z krajowych trenerów nie ma kogo wybrać. Magiera młody ambitny dostał młodą reprezentację… Nawałka spalony w Lubinie, a warianty Urbanowe czy dziadkowe (Lenczyk) odpadają. Najrozsądniejszy wariant to jakiś bałkański kozak, który na treningach obijających się motywuje spuszczając im łomot 🙂

21. Tak czytam sobie co niektore komentarze i sie zastanawiam ,jak ZL gra jak gra skoro wsrod kibicow mamy tulu znawcow marketingu, trenerki, pilkarzy??? A tak na powaznie zamiast wypisywac i zwalac wine na prezesa,trenera(studenta),pojedynczych pilkarzy ,moze warto wglebic sie w filozofie klubu ktorej nie ma od lat….Klub jest polityczny i taki klub nigdy nie bedzie stabilny,ciagle rotacje na gorze ,ciagle zmiany, uklady itp….Zreszta sami widzimy ile miliardow juz wpapowane bylo w ten klub a gdzie jestesmy to kazdy widzi….Czas powiedziec sobie to prosto w oczy ZL to klub wzajemnej adoracji od lat….tutaj nikomu nie zalerzy na wyniku(moze poza kibicami) lub pojedynczymi dzialaczami ,czy rozwijaniu ZL jako klubu sportowego. Tutaj rzadzily ,zadza i beda rzadzic uklady tylko po to by sie nachlapac pieniedzy i jakos fajnie sobie pozyc…wynik sportowy tak samo jak i dobro druzyny to drugoplanowy plan,od czasu do czasu ZL o cos powalczy tak by ludzi uspokoic i znowu zaczyna sie cyrk. Potem szuka sie kozla ofiarnego pilkarza ,albo trenera na ktorym sie skupia cale zlo ktore sie dzieje dookola. Fakty sa inne. Popatrzmy przez lata przez nasz klub przewinelo sie setki ludzi i tak naprawde nie ma nikogo kto by ztworzyl cos solidnego??? powtarzajaca sie regula ,ze przychodza do nas zawodnicy, ktorzy maja ambicie ,cele po czym po kilku miesiacach zmieniaja sie nie do poznania i albo graja piach ,albo grzeja lawe ,albo gdzies kopia po rezerwach…a ktory ambitniejszy to albo popada w konflikt z trenerem i dochodzi albo ucieka gdzie indziej…patologia zwana ZL ma sie dobrze…mam ten klub w sercu pamietam jak jako mlody dzieciak podawalem pilki tym ktorzy zdobywali pierwsze mistrzostwo Polski..Zal patrzyc na to wszystko, to co ludzie wyprawiaja z tym klubem ,ale to wszystko przez to ze KGHM daje pieniadze i kazdy ma to gdzies bo jest…..Dziwie sie ze ludzie sie dziwia ze Zaglebie przegralo 0:2 z Miedzia, klub z Legnicy naprawde jest od kilku lat madrze budowany i sa tam ludzie ktorym naprawde na klubie zalerzy….Chcialo by sie by wiecej klubow bylo tak rozsadnie budowanych….Niestety jak nie wykorzystamy tego co mamy to czeka nas smutny los i bedzie z nami to samo co Z GKS Katowice,Ruchem Chorzow, GKS Belchatow, kluby ktore w latach swietosci mialy wszystko i nikt o nic nie dbal bo jest ….tak nie mozna zyc ,trzeba myslec co bedzie jutro korzystac z tego dobra ktore mamy teraz i stworzyc cos co ma silne podstawy, a u nas niestety od lat padstawa jest chaos i nic sie nie zapowiada ,ze jutro bedzie lepsze….jedyne co bym marzyl to to bym sie mylil w tym co pisze …