fot. http://mksodra.scinawa.eu/

W pierwszej rundzie okręgowego Pucharu Polski Zagłębie II Lubin pokonało na wyjeździe Odrę Ścinawa 2:0. Bramki dla Zagłębia padły dopiero w drugiej połowie a na listę strzelców wpisali się Eryk sobków i Łukasz Soszyński.

W starciu pierwszej rundy faworytem było Zagłębie II Lubin. Odra Ścinawa występuje na codzień ligę niżej (IV Liga). „Miedziowi” przystąpili do tego składu w młodym składzie. W zestawieniu lubinian próżno było szukać weteranów. Zagrało sporo chłopaków wystepujących w Centralnej Lidze Juniorów (weekendowe spotkanie drużyny U18 zostało przełożone). Nie przeszkodziło to Zagłebiu w awansie do kolejnej rundy. Łupem bramkowym podzielili się Eryk Sobków i Łukasz Soszyński. Obie bramki padły po przerwie. W kolejnej rundzie Zagłębie II Lubin możemy być świadkami derbów Lubina. Wszystko zalezy od rozstrzygnięcia dzisiejszego meczu Górnik Lubin – Odra chobienia. To właśnie jedna z tcyh dwóch drużyn będzie kolejnym rywalem „Miedziowych”.

Odra Ścinawa 0:2 Zagłębie II Lubin
Bramki: Sobków (51′), Soszyński (60′).
Odra Ścinawa: Skóra – Pyzio, Dziedzina, Trawka, Piechuta, Pazio, Gołębiowski, Plebaniak, Długosz, D. Cichuta, Karpiński.
Grali także: Dudka, Smolny, Lichwa, Cichy, M. Cichuta, Boguń.
Zagłębie II Lubin: Matoga – Jura, Warpas, Kasprzak, Bogacz (60′ Karbownik), Soszyński, Ryś (46′ Więcek), Nahrebecki (66′ Borkowski), Sobków, Grychtolik(46′ Czuban), Brzeżowski (81′ Witsanko).

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

2 KOMENTARZE