fot. www.1limburg.nl

Holender Ben van Dael będzie trenerem Zagłębia Lubin do czasu ogłoszenia następcy Mariusza Lewandowskiego. Wszystko wskazuje na to, że Holender pracujący do tej pory w Akademii pozostanie trenerem pierwszego zespołu do końca roku kalendarzowego.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

13 KOMENTARZE

 1. Jako tymczasowy – ok. Jako główny – mam duże wątpliwości. Nie chcę być z automatu źle nastawiony, ale jego dotychczasowe osiągnięcia lepsze od tych Lewandowskiego nie są. Miał w karierze jeden klub seniorski w lidze jeszcze bardziej amatorskiej niż Ekstraklasa (popatrzcie, jak radzili sobie Voskamp czy Parzyszek) i notował z nim fatalne wyniki. No ale jest z Holandii, to znaczy, że musi być dobry. Oby się nie skończyło tak, że zadziała efekt nowej miotły w tych kilku kolejkach i Van Dael zostanie głównym trenerem.

  7
  7
 2. Profesjonalny klub i mądry prezes monitoruje cały czas rynek trenerski i zawsze ma kilka wariantów gotowych na wypadek słabych wyników. Tymczasem słaba postawa ML nie zaskoczyła nikogo poza ludźmi w klubie. Rozpoczęło się gorączkowe dzwonienie, sondowanie, kolejne odmowy. Na siłę przetrzymano Cyca kolejne tygodnie (przez co straciliśmy czas i kilkanaście punktów) a koniec końców i tak trenera nie znaleziono i bierzemy na siłę gościa z akademii! Mieliśmy już trenerów od młodzieży w 1 zespole (Bajor, Lesiak) i pamiętamy jak to się skończyło.
  Miało być profesjonalnie a jest improwizacja i miotanie się.

  17
  18
 3. 1. prezes monitoruje cały czas rynek trenerski — a ja myślałem że Dyrektor Sportowy
  2. Tymczasem słaba postawa ML nie zaskoczyła nikogo poza ludźmi w klubie — O czym Ty gościu gadasz… Lewandowski przypominam jeszcze 2m temu był Liderem… i co już wtedy ktoś miał prowadzić rozmowy wszystko tak na prawdę zaczęło się sypać od porażki w PP i Ty już wtedy byś go wywalił???
  3. Na siłę przetrzymano Cyca kolejne tygodnie (przez co straciliśmy czas i kilkanaście punktów) a koniec końców i tak trenera nie znaleziono i bierzemy na siłę gościa z akademii!” – a co mieli zrobić wywalić go i brać jakiegoś barana dopiero wtedy byś miał pole do popisu …
  4. Mieliśmy już trenerów od młodzieży w 1 zespole (Bajor, Lesiak) i pamiętamy jak to się skończyło. — Ben nie był żadnym trenerem dodatkowo nigdzie nie jest napisane że Ben został na stałe „Holender Ben van Dael będzie trenerem Zagłębia Lubin do czasu ogłoszenia następcy Mariusza Lewandowskiego.”

  – To jest takie Lubińskie dopierdalanie się do wszystkiego co możliwe… trudno jest pizda ale taka sama pizda jest na trybunach a przecież najebani drzecie później ryja na mieście: Czy Wygrywasz Czy Nie itd…
  – W Bytomiu kurwa 180 osób z Zagłębia – z Lubina kurwa lepiej nie mówić… jakoś Bolesławiec ma w chuju wyniki i potrafi pokazać klasę! W Zabrzu pomimo jeszcze większej chuj niż u nas frekwencja tak nie wygląda…
  – I za nim ktoś zacznie gadać po co jeździć chodzi na mecze proponuje zobaczyć dziś liczbę ZS w Krakowie liczby wyjazdowe Górnika Zabrze…
  – Ludzie jechali w komentarzach pod każdym meczem Lewandowskiego że koniec żeby wypierdalał, Lewandowskiego nie ma to się przyjebmy że nie ma następcy… co mają zrobić pistolet komuś do głowy przystawić i powiedzieć masz kurwa trenować w Lubinie w zajebiście atrakcyjnym mieście…

  Chcielibyście kurwa wszystko co najlepsze sami prezentując poziom dość mocno chujowy!

 4. 1. prezes monitoruje cały czas rynek trenerski — a ja myślałem że Dyrektor Sportowy
  2. Tymczasem słaba postawa ML nie zaskoczyła nikogo poza ludźmi w klubie — O czym Ty gościu gadasz… Lewandowski przypominam jeszcze 2m temu był Liderem… i co już wtedy ktoś miał prowadzić rozmowy wszystko tak na prawdę zaczęło się sypać od porażki w PP i Ty już wtedy byś go wywalił???
  3. Na siłę przetrzymano Cyca kolejne tygodnie (przez co straciliśmy czas i kilkanaście punktów) a koniec końców i tak trenera nie znaleziono i bierzemy na siłę gościa z akademii!” – a co mieli zrobić wywalić go i brać jakiegoś barana dopiero wtedy byś miał pole do popisu …
  4. Mieliśmy już trenerów od młodzieży w 1 zespole (Bajor, Lesiak) i pamiętamy jak to się skończyło. — Ben nie był żadnym trenerem dodatkowo nigdzie nie jest napisane że Ben został na stałe „Holender Ben van Dael będzie trenerem Zagłębia Lubin do czasu ogłoszenia następcy Mariusza Lewandowskiego.”

  – To jest takie Lubińskie dopierdalanie się do wszystkiego co możliwe… trudno jest pizda ale taka sama pizda jest na trybunach a przecież najebani drzecie później ryja na mieście: Czy Wygrywasz Czy Nie itd…
  – W Bytomiu kurwa 180 osób z Zagłębia – z Lubina kurwa lepiej nie mówić… jakoś Bolesławiec ma w chuju wyniki i potrafi pokazać klasę! W Zabrzu pomimo jeszcze większej chuj niż u nas frekwencja tak nie wygląda…
  – I za nim ktoś zacznie gadać po co jeździć chodzi na mecze proponuje zobaczyć dziś liczbę ZS w Krakowie liczby wyjazdowe Górnika Zabrze…
  – Ludzie jechali w komentarzach pod każdym meczem Lewandowskiego że koniec żeby wypierdalał, Lewandowskiego nie ma to się przyjebmy że nie ma następcy… co mają zrobić pistolet komuś do głowy przystawić i powiedzieć masz kurwa trenować w Lubinie w zajebiście atrakcyjnym mieście…

  Chcielibyście kurwa wszystko co najlepsze sami prezentując poziom dość mocno chujowy!

  48
  14
  • Ciekawy komentarz, ale nie masz racji co do frekwencji w Zabrzu. W poprzednim sezonie jak były wyniki na każdym domowym meczu było po 22 tysięcy, na niedzielnym meczu o dobrej porze było 7 tysięcy, więc spadek taki sam jak w Lubinie. A co do Sosnowca myślę że liczby wyjazdowe w dużym stopniu spowodowane są ich powrotem do ekstraklasy po 10 latach, a słabe wyniki nie przekładają się na frekwencje, bo po prostu każdy zdawał sobie sprawę że będą oni walczyć o utrzymanie. W Lubinie były inne cele.

   14
   16
  • W ch**u mam czy prezes będzie potencjalnych trenerów monitorował sam, zrobi to dla niego dyrektor czy inny skaut. Jego sprawa jak to sobie zorganizuje, ale on za to odpowiada na koniec i on go zatrudnia. Od kilku tygodni było wiadomo że Cycu leci, a potencjalnych kandydatów można było mieć przygotowanych wcześniej, na wszelki wypadek, a był (jest) chaos. Jaga mogła na drugim końcu Polski, pod naszym nosem znaleźć ciekawego trenera i z pieniędzmi na naszym poziomie znowu walczy o mistrza. U nas były wywiady i zapowiedzi, a jest 2 koła ludzi na meczu naciągane na 3.

   I proszę cię, nie porównuj nas do ZS, które ma swoje 5 minut, bo po latach wrócili do ekstraklasy. Niech pograją z 20 lat wokół 10 miejsca to zobaczymy czy dalej taki boom będzie.