CLJ: Legia pokonana

0
fot. legia.com

W meczu 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Legię Warszawa 1:0. Jedyną, jak się okazało, bramkę w tym spotkaniu zdobył Jakub Brzeżowski, który w ostatnich spotkaniach prezentuje wysoką formę. 

Zagłębie po dobrych ostatnich występach pojechało do Warszawy pewne swoich umiejętności. Respekt do rywala jednak pozostał. To był mecz pomiędzy czołowymi Akademiami w kraju zaliczającymi się do TOP 6. „Miedziowi” odważnie rozpoczęli spotkanie i często przebywali na połowie Legii. W pierwszej fazie Zagłębie próbowało strzałów z dystansu, jednak celowniki lubinian nie były jeszcze wyregulowane. Legia również stwarzała swoje sytuacje przez co w pierwszej połowie oglądaliśmy wyrównane spotkanie. Po stronie Zagłębia najlepszą okazję miał Czuban, ale trafił w obramowanie bramki Legii. Po stronie gospodarzy najbliżej zdobycia gola był Ciepiela, ale jego strzał poszybował nad bramką. Do przerwy zatem bramek nie oglądaliśmy.

Druga połowa miała już zdecydowanie inny obraz. Gołym okiem widać było, że Zagłębie kontroluje przebieg meczu i ma więcej sytuacji do zdobycia gola. Błąd w wyprowadzeniu piłki przez „Wojskowych” wykorzystali lubinianie. Bramkę zdobył Jakub Brzeżowski, który ostatnimi czasy regularnie trafia do siatki. Zdobyta bramka tylko dodała skrzydeł drużynie gości, która dążyła do zdobycia kolejnych bramek. Szczęścia próbowali chociażby Sypek czy Dawidziak. W jednej z kolejnych akcji „Miedziowi” trafili w słupek. Legia nie potrafiła poważnie zagrozi bramce Matogi, który zaliczył kolejne czyste konto w tym sezonie. Zagłębie wygrało w Rembertowie z Legią 1:0 i tym samym umocniło się na trzeciej pozycji w tabeli. Kolejne spotkanie podopieczni Marcina Cilińskiego rozegrają 20 października w Toruniu z miejscową Elaną.

Po meczu głos zabrał trener Zagłębia Marcin Ciliński: -Mecz z bardzo trudnym przeciwnikiem, na gorącym terenie, więc tym bardziej cieszy nas to zwycięstwo. Nie ukrywam, że po pierwszej części spotkania byłem zły na chłopaków, porozmawialiśmy sobie w szatni, wyjaśniliśmy kilka kwestii i po powrocie na boisko, zaczęliśmy grać o wiele lepiej. Przede wszystkim widać było radość z gry. Cieszą nas 3 punkty zdobyte w starciu z mocną drużyną Legii.

Cały mecz można obejrzeć na kanale ŁączyNasPiłka (gol dla Zagłębia od 1:29:30).

Legia Warszawa 0:1 Zagłębie Lubin
Bramka: Brzeżowski (65′).
Legia Warszawa: Miszta – Niski (83. Czado), Goliński, Czach, Grudziński – Olejarka (46. Cielemęcki),Łakomy – Lisowski (69. Leszczuk), Ciepiela, Szwed – Zjawiński (86. Misiak).
Zagłębie Lubin: Matoga – Warpas, Lepczyński, Kasprzak, Bogacz, Baran (46′ Więcek), Sypek, Dawidziak (82′ Maciejewski), Czuban (62′ Białek), Dudziński, Brzeżowski (90′ Goyke).

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven − one =