CLJ: Zagłębie górą w meczu na szczycie!

0
fot. Mikołaj Olszewski

W 14. kolejce Centralnej Ligi Juniorów Zagłebie Lubin okazało się lepsze od Pogoni Szczecin i zasłużenie wygrało 4:2. Po tym zwycięstwie podopieczni Marcina Cilińskiego plasują się na drugiej pozycji w tabeli mając tyle samo punktów co liderująca Korona Kielce (która ma jedno spotkanie rozegrane mniej).

Trzeba przyznać, że spotkanie Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin zapowiadało się jako szlagier tej kolejki a może i całej rundy. I co ważniejsze szlagier nie zawiódł. Obie drużyny stworzyły kapitalne widowisko. W spotkaniu padło aż sześć bramek. Ostatecznie górą okazali się „Miedziowi”, którzy wygrali 4:2.
W spotkanie lepiej weszli lubinianie, którzy zdecydowanie dominowali w pierwszym kwadransie. Efektem tego były dobre okzaje Czubana i Brzeżowskiego, ale w pierwszej sytuacją górą była obrona „Portowców”. Za drugim razem piłka zatrzymała się na słupku. W późniejszej fazie meczu przewaga lubinian nieco zmalała, ale nie przeszkodziło to „Miedziowym” objąc prowadzenia. W 29. minucie świetne podanie otrzymał Jakub Sypek i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. Stracona bramka podziałała na Pogoń jak płachta na byka. Zaledwie 4 minuty później na tablicy wyników mieliśmy znowu remis. Do siatki Matogi trafił Hubert Turski. Do przerwy rezultat nie zmienił się, obie drużyny mogły pochwalić się jedną zdobytą bramką.
Drugą połowę ponownie lepiej rozpoczęli zawodnicy Zagłębia. Jakub sypek dobrze wypatrzył Daniela Dudzińskiego a ten pewnym strzałem pokonał Sasiaka. Tym razem radość lubinian trwała trochę dłużej. Pogoń jednak kolejny raz odpowiedziała. Tym razem w 68. minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Modrzewski i kolejny raz na tablicy wyników mieliśmy remis. Końcówka meczu należała jednak do Zagłębia. W 80. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową bramkarza pokonał Łukasz Poręba. Wynik na 4:2 ustalił Jakub sypek, który tym samym podsumował swój świetny występ w tym spotkaniu (2 gole + asysta).
Po tym zwycięstwie Zagłębie zajmuje drugie miejsce w tabeli i ma tyle samo punktów co liderująca Korona Kielce. Kolejny mecz „Miedziowych” również zapowiada się arcyciekawie. Do Lubina przyjedzie Lech Poznań. Spotkanie odbędzie się 10 listopada o godzinie 15:00 na jednym z boisk Akademii Zagłębia.

Po meczu głos zabrali trenerzy obu zespołów i byli zgodni w tym, że było to świetne spotkanie.
Piotr Łęczyński (Pogoń Szczecin): Pod kątem piłkarskim było to jedno z najlepszych spotkań w lidze. Pierwsze minuty należały do zawodników Zagłębia. Z czasem osiągnęliśmy jednak przewagę. Byliśmy drużyną, która prowadziła grę. Utrzymywaliśmy się przy piłce, dobrze radziliśmy sobie z pressingiem rywala. Jesteśmy zadowoleni z postawy chłopaków. W kolejnym meczu pokazaliśmy charakter. Dwukrotnie musieliśmy gonić wynik i robiliśmy to skutecznie. Wierzymy, że niedługo nasza siła mentalna przerodzi się w zdobywane punkty. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Pod kątem piłkarskim było to jedno z najlepszych spotkań w lidze. Spotkały się dwa zespoły, który dysponują wieloma indywidualnościami. Przez większość meczu to my prowadziliśmy grę, ale indywidualne błędy przeszkodziły nam w odniesieniu zwycięstwa. Nie możemy sobie pozwolić na tyle strat i groźnych kontrataków. Niemniej pokazaliśmy dzisiaj dużo jakości i z tego jestem zadowolony. Gratuluję graczom Zagłębia, bo w decydujących momentach byli dziś skuteczniejsi.

Marcin Ciliński (Zagłębie Lubin): Bardzo fajny mecz dla chłopaków. Pierwsze 15 minut spotkania zdecydowanie przeważaliśmy na boisku, ale później sytuacja się odwróciła i to Pogoń przejęła inicjatywę. Był to jeden z najlepszych występów w lidze, na bardzo dobrym piłkarskim poziomie, z wieloma ciekawymi akcjami zarówno ze strony Zagłębia, jak i Pogoni. Cały zespół zasługuje dziś na wyróżnienie. Cieszymy się z wygranej z tak wymagającym przeciwnikiem.

Pogoń Szczecin 2:4 Zagłębie Lubin
Bramki: Turski (33′), Modrzewski (68′) – Sypek (29′, 81′), Dudziński (55′), Poręba (80′).
Pogoń Szczecin: Sasiak – Rezaeian, Potoczny, Szcześniak, Radziński, Smoliński, Łęgowski, Boniecki (64’ Rybicki), Kozłowski, Kwiecień  (83’ Cybula), Turski (66’ Modrzewski).
Zagłębie Lubin: Matoga – Warpas, Lepczyński, Kasprzak, Bogacz, Poręba, Sypek (87′ Więcek), Grychtolik, Czuban (65′ Białek), Dudziński (85′ Kizyma), Brzeżowski (87′ Kusztal).

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl