III: Kolejne zwycięstwo rezerw

0
fot. Krzychu

W meczu 15. kolejki III Ligi Zagłębie II Lubin pokonało przed własną publicznością Piast Żmigród 2:0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Olaf Nowak oraz Marcin Gołębiowski. Dzięki tej wygranej podopieczni Adama Buczka utrzymali miejsce w czołówce. 

W sobotnie słoneczne popołudnie byliśmy świadkami ciekawego widowiska w III Lidze. Do Lubina przyjechał Piast Żmigród, który plasował się w środku tabeli. Zagłębie świetnie rozpoczęło to spotkanie. Już w pierwszej minucie meczu bramkę dla lubinian zdobył Olaf Nowak. Od tego momentu „Miedziowym” grało się zdecydowanie łatwiej. Do przerwy żadna ze stron nie potrafiła już znaleźć drogi do bramki rywala i to rezerwy Zagłębia schodziły do szatni z jednobramkową przewagą.

Przed startem drugiej połowy Adam Buczek zdecydował się przeprowadzić dwie zmiany. Strzelca pierwszej bramki zmienił Artur Siemaszko, natomiast za Mazka na boisku pojawił się Gołębiowski. W drugiej połowie Zagłębie tworzyło sobie kolejne sytuacje. Najpierw w dogodnej sytuacji Moneta próbował skierować piłkę do bramki wślizgiem, ale minął się z nią. Swoją okazję miał również Siemaszko, ale jego strzał został wyblokowany przez defensywę gości. W doliczonym już czasie gry Zagłębie zdobyło swoją drugą bramkę. Cudownym strzałem popisał się wprowadzony w przerwie Marcin Gołębiowski i tym samym ustalił wynik meczu. Zagłębie II Lubin pokonało Piasta Żmigród 2:0.

Tym samym podopieczni Adama Buczka dopisują do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Powoli w III Lidze krystalizuje się czołówka, do której wliczają się Górnik Polkowice, lubińskie rezerwy oraz Ślęza Wrocław. Wczoraj wszystkie trzy drużyny pewnie wygrały swoje mecze. W kolejnym spotkaniu lubinianie udadzą się do Głuszyny na mecz z Agroplonem i nie ma co ukrywać, faworyt w tym meczu jest tylko jeden. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 17.11 o godzinie 13:00.

Zagłębie II Lubin 2:0 Piast Żmigród
Bramki: Nowak (1′), Gołębiowski (90′).
Zagłębie II Lubin: Kuchta – Borkowski, Piątkowski, Oko, Żmijewski, Soszyński, Mazek (46′ Gołębiowski), Mucha, Nowak (46′ Siemaszko), Żyra (90′ Ryś), Moneta (60′ Sobków)

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × two =