III Liga: Agroplon pokonany

0
fot. Tomasz Folta/Zagłębie Lubin S.A.

W meczu 16. kolejki III Ligi Zagłębie II Lubin pokonało na wyjeździe Agroplon Głuszynę 4:1. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w drugiej części meczu. Dzięki tej wygranej podopieczni Adama Buczka umocnili się na drugim miejscu w tabeli.

Na przedostatnie ligowe starcie rezerwy Zagłębia Lubin musiały się udać w podróż na stadion, gdzie swoje mecze rozgrywa Agroplon Głuszyna. Patrząc na tabelę i formę obu zespołów faworyt w tym spotkaniu mógł być tylko jeden. Druga drużyna „Miedziowych” od początku spotkania przejęła kontrolę nad meczem. Zadanie stało się jeszcze łatwiejsze w 14. minucie meczu, kiedy to czerwoną kartkę otrzymał jeden z zawodników gospodarzy. U lubinian szwankowała jednak skuteczność. Pierwszą dogodną okazję miał Eryk Sobków, jednak w sytuacji sam na sam musiał uznać wyższość bramkarza gospodarzy. Do przerwy Zagłębie stwarzało kolejne sytuacje, jednak na tablicy wyników wciąż było 0:0.

Druga połowa rozpoczęła się wyśmienicie dla „Miedziowych”. W 51. minucie Zagłębie objęło prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Eryk Sobków, który tym samym zrehabilitował się za zmarnowaną okazję w pierwszej połowie. Niecałe 10 minut później było już 2:0 dla lubinian. Tym razem do siatki trafił Łukasz Moneta. W tym momencie wydawało się, że jest już po meczu. Gospodarze jednak wrócili do gry. W 84. minucie zdobyli kontaktowego gola i najniespodziewaniej w świecie końcówka meczu zwiastowała nam emocje. Zagłębie dobiło jednak rywala. W doliczonym czasie gry najpierw trafił Gołębiowski a chwilę później wynik ustalił Nowak. Zagłębie II Lubin pewnie ograło Agroplon Głuszynę 4:1 i umocnio się na drugiej pozycji w tabeli. Za tydzień podopieczni Adama Buczka rozegrają ostatnie ligowe  starcie w tym roku. Do Lubina przyjedzie Ruch Radzionków i będzie okazja, aby zakończyć ten rok zwycięstwem.

Agroplon Głuszyna 1:4 Zagłębie II Lubin
Bramki: Sobków (51′), Moneta (60′), Gołębiowski (90′), Nowak (90′).
Zagłębie II Lubin: Kuchta – Warpas, Kopacz, Oko, Żmijewski, Mucha, Mazek (46′ Gołębiowski), Żyra (61′ Nahrebecki), Sobków (73′ Ryś), Nowak, Moneta (84′ Bogacz).

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen + fifteen =