III Liga: Zwycięstwo na zakończenie roku

0
fot. Mikołaj Olszewski

Zagłębie II Lubin wygrało na zakończenie roku z Ruchem Radzionków 3:0. Dzięki tej wygranej lubinianie przezimują na drugiej pozycji w tabeli. Bramki w dzisiejszym meczu dla Zagłębia zdobyli Łukasz Moneta, Paweł Żyra oraz Eryk Sobków.

W sobotnie popołudnie do Lubina przyjechał Ruch Radzionków. Faworytem tego spotkania byli podopieczni Adama Buczka, którzy w tym sezonie spisują się bardzo dobrze i plasują się w czubie tabeli. Drużyna z Radzionkowa znajdowała się w środku tabeli. Mecz toczył się zgodnie z przewidywaniami. To faworyt dyktował warunki na boisku i częściej atakował bramkę rywala. Najpierw szczęścia próbował Siemaszko, ale jego strzał minął słupek bramki gości. W 21. minucie bramkarz Ruchu musiał już wyciągać piłkę z siatki. Pewnym strzałem pokonał go Łukasz Moneta. Objęte prowadzenie nie uśpiło Zagłębia, które nadal atakowało bramkę gości. Kolejny raz w dobrej okazji znalazł się Siemaszko, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Do przerwy  wynik meczu nie uległ zmianie i to rezerwy Zagłębia schodziły na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie lepiej zaczęli grać goście, którzy na początku tej części gry przejęli inicjatywę. Zagłębie jednak przetrwało kryzys i wyprowadziło drugi cios. Do siatki drużyny z Radzionkowa trafił Paweł Żyra. Dziesięć minut później było już po meczu. W pole karne wpadł wprowadzony w drugiej połowie Kamil Mazek, który był faulowany. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Eryk Sobków i to Zagłębie prowadziło 3:0. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie. Zagłębie II Lubin dopisało do swojego konta kolejne trzy punkty.

W efekcie podopieczni Adama Buczka przezimują na drugim miejscu w tabeli. Strata do lidera z Polkowic wynosi pięć punktów. To jednak nie był ostatni mecz w tym roku rezerw naszego klubu. W najbliższą środę lubinianie zagrają w okręgowym Pucharze Polski. Do Lubina przyjadą rezerwy Miedzi Legnica. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 na jednym z boisk bocznych AP Zagłębie.

Zagłębie Lubin 3:0 Ruch Radzionków
Bramki: Moneta (21′), Żyra (63′), Sobków (73′).
Zagłębie II Lubin:  Forenc – Borkowski, Piątkowski, Oko, Żmijewski (45′ Mazek), Poręba (60′ Soszyński), Gołębiowski (76′ Ryś), Mucha, Siemaszko (60′ Sobków), Żyra, Moneta.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine + 19 =