Kapelko może zostać dyrektorem Zagłębia

7
fot. www.gornik-leczna.com

Ex-prezes Górnika Łęczna Artur Kapelko był widziany na obiektach akademii Zagłębia Lubin. Z informacji jakie do nas napływają wynika, że KGHM ma mianować go na jedno z wysokich stanowisk w klubie. „Przegląd Sportowy” poinformował dzisiaj, że Kapelko ma zająć stanowisko dyrektora wspierającego zarząd klubu a docelowo może nawet zastąpić obecnego prezesa Mateusza Dróżdża.

Za jego kadencji Górnik Łęczna co prawda awansował do ekstraklasy, ale kibice z województwa lubelskiego całość jego rządów określają dość negatywnie. Wszystko za sprawą konfliktu na linii zarząd -> kibice związanego z przeniesieniem meczów klubu z Łęcznej do Lublina.

Kolejnym zarzutem wobec Artura Kapelko jest to, że wg kibiców z Łęcznej klub pozostał z długiem wynoszącym 7 milionów złotych co jest wynikiem między innymi nieprzemyślanej polityki transferowej i zatrudniania trenerów wątpliwej jakości (np. Franciszek Smuda, któremu nie powiodło się kolejno w Jahn Regensburg i Wiśle Kraków). Poniżej można zobaczyć jak wypowiada się o Kapelce osoba dobrze zorientowana w lubelskich klimatach.

Ostatni z zarzutów podnoszonym przez kibiców, który jednak ma największe znaczenie jeśli chodzi o Zagłębie jest brak szkolenia młodzieży i ograniczenie roli wychowanków w klubie. O sprawie swego czasu pisał portal weszlo.com Całóść można przeczytać >>>TUTAJ<<<.

Zatrudnienie Artura Kapelki na jakimkolwiek stanowisku w Zagłębiu Lubin to skandal. Człowiek, który swoimi nieodpowiedzialnymi decyzjami zadłużył klub z Łęcznej ma teraz doradzać zarządowi Zagłębia Lubin. Człowiek, który kompletnie olał szkolenie i wychowanków ma pracować w klubie z jedną z największych Akademii w Polsce. O przeniesieniu klubu do innego miasta to już nawet nie ma co wspominać. Nie twierdzę, że sytuacja w Lubinie jest idealna, bo nie jest, ale zatrudnienie Artura Kapelki, który może „pochwalić się takimi dokonaniami” to gaszenie pożaru benzyną.

 

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

7 KOMENTARZE

 1. Może, niech Pan Chludziński zadzwoni do Pana Rutkowskiego (podpowiem Panu prezesowi KGHM, że jest to właściciel Lecha) jak się zatrudnia trenera z kwalifikacjami a nie wsadza „swoich” do drogiego naszemu sercu Zaglebia. Prezes Jarek przyjął, w swoim czasie z zadowoleniem, na naszym starym stadionie, pomarańczowa koszulkę, pewnie by się ucieszył, ze w KGHM powołuje się nie tylko stanowiska ds. korupcji ale i specjalistów z tej dziedziny. Szuka się specjalistów nawet we wschodniej Polsce.

  23
  6
 2. Czy to ten co został wyrzucony z Jagielloni za transfer Vuka Sotirovica do Śląska.
  Ponieważ klub dostał 40% a Menago 60% 😀 😀 Może niech sobie go zabiorą do sejmu idealnie się nadaje.

  Chludziński czy Tobie po prostu nie wstyd?

  24
  4