Przemoc w Akademii! Sprawcy ukarani!

3
fot. akademiakghm.com

Jak poinformowało Radio Wrocław w Akademii Zagłębia doszło do zachowań, które nie miały prawa się wydarzyć. Czterech wychowanków AP Zagłębia znęcało się fizycznie i psychicznie nad swoim kolegą.

Szturchanie, bicie i zmuszanie do uległości. Takie praktyki miały miejsce w Akademii. Główny sprawca już został wydalony z Akademii a trzech pozostałych zostało zawieszonych w prawach ucznia na czas trwania postępowania. Niewykluczony, że wobec wspomnianej trójki konsekwencję będą poważniejsze. Pracę stracił również dyrektor bursy – Wiesław Wojno. Kary spotkały też trenerów.

Całą sprawę dla Radia Wrocław skomentował prezes Zagłębia Mateusz Dróżdż: –Nie wykluczam kolejnych zwolnień. Nie ma prawa w jakikolwiek sposób ta sytuacja się powtórzyć. Jeżeli takie sytuacje będą miały miejsce, to nawet jeżeli miałbym w bursie Ronaldo, to tego Ronaldo w Lubinie nie będzie. Dlaczego? Bo jeżeli nie potrafisz być człowiekiem i partnerem wobec swoich kolegów, to nie będziesz dobrym piłkarzem.

Ponad to prezes Zagłębia napisał oświadczenie, które zostało zamieszczone na oficjalnej stronie klubu.

 

Całą sprawę skomentował też dla nas rzecznik prasowy klubu, Paweł Junory: -Zagłębie Lubin S.A. z całą stanowczością potępia wszelkie przejawy agresji i przemocy. W naszym klubie nigdy nie będzie na to przyzwolenia, dlatego po przeprowadzeniu wewnętrznego postępowania oraz zgromadzeniu wszelkich niezbędnych materiałów, Zarząd Zagłębia Lubin S.A. postanowił o ukaraniu wszystkich osób zaangażowanych w proceder. Jako klub dokładamy wszelkich starań, aby podobne sytuacje w przyszłości już nigdy nie miały miejsca.

Sprawa jeszcze dziś ma trafić do Sądu Rodzinnego. W wypowiedzi dla Radia Wrocław Małgorzata Serafin, szefowa Prokuratury Rejonowej w Lubinie, wypowiada się tak: –Prokurator w ramach czynności sprawdzających przesłał materiały sprawy do komendy policji w Lubinie. Już uzyskaliśmy informacje, że sprawca przestępstwa znęcania jest osobą nieletnią. W związku z tym prokurator podejmie decyzję o przekazaniu materiałów do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Takie zachowania trzeba bezdyskusyjnie karać i to karać przykładnie, aby nikomu więcej nie przyszło do głowy postąpić podobnie. Klub zareagował błyskawicznie, czego efektem są wspomniane kary. Trzeba jednak dokonać wszelkich starań, aby taka sytuacja więcej się nie powtórzyła i każdy podobny przypadek zdusić już w zarodku.

 

 

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

3 KOMENTARZE

  1. Niech lepiej KGHM wycofa się ze sponsoringu, może ktoś kupi ten klub i zrobi tu coś fajnego. Jak narazie to wszystko idzie ku grubemu dnu i ta zrypana polityka, który niszczy tu wszystko

    5
    6

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 4 =