Ben van Dael trenerem Zagłębia do końca sezonu!

3
fot. Mikołaj Olszewski

Ben van Dael pozostanie na stanowisku pierwszego trenera Zagłębia Lubin przynajmniej do końca sezonu. Pierwotnie Holender miał prowadzić „Miedziowych” jedynie do końca tego roku kalendarzowego.

Po zwolnieniu Mariusza Lewandowskiego sytuacja była bardzo dynamiczna. Ben van Dael przejął obowiązki trenera pierwszej drużyny z zastrzeżeniem, że będzie to stanowsiko tymczasowe. W tym czasie włodarze Zagłębia rozważali różne kandydatury na stanowisko pierwszego trenera (rozmowy były prowadzone m. in. z Adamem Nawałką czy Vitezslavem Lavicką). Po przeanalizowaniu obecnej sytuacji Pion sportowy Zagłębia Lubin zdecydował się powierzyć rolę pierwszego trenera Benowi van Daelowi. Holender podpisał nową umową w myśl której będzie trenerem „Miedziowych” do końca sezonu.

Taki wybór nie może dziwić. Ben van Dael po objęciu posady po Mariuszu Lewandowskim miał niełatwe zadanie. Drużyna była pogrążona w głębokim kryzysie. Z meczu na mecz było widać jednak poprawę w grze Zagłębia. Zaczęło się od krótkich fragmentów dobrej gry (w meczu z Koroną Kielce) poprzez dłuższe fragmenty (mecz z Legią Warszawa) aż do przełamania z Zagłębiem Sosnowiec. To spotkanie było przełomowe, lubinianie znów uwierzyli w siebie i idąc za ciosem zremisowali z Piastem (było blisko wygranej) a także rozbili Jagiellonię po świetnej grze.

Ben van Dael pokazał też, że ma bardzo dobrą rękę do młodych zawodników, co jest szczególnie ważne w naszym klubie. Wie kiedy i na którego młodego zawodnika postawić. Do składu wskoczył Slisz i z miejsca pokazał, że nie taka ta Ekstraklasa straszna. Swoje szansę otrzymali również Łukasz Poręba (dobry mecz i bramka z Piastem Gliwice) a także Damian Oko (dobra gra w Białymstoku).

Drużyna podniosła się po dwóch miesiącach przyjmowania ciosów i teraz z niecierpliwością czekamy na mecz z Cracovią. Jak widać holenderski szkoleniowiec ma swój pomysł na tą drużynę i z każdym kolejnym tygodniem widać jego rękę. Przed trenerem teraz zimowy okres przygotowawczy. Będzie miał sporo czasu, aby wprowadzić swoje pomysły na grę Zagłębia a także dobrać sobie odpowiednich wykonawców.

Veel succes Ben!

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

3 KOMENTARZE

  1. Wierzę że się uda.
    Na początku nie przekonywał jednak później 15 minut 30 minut cała połowa i cały mecz, było widać postęp… bierze młodych za to największy plus! Powodzenia!

    27
    5
  2. Ciekawa sprawa z tym trenerem. Wydawało się, że po nieudanej przygodzie z Lewandowskim znaleźliśmy trenera (Lavickę) z prawdziwego zdarzenia – który liznął naprawdę poważnego futbolu i ma świetną smykałkę do młodzieży. Tego drugiego panu van Daelowi na razie nie brakuje – nie gada o wprowadzeniu młodzieży, tylko po prostu to robi, wychodzi mu to super i za to brawa! Niewiadomą wciąż jednak pozostaje jego warsztat i stopień doświadczenia – Lewandowskiemu też świetnie poszło pod koniec rundy jesiennej, a dopiero później jego braki przyniosły negatywny efekt. Miejmy jednak nadzieję, że nasz nowy trener jest mimo wszystko odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × three =