Ben van Dael: Tylko jeden zespół zasłużył na zwycięstwo i byliśmy nim my

0
fot. Mikołaj Olszewski

Tuż po spotkaniu 19. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok a Zagłębiem Lubin odbyła się konferencja prasowa trenerów, którzy podsumowali to spotkanie. Obaj szkoleniowcy byli zgodni. Wynik tego meczu był sprawiedliwy i w pełni odzwierciedlał przebieg boiskowych wydarzeń. 

Ireneusz Mamrot (Jagiellonia Białystok): Do głowy by mi nie przyszło, że po porażce 0:4 ze Śląskiem taki wynik się jeszcze powtórzy na naszym stadionie. Trzeba powiedzieć jasno – mocno zawiedliśmy w tej rundzie, jeśli chodzi o grę i punkty zdobywane na naszym stadionie. Z tego jestem bardzo niezadowolony. Trzeba ochłonąć, aczkolwiek na mecz z Piastem musi dojść do kilku zmian, bo po takim spotkaniu trzeba coś zmienić w zespole.

Ben van Dael (Zagłębie Lubin): Jestem bardzo zadowolony z wyniku, a także ze sposobu naszej gry. Przez cały tydzień pracowaliśmy nad poprawą naszej gry. W meczu z Zagłębiem Sosnowiec bardzo dobrze wyglądaliśmy, jeśli chodzi o utrzymanie się przy piłce. Tydzień temu z kolei bardzo dobrze się broniliśmy, tylko cofnęliśmy się zbyt głęboko. Dzisiaj połączyliśmy jedno i drugie, a do tego strzelaliśmy gole w odpowiednich momentach. Przy wyniku 2:0 mieliśmy pewne problemy przy dośrodkowaniach i rzutach rożnych, ale w drugiej połowie było pod tym względem lepiej. Powiedziałem zawodnikom, że będą mieli dużo miejsca w kontratakach i powinniśmy wtedy szybko operować piłką. Widząc jednak, jak moi zawodnicy pracują i w jaki sposób grają, mogę być tylko i wyłącznie szczęśliwym. Dzisiaj tylko jeden zespół zasłużył na zwycięstwo i byliśmy nim my.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × three =