Ben van Dael: W pierwszych 30 minutach graliśmy bardzo dobrze

1
fot. Mikołaj Olszewski

Zaraz po meczu Zagłębie Sosnowiec – Zagłębie Lubin odbyła się konferencja prasowa obu szkoleniowców. Ulgi z takiego rezultatu nie krył trener „Miedziowych” Ben van Dael. Oto co po tym spotkaniu powiedzieli obaj trenerzy.

Valdas Ivanauskas (Zagłębie Sosnowiec): Gratulacje dla Zagłębia Lubin, zagrali bardzo dobrze i zasłużyli na zwycięstwo. To był bardzo ważny mecz, a my go przegraliśmy. Stało się to w pierwszych trzynastu minutach meczu i nie rozumiem, dlaczego tak było. Piłkarze znali wagę tego spotkania. Zagraliśmy słabo, to był chyba najgorszy mecz pod moją wodzą. Niektórzy piłkarze nie mają kompletnie doświadczenia w Ekstaklasie, potrzebujemy zawodników świeżych, wiedzących jak powinni się zachować. Nie potrafiliśmy walczyć.

Ben van Dael (Zagłębie Lubin): Jestem bardzo szczęśliwy, że odnieśliśmy zwycięstwo, jest to duża radość dla klubu i dla moich zawodników. To było bardzo ważne, by zdobyć dziś trzy punkty. Myślę, że w pierwszych 30 minutach graliśmy bardzo dobrze, zasługiwaliśmy wówczas na wynik 2:0. Gdyby Damjan Bohar zdobył gola na 3:0, wówczas byłoby to bardzo dobre dla psychiki zawodników. Nie mieliśmy 3:0, lecz było 2:1. Kolejny raz było widać, że jak stracimy bramkę, to nasza gra zaczyna wyglądać inaczej. Mam nadzieję, że to za nami i w przyszłości nie będziemy takich błędów już popełniać.
W przerwie powiedziałem moim zawodnikom żeby zagrali tak, jak na początku pierwszej części. Mieli skoncentrować się na obronie, ale również wymieniać się pozycjami i szukać swoich sytuacji pod bramką rywala. Duża wymienność pozycji miała przynieść trzecią bramkę, ale jak widać, tak się nie stało. Dużym zagrożeniem dla nas były wysokie piłki grane przez zespół Zagłębia Sosnowiec. Ale koniec końców jestem zadowolony – trzy punkty są dla mnie dziś najważniejsze.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

1 KOMENTARZ

  1. Tak pierwsze 30 minut bylo naprawde dobre i wierze ,ze jak by Bohar strzelil na 3:0 to bysmy grali dluzej ladnie nie 30 minut..widac ,ze problem jest w glowach …..teraz trzeba wszystko robic by te 30 minut bylo wydluzane z meczu na mecz…

    11
    1