Krzysztof Jakubik drugi raz z rzędu poprowadzi mecz Zagłębia

0
fot. Mikołaj Olszewski

Krzysztof Jakubik z Siedlec będzie arbitrem głównym ostatniego meczu LOTTO Ekstraklasy w tym roku kalendarzowym. Na Stadionie Zagłębia zmierzą się ze sobą Zagłębie Lubin oraz Cracovia. Asystować mu będą Marcinowie Borkowski oraz Lisowski. Arbitrem technicznym będzie Damian Sylwestrzak. Za technologię VAR odpowiadali będą Jarosław Przybył oraz Konrad Sapela.

Krzysztof Jakubik poprowadzi mecz Zagłębia drugi raz z rzędu. Przed tygodniem był arbitrem w Białymstoku, gdzie „Miedziowi” rozbili miejscową Jagiellonię 4:0. Poza tym arbiter ten prowadził jeszcze mecz 15. kolejki LOTTO Ekstraklasy, gdzie Zagłębie uległo krakowskiej Wiśle 2:3.
Meczu z udziałem Cracovii w tym sezonie jeszcze nie prowadził.

Co ciekawe Krzysztof Jakubik prowadził w poprzednim sezonie mecz Cracovia – Zagłębie. W ramach 30. kolejki poprzedniego sezonu padł wynik 2:2 a bramki dla lubinian zdobyli Jakub Mares oraz Bartłomiej Pawłowski.
Sezon wcześniej, również w Krakowie, ten arbiter prowadził mecz tych drużyn. Również wtedy padł remis, 1:1 a gola dla „Miedziowych” zdobył Filip Starzyński.

Krzysztof Jakubik jest szczęśliwym arbitrem dla Zagłębia Lubin. Prowadził do tej pory 17 spotkań „Miedziowych”, z których lubinianie tylko dwukrotnie schodzili z boiska pokonani. Bilans tych spotkań to 9 zwycięstw, sześć remisó oraz wspomniane dwie porażki. Bilans bramkowy w tych spotkaniach jest również korzystny: 28 bramek zdobytych, 11 bramek straconych.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 + eighteen =