Vitezslav Lavicka blisko Zagłębia

0
fot. laczynaspilka.pl

Jak poinformował na twitterze dziennikarz Przeglądu Sportowego Piotr Wołosik, Vitezslav Lavicka jest bliski podpisania kontraktu z Zagłębiem Lubin. Czech miałby objąć „Miedziowych” od nowego roku.

Vitezslav Lavicka to 55-letni Czech, urodzony w Pilznie. W swojej dotychczasowej karierze pracował w klubach zarówno czeskich, jak i zagranicznych. Najdłuższy okres czasu spędził w Sparcie Praga. Najbardziej utytułowaną drużynę w Czechach prowadził 122 razy. W tych meczach prażanie zdobywali średnio 2,16 punkta na mecz. Oprócz pracy w stołecznym klubie pracował w Libercu, gdzie prowadził miejscowy Slovan. Tam na ławce rezerwowych zasiadał 66 razy a średnia punktów na mecz wynosiła 1,85. W między czasie Lavicka pracował także w Australii, gdzie prowadził Sydney FC (80 meczów – 1,40 punkta na mecz).
Aktualnie Lavicka jest selekcjonerem reprezentacji Czech U21. Czech zajmuje to stanowisko od 2015 roku. W tym czasie prowadził drużynę w 32 spotkaniach (1,88 punkta na mecz).
Nie ma co ukrywać, że szczególnie ostatni etap kariery kusi włodarzy Zagłębia. Doświadczenie w pracy z młodzieżą połączone z klubem, który na każdym kroku podkreśla znaczenie Akademii jest szczególnie ważne.

We wczorajszym programie Weszłopolscy głos zabrał dyrektor sportowy lubinian Michał Żewłakow, który powiedział, że nowy szkoleniowiec zostanie ogłoszony jeszcze przed ostatnim meczem z Cracovią.

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 − 14 =