Lechia Gdańsk wciąż nie zapłaciła ekwiwalentu

fot. Mikołaj Olszewski

Lechia Gdańsk oraz Genoa CFC wciąż nie uregulowały swoich zaległości w stosunku do Zagłębia Lubin. Klub z Gdańska winien jest „Miedziowym” ekwiwalent za wyszkolenie Jarosława Kubickiego. Włosi natomiast wciąż nie przelali solidarity payment po transferze Krzysztofa Piątka z Cracovii do Włoch.

Jarosław Kubicki to wychowanek Zagłębia Lubin. Ostatniego dnia czerwca 2018 roku kontrakt „Kebsiego” z „Miedziowymi” wygasł i dzień później na zasadzie wolnego transferu oficjalnie przeniósł się do Lechii Gdańsk. Zagłębie poszło Lechii „na rękę” i Kubicki trenował w Gdańsku od samego początku okresu przygotowawczego. Transfer co prawda był bezgotówkowy, ale Lechia zgodnie z przepisami powinna zapłacić ekwiwalent za wyszkolenie Jarosława Kubickiego w wysokości około 300 tysięcy złotych. Już w październiku informował o tym Sebastian Staszewski z portalu www.sport.pl. Całość można przeczytać >>>TUTAJ<<<.
Dla Lechii Gdańsk taka praktyka to żadna nowość. W poprzednich latach klub z północy Polski był karany przez Komisję ds. Licencji Klubowych PZPN za naruszenie kryterium F.09, czyli „”Brak przeterminowanych zobowiązań wobec klubów piłkarskich wynikających z tytułu działalności transferowej oraz brak przeterminowanych zobowiązań wobec pracowników i z tytułu prawomocnych wyroków Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN”.

Jeżeli chodzi o włoski klub to Zagłębiu Lubin przysługuje solidarity payment. Genoa CFC powinna wpłacic na konto lubinian około 70 tysięcy euro.

2 KOMENTARZE